بهترین بازی‌های لگویی تاریخ کدامند؟ از مارول و دی‌سی تا دیگر دنیاها

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
بهترین بازی لگویی تاریخ

لگو (Lego) سابقه بسیار زیادی در دنیای اسباب بازی دارند. این آجرهای دوست داشتنی نقش مهمی در کودکی بسیاری از افراد داشته و راه را برای خلاقیت در کاربران هموار کرده‌اند. لگو در ابتدا تعدادی آجر و یک نقشه را در اختیار کاربران قرار داده تا طبق آن شکل مورد نظر را ساخته و دنیای خود را بوجود بیاورند. پس از آن شما می‌توانید از این آجرها استفاده کنید و چیزی که دوست دارید را در این بازی لگویی بسازید.

با گذشت زمان لگو هم محبوبیت بیشتری پیدا کرد و توانست جایگاه خوبی در دنیا پیدا کند. نکته مهم در مورد لگوها آدمک‌های آن بودند. آدمک‌هایی که طراحی بسیار خاصی داشته و توجه دنیای مختلف سرگرمی را به خود جلب کردند. به این شکل که ما شاهد ساخته شدن مدل لگویی موارد زیادی در دنیای سرگرمی بودیم.

از قهرمانان گرفته تا داستان‌های مخصوص لگو، این آجرها به راحتی توانستند وارد دنیای سرگرمی شوند. حدود ۳۰ سال پیش بود که اولین بازی لگو برای کنسول Sega Pico عرضه شد. پس از آن ما شاهد بازی‌های زیادی با شکل و شمایل لگو بودیم که برخی خوب و برخی هم معمولی بودند.

حال در این لیست ما قصد داریم بهترین بازی‌های ساخته شده بر اساس لگو را به شما معرفی کنیم. عناوینی که نه تنها داستان بسیار جالبی دارند بلکه از سیستم لگو هم بهترین استفاده را کرده‌اند.

۱۰. جزیره لگو (Lego Island)

شرکت سازنده: Mindscape
سال عرضه: ۱۹۹۷

تصویری از بازی LEGO Island یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

جزیره لگو یک تجربه اصیل لگویی بود که در سال ۱۹۹۷ میلادی برای پلتفرم کامپیوتر عرضه شد. بازی جزیره لگو نسبت به عناوین دیگر این لیست قدیمی‌تر است. نکته اصلی در مورد این بازی این است که یک داستان کاملاً اصیل دارد. به این شکل که از دنیای دیگری برگرفته نشده و یک تجربه لگویی خالص را به کاربر ارائه می‌دهد.

بازی جزیره لگو با وجود قدیمی بودن موارد جالبی داشت. برای مثال اینکه این بازی دارای چندین کرکتر مختلف و یک دنیای بسیار گسترده بود. داستان بازی نیز با توجه به چارچوبی که بازی داشت نسبتاً خوب بود. به این شکل که دشمن شما قصد دارد جزیره لگو را نابود کند و شما باید تلاش کنید مانع آن شوید. در زمان خود این بازی نه تنها پیشرفته بود بلکه یک تجربه آرام و بدون استرس را به کاربران ارائه می‌داد.

۹. لگو ارباب حلقه‌ها (Lego Lord of the Rings)

شرکت سازنده: Traveller’s Tales
سال عرضه: ۲۰۱۲

تصویری از بازی LEGO Lord of the Rings یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

بازی ارباب حلقه‌های لگو یکی از عناوین عجیب ساخته شده است. به این شکل که به جای اینکه شرکت از صداگذاران جدید استفاده کند، دیالوگ‌های خود فیلم را خارج کرده و در بازی استفاده کرده‌اند. نکته جالب این است که این فرمول جواب می‌دهد. به این شکل که تجربه بازی نه تنها لذت بخش بوده بلکه روند بازی هم جالب است.

بازی ارباب حلقه‌های لگو صحنه‌های جذاب فیلم را دوباره به نحو جالبی بازسازی کرده است. به همین دلیل بازی به شکلی طراحی شده که شما دوباره داستان بازی را به روند جدیدی تجربه کنید. بازی لگو ارباب حلقه‌ها اشاره‌های زیادی به فیلم دارد. با توجه به اینکه عنوان بازی هم همین است کاملاً این حرکت شرکت سازنده منطقی است. در بازی کرکترهای زیادی از کتاب و فیلم وجود دارند. نکته مهم اینجاست که کرکترهای داخل کتاب که در فیلم هم حضور نداشتند، در بازی لگویی ارباب حلقه‌ها هستند که به نوبه خود جالب است.

۸. لگو ایندیانا جونز: ماجراجویی اصیل (Lego Indiana Jones: The Original Adventures)

شرکت سازنده: Jon Burton
سال عرضه: ۲۰۰۹

تصویری از بازی LEGO Indiana Jones یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

ایده اینکه فیلم ایندیانا جونز برای خانواده مناسب باشد عجیب به نظر می‌رسد. با این حال تبدیل این بازی به لگو توانسته روند کلی بازی را تغییر دهد. البته این بازی‌ همچنان به فیلم‌ها وفادار بوده و داستان جالبی دارد. به این شکل که شما به شکل لگو وارد داستان ۳ فیلم اول مجموعه ایندیانا جونز شده و می‌توانید یه شکل جدیدی آن را تجربه کنید.

گیم‌پلی بازی نسبت به عناوین گذشته لگو پیشرفت بسیار زیادی داشته و تجربه بهتری بود. همینطور اینکه مبارزات و پازل بازی نسبت به قبل بهتر شده و تا حدی هم پیچیده‌تر بوند. دنیای ایندیانا جونز به لگو اجازه داد تا مکانیسم‌های جدیدی را امتحان کند. نکته مثبت این بازی وجود حالت همکاری (Co-Op) بود. به این حالت که شما می‌توانستید نهایت لذت را در این بازی با کمک دوستان تجربه کنید.

۷. لگو دی سی سوپر ویلنز (Lego DC Super-Villains)

شرکت سازنده: TT Games
سال عرضه: ۲۰۱۸

تصویری از بازی LEGO DC Super Heroes یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

به طور کلی عناوین لگو با این هدف ساخته می‌شوند که یک موضوع تاریک و ترسناک را به شکل دوستانه به افراد با سن کمتر معرفی کنند. از طرفی این عناوین باید به محتوای اصلی وفادار بوده و شباهت‌های زیادی با آن داشته باشند. به همین دلیل است که عناوین بتمن و دشمنان آن در دنیای لگو کمیاب بوده ولی عناوین بسیار باکیفیتی هستند.

بازی دی سی سوپر ویلنز یکی از عناوین بسیار جالب از دنیای بتمن است. به این شکل که دشمنان اصلی این شخصیت را در یک عنوان جمع کرده و داستان‌های آن‌ها را به طریقه جالبی به کاربران ارائه می‌دهد. در اصل این بازی از بسیاری از فیلم‌هایی که در این موضوع ساخته شده‌اند بهتر است. همینطور اینکه گیم‌پلی روان آن در کنار طراحی بسیار جالب شخصیت‌ها باعث شده تا یکی از بهترین عناوین کلی لگو هم باشد.

۶. لگو بتمن ۲: قهرمانان دی سی (Lego Batman 2: DC Super Heroes)

شرکت سازنده: TT Games
سال عرضه: ۲۰۱۲

تصویری از بازی LEGO Batman 2 یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

بازی لگو بتمن ۲ جزو اولین عناوین لگو بود که سبک جهان باز را وارد این دنیا کرد. دنیای این بازی شهر گاتهام (Gotham) بود که برای طرفداران دنیای بتمن بسیار جذاب بود. می‌توان در این مورد صحبت کرد که دنیاهای بهتری در میان عناوین لگو وجود دارند اما نمی‌توان از جذابیت شهر گاتهام صرف نظر کرد. اینکه شما ببینید بتمن با دشمنان خود مبارزه کرده و آن‌ها را به شکل لگویی نابود می‌کند بسیار جالب و مفرح است.

طراحی گیم‌پلی بازی شباهت نسبتاً زیادی به عناوین دیگر بتمن داشت و از طرفی به دلیل روند ظاهری بازی شکل جالبی به خود گرفته بود. داستان بازی هم جذاب بوده و یک داستان اصیل و منحصر به فرد است. نکته جالب اینجاست که شرکت سازنده در طراحی دنیای بازی لگو بتمن ۲ تمرکز زیادی داشته و یک دنیای بسیار جذاب و عمیق را طراحی کرده است.

۵. لگو هری پاتر (Lego Harry Potter)

شرکت سازنده: TT Games
سال عرضه: ۲۰۱۶

تصویری از بازی LEGO Harry Potter یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

از دنیای هری پاتر عناوین بازی بسیار زیادی ساخته شده است. به همین دلیل زمانی که بازی لگویی این مجموعه معرفی شد، انتظارات از آن بسیار بالا بود. نکته مثبت هم اینجاست که این بازی توانست به بهترین نحو انتظارات را برآورده کند. بازی هری پاتر لگو یک عنوان بسیار گسترده و زیبا است که جزئیات در آن به طور کامل رعایت شده است. به حدی که شما می‌توانستید در آن Quidditch بازی کرده و با یک جارو پرواز کنید.

داستان بازی بنا بر کتاب‌ها ساخته شده که یک نکته بسیار مثبت است. شما می‌توانید در دنیای هاگوارتز به گشت و گذار بپردازید و تلاش کنید رازهای آن را بیشتر درک کنید. نکته جالب اینجاست که شرکت سازنده دو بازی از این مجموعه عرضه کرد. هر دو بازی کیفیت بسیار بالایی داشته و تجربه خاص و متفاوتی را از دنیای هری پاتر به کاربران ارائه می‌دادند.

۴. لگو جنگ ستارگان: حماسه کامل (Lego Star Wars)

شرکت سازنده: TT Games
سال عرضه: ۲۰۰۷

تصویری از بازی LEGO Star Wars یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

جنگ ستارگان را می‌توان یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی دانست. به همین دلیل شرکت TT Games نیز تصمیم گرفت تعدادی بازی با الگوگیری از جنگ ستارگان عرضه کند. بازی لگو جنگ ستارگان از اولین عناوین لگوی ساخته شده از روی یک مجموعه معروف است و توانست موفقیت بسیار خوبی کسب کند. شرکت سازنده به بهترین نحو دنیای جنگ ستارگان را به شکل لگو بازسازی کرده و توانست دنیای جنگ ستارگان را با آجرهای لگو طراحی کند.

جنگ ستارگان لگو در زمانی عرضه شد که سه گانه دوم جنگ ستارگان در بازار بود. به همین دلیل می‌تواست یک عنوان معمولی باشد اما همچنان موفقیت خوبی کسب کند. با این حال شرکت سازنده تصمیم گرفت یک بسیار بسیار خوب و داستان جالب را در اختیار طرفداران قرار دهد. عنوانی که نه تنها موفقیت خوبی کسب کرد بلکه باعث شد عناوین لگو محبوبیت خوبی در دنیای گیمینگ پیدا کنند.

۳. لگو جنگ ستارگان: حماسه اسکایواکر (LEGO Star Wars: The Skywalker Saga)

شرکت سازنده: TT Games
سال عرضه: ۲۰۲۱

تصویری از بازی LEGO Star Wars Skywalker Saga یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

نزدیک به ۲ دهه بود که شرکت TT Games عناوین لگو جنگ ستارگان را منتشر می‌کرد. به همین دلیل می‌توانست از عناوین قبلی خود استفاده کرده و کمی آن‌ها را به روز  کند. در عوض این شرکت تصمیم گرفت تا یک بازی کاملاً جدید را طراحی کند. عنوانی که از لحاظ مبارزه، دوربین و ساختار کلی با بازی‌های دیگر جنگ ستارگان تفاوت محسوسی داشت. هر مرحله دارای جزئیات بسیار زیادی است و از طرفی محتوای زیادی به بازی اضافه شده است. به حدی که وسایل نقلیه دنیای جنگ ستارگان و موارد دیگر هم در حماسه اسکایواکر وجود دارند.

حماسه اسکایواکر دنیای جنگ ستارگان را به طرز خاص لگو بازسازی کرده و از طرفی یک داستان بسیار جذاب دارد. در این عنوان اشاره‌های زیادی به فیلم‌های جنگ ستارگان وجود داشته و حتی ۳ عنوان آخر نیز در آن حضور دارند. نکته اصلی اینجاست که حماسه اسکایواکر نسبت به عناوین قبلی لگو جنگ ستارگان عمیق‌تر و کامل‌تر است. این بازی نشان داد که شرکت TT Games به بلوغ خوبی رسیده و عناوین لگوی بعدی نیز قرار است محتوای خوبی داشته باشند.

۲. لگو سیتی آندرکاور (Lego City Undercover)

شرکت سازنده: TT Games, TT Fusion
سال عرضه: ۲۰۱۳

تصویری از بازی LEGO City Undercover یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

عناوین بازی زیادی وجود دارند که شما می‌توانید در آن‌ها در یک دنیای آزاد بگردید، ماشین‌های مختلف داشته باشید و مجرمان را دستگیر کنید. با این حال تعداد کمی از آن‌ها رد رده بندی سنی E (برای همه یا Everyone) قرار می‌گیرند. لگو سیتی آندرکاور یک عنوان بسیار جذاب و در عین حال ساده است که تجربه بازی‌های جی‌تی‌ای (GTA) را برای کودکان ممکن می‌کند. البته با توجه به دنیای گسترده و قابلیت شخصی‌سازی زیادی که در این بازی وجود دارد لگو سیتی آندرکاور برای بزرگسالان هم یک بازی بسیار جذاب است.

دنیای بازی با توجه به زمان عرضه و اینکه به شکل لگو است، بسیار گسترده طراحی شده و محتوای زیادی دارد. همینطور اینکه اشاره‌های زیادی به فیلم‌های مختلف پلیسی کرده که به نوبه خود جذاب است. نکته اصلی اینجاست که لگو سیتی آندرکاور یک مثال بسیار خوب از این موضوع است که یک بازی لگو به خودی خود می‌تواند بسیار جذاب باشد و نیازی به اشاره به یک مجموعه خاص ندارد. همینطور اینکه داستان بازی به طرز عجیبی گیرا بوده و شما را درگیر خواهد کرد.

۱. لگو قهرمانان مارول (Lego Marvel Super Heroes)

شرکت سازنده: TT Games
سال عرضه: ۲۰۱۳

تصویری از بازی LEGO Marvels یکی از بهترین بازی لگویی تاریخ

اگر شما به دنیای مارول به دور از سینما نگاه کنید، پتانسیل بسیار زیادی برای یک بازی خوب دارد. تعداد کرکترهای موجود در این دنیا بسیار زیاد بوده و از طرفی همه برای طرفداران آشنا هستند. قهرمانان، دشمنان، توانایی‌های مختلف و حتی ابزار جالب باعث می‌شوند که عناوین قهرمانان مارول یک دنیای لگویی بسیار گسترده را به کاربر ارائه دهند. طراحی مراحل قهرمانان مارول لگو طرفداران را به مناطق آشنا برده و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کرکتر محبوب خود را انتخاب کنند. نکته اصلی اینجا بود که در دنیای قهرمانان مارول یک منطقه اصلی یعنی نیویورک وجود داشت که کاربران می‌توانستند کارهای مختلفی در آن انجام دهند.

بهترین قسمت قهرمانان مارول اینجا بود که شما می‌توانستید کرکترهای مختلف مارول را تجربه کرده و آن‌ها را کنار هم قرار دهید. در زمانی که اولین عنوان این مجموعه عرضه شد، مارول وضعیت جالبی نداشت. قهرمانان این شرکت در کمپانی‌های مختلف پخش بودند و فیلم‌های آن هم کیفیت چندانی نداشتند. در این میان قهرمانان مارول توانست موفقیت خوبی کسب کند و چیزی را به طرفداران ارائه دهد که می‌خواستند. به این شکل که شما می‌توانستید قهرمانان ایکس (X Men) را با انتقام جویان (Avengers) ترکیب کرده و یک تیم بسیار قدرتمند تشکیل دهید. از طرفی دنیای بازی نیز به شکل لگویی بازسازی شده که جذابیت مخصوص به خود را دارد.

منطقی است که عنوان قهرمانان مارول در میان بازی‌های لگو بیشتر تنوع و گستردگی را داشته باشد. از طرفی طراحی بازی نیز بسیار دقیق بوده و توانست موفقیت خوبی کسب کند. نکته منفی اینجاست که پس از ماجراهای مارول بازی قهرمانان مارول ۲ کرکترهای بسیار زیادی را از دست داد و نتوانست مانند عنوان اول تجربه خاصی را به کاربران ارائه دهد.

منبع: IGN

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت



برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما