بهترین ساعت هوشمند سامسونگ؛ کدام گلکسی واچ برای خرید بهتر است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
ساعت هوشمند سامسونگ

اگر شما به دنبال خرید ساعت هوشمند سامسونگ هستید تا آن را با گوشی گلکسی همگام‌سازی کنید، در این مقاله خیلی راحت متوجه ارزش خرید انواع و اقسام مختلف ساعت هوشمند سامسونگ می‌شوید.

رزومه سامسونگ در بحث تولید دستگاه‌های دیجیتالی هوشمند هر ساله بیشتر و پر بارتر می‌شود. این شرکت در هر نسخه آپدیت‌ها و ویژگی‌های جدیدتری را ارائه می‌دهد. یک نمونه از محصولات فوق‌العاده جذاب در این زمینه، ساعت هوشمند سامسونگ محسوب می‌شود. برای سال ۲۰۲۳ این شرکت دو محصول مورد انتظار گلکسی واچ ۶ و گلکسی واچ ۶ کلاسیک را عرضه کرده که هر دو از جنبه‌ی عملکرد و قابلیت‌های مختلف در سطح بالایی قرار دارند. با این حال، ‌شما همچنین می‌توانید مدل‌های ۲۰۲۲ نظیر گلکسی واچ ۵ پرو را خریداری کنید که در بحث باتری، جزء بهترین گجت‌های الکترونیکی پوشیدنی محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم مدل‌های مختلف را بررسی کرده و به شما اطلاع دهیم کدام محصول، برای شما بهتر است.

بهترین ساعت هوشمند سامسونگ از همه نظر؛ گلکسی واچ ۶

بهترین ساعت هوشمند سامسونگ

گلکسی واچ ۶، جدیدترین و آخرین مدل استاندارد ساعت هوشمند گلکسی شرکت سامسونگ به حساب می‌آید که برای اکثر خریدارها مناسب خواهد بود. این گجت بر اساس قابلیت و کیفیت ساختی که دارد، قیمت چندان بالایی نداشته و ویژگی‌های بالا  رده‌ای که از یک ساعت هوشمند در سال ۲۰۲۳ می‌خواهید را می‌توان در این ساعت هوشمند مشاهده کرد.

ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch6 Classic 47mm

سامسونگ در محصول گلکسی واچ ۶ – برای هر دو مدل ۴۰ و ۴۴ میلی‌متر – با صفحه نمایش بزرگتر، کاربرها را شگفت‌زده می‌کند. این شرکت همچنین پردازنده و رم تعبیه شده در داخل ساعت را هم ارتقا بخشیده تا سرعت دستگاه افزایش قابل توجهی پیدا کند.

یک سنسور رصد و پیمایش فیتنس و سلامتی پیشرفته در گلکسی واچ ۶ به کار رفته که مثل یک مربی می‌تواند یک برنامه‌ی منظم خواب و استراحت را به کاربر ارائه دهد. همچنین میزان سطح استرس،‌ SpO2 و حتی میزان ضربان قلب در دقیقه هم توسط این ساعت هوشمند مشخص خواهد شد. این ساعت هوشمند همچنین می‌تواند ترکیبات بدن را حس کند. گلکسی واچ ۶ حداقل برای کاربرهای گوشی‌های اندروید، بهترین ساعت محسوب می‌شود. همچنین در حال حاضر، این محصول بهترین ساعت هوشمند سامسونگ به شمار می‌رود.

نکات مثبت
 • صفحه بزرگ، براق و رنگارنگ
 • تعویض بند آسان
 • مجموعه کاملی از قابلیت‌های رصد تناسب اندام و ردیابی سلامت
 • با دوام و ضد آب
نکات منفی
 • ظاهر ساعت کمی ساده است
 • عمر باتری قابل قبول است اما بی‌نقص و شگفت انگیز نیست

بهترین ساعت هوشمند پرمیوم سامسونگ؛ گلکسی واچ ۶ کلاسیک

ساعت هوشمند سامسونگ

گلکسی واچ ۶ کلاسیک در واقع همان گلکسی واچ ۶ است؛ با این تفاوت که به واسطه‌ی یک قابل استیل ضد زنگ، به آن پرمیوم گفته می‌شود. همچنین یک نوار حاشیه‌ی چرخان در اطراف صفحه نمایش برای رابط تعاملی بهتر تعبیه شده است. گلکسی واچ ۶ کلاسیک از جنبه‌ی باتری و پردازنده کاملا مشابه به مدل قبلی است؛ حتی سنسورهای پیمایش تناسب اندام هم در این نسخه مشابه به مدل قبلی به نظر می‌رسد.

ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch6 Classic 47mm

برای طراحی گلکسی واچ ۶ کلاسیک به شدت تلاش شده تا ظاهر این گجت الکترونیکی، کاملا مشابه با یک ساعت مکانیکی مرسوم باشد. این مدل ساعت ۴۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

نکات مثبت
 • طراحی کیس زیبا
 • وجود یک قابل با قابلیت چرخش
 • صفحه نمایش بزرگ خیره‌کننده
نکات منفی
 • هزینه‌ی بیشتر نسبت به مدل معمولی
 • همان مشخصات فنی یکسان در مقایسه با مدل معمولی

بهترین ساعت هوشمند سامسونگ از جنبه عمر باتری؛ سامسونگ گلکسی واچ ۵ پرو

با وجود این که گلکسی واچ ۶ کلاسیک از تمامی جنبه‌ها یک گجت فوق‌العاده به نظر می‌رسد، شرکت سامسونگ همچنان تولید گلکسی واچ ۵ پرو را در خط تولید خود نگه داشته است. علت این تصمیم، قطع به یقین عمر باتری است. باتری گلکسی واچ ۵ پرو می‌تواند تا ۸۰ ساعت در حالت استفاده‌ی مداوم ماندگاری داشته باشد که تقریبا دو برابر سایر ساعت‌های هوشمند محسوب می‌شود؛ این رقم یعنی شما می‌توانید دو الی سه روز به راحتی و به طور مداوم از این ساعت هوشمند بهره‌برداری کنید.

ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch5 Pro

با این حال، از همه مهمتر این ساعت برای انجام تمرین‌ در فضای آزاد طراحی شده است. به لطفِ باتری بسیار قدرتمند این گجت می‌توان یک روز کامل را با قابلیت‌های رصد و پیمایش این ساعت تجربه کرد. این ساعت از سایر جنبه‌های فنی مشابه به سایر ساعت‌های سامسونگ به حساب می‌آید. هر چند، گلکسی واچ ۵ پرو نوارهای حاشیه‌ای ضخیم‌تر و صفحه نمایش کوچکتر نسبت به مدل‌های گلکسی واچ ۶ اخیر دارد. گلکسی واچ ۵ پرو ۴۵۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

نکات مثبت
 • باتری فوق‌العاده قدرتمند
نکات منفی
 • صفحه نمایش کوچک
 • نوار حاشیه‌ای ضخیم‌تر

بهترین ساعت هوشمند سامسونگ از جنبه ارزش خرید؛ گلکسی واچ ۵

ساعت هوشمند سامسونگ

با وجود این موضوع که سامسونگ، عملکرد و صفحه نمایش را در مدل‌های گلکسی واچ ۶ ارتقا بخشیده، بسیاری از قابلیت‌های پیمایش تناسب اندام در مدل‌های قبلی همچنان موجود است. گلکسی واچ ۵ تمامی قابلیت‌های لازم را که یک ساعت هوشمند باید داشته باشد را داراست. بنابراین میزان ضربان قلب، استرس، خواب،‌ فعالیت‌های ورزشی، میزان سطح SpO2 و حتی ترکیبات بدن به راحتی توسط این ساعت سنجیده می‌شود.

ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch5 44mm

اگر شما بیشتر به دنبال قابلیت‌های دستگاه هستید و صفحه‌ی کوچک ساعت برای شما در اولویت بعدی قرار دارد، شما می‌توانید گلکسی واچ ۵ را خریداری کنید. خوشبختانه این گجت در حال حاضر ارزان‌تر از زمان عرضه‌اش شده و می‌توان به راحتی از این محصول استفاده کرد. ۲۸۰ دلار، نرخی است که برای این ساعت در نظر گرفته شده است.

نکات مثبت
 • یک محصول مقرون به صرفه
 • وجود بسیاری از قابلیت‌هایی که در مدل‌های جدید وجود دارد
 • صفحه نمایش پویا و پر رنگ و لعاب
 • ضد آب و دوام بالا
نکات منفی
 • عمر باتری مناسب و نه آنچنان قدرتمند
 • نوار حاشیه‌ای بزرگتر اطراف صفحه نمایش

بهترین گلکسی واچ «کلاسیک» از جنبه قیمت؛ گلکسی واچ ۴ کلاسیک

ساعت هوشمند سامسونگ

آخرین «کلاسیک» قبل از گلکسی واچ ۶، ساعت هوشمند گلکسی واچ ۴ کلاسیک به شمار می‌رود. این مدل ساعت، یک بند چرمی با نوار حاشیه‌ای متحرک دارد. علت انتخاب این مدل ساعت در این بخش، به خاطر این موضوع است که قیمت آن در مقایسه با سایر ساعت‌های کلاسیک توجیه مالی بیشتری برای کاربر به دنبال دارد.

ساعت هوشمند سامسونگ مدل Galaxy Watch4 40mm بند سیلیکونی

مروری بر خط تولید گلکسی واچ سامسونگ

شبیه به سری گوشی‌های هوشمندِ شرکت سامسونگ، ساعت‌های هوشمند این برند هم دارای سه مدل مشخص است که خوشبختانه، اسامی هر یک از این مدل‌ها را می‌توان به راحتی به خاطر سپرد.

گلکسی واچ بدون هیچ پیشوند و پسوند در واقع مدل استاندارد محسوب می‌شود که برای فعالیت‌های ورزشی هم مناسب است. طراحی فریم آلومینیومی این ساعت به انضمام صفحه‌ی تخت و همچنین بندهای سیلیکونی از بارزترین ویژگی‌های این محصول محسوب می‌شود. این مدل ساعت در دو اندازه‌ی ۴۰ و ۴۴ میلی‌متری به فروش می‌رسد.

گلکسی واچ کلاسیک یک مدل دیگر از ساعت‌های هوشمند سامسونگ است که ظاهری شبیه به ساعت‌های عادی و غیر هوشمند را داراست. این مدل همچنین نوارهای حاشیه‌ای متحرک داشته و متریال به کار رفته در آن مرغوب‌تر است. به طور کلی استیل ضد زنگ نسبت به جنس آلومینیوم در مدل پایه کیفیت بهتری دارد.

یک مدل گلکسی واچ پرو هم در سطح بازار عرضه شده که شامل یک مدل ساعت یعنی گلکسی واچ ۵ پرو است. مزیت این مدل، باتری قوی‌تر آن است که تقریبا دو برابر ظرفیت سایر ساعت‌های هوشمند محسوب می‌شود. بنابراین، برای فعالیت‌های ورزشی و استفاده‌ی طولانی مدت می‌توان از این مدل بهره‌برداری کرد.

چطور یک گلکسی واچ مناسب را انتخاب کنیم؟

شما قطع به یقین یک گوشی سامسونگ یا یک مدل گوشی هوشمند اندرویدی فارغ از برند خاصی در اختیار دارید که تصمیم گرفته‌اید گلکسی واچ مناسبی را خریداری کنید. با این حال شاید بپرسید کدام ساعت هوشمند برای خرید مناسب‌تر است؟ چطور باید بهترین مدل ساعت را برای خرید انتخاب کرد؟ برای پاسخ به این سوال چند مقوله را بهتر است با یکدیگر بررسی کنیم.

بودجه

بالا رده‌ترین محصول سامسونگ با شبکه‌های ارتباطی Wi-Fi و LTE نزدیک به ۵۰۰ دلار قیمت دارند که واقعا هزینه‌ی چندان کمی نیست؛ به خصوص این که گجت مربوطه قرار است صرفا یک ابزار جانبی دیجیتال برای گوشی هوشمندتان محسوب شود.

خبر خوب اینجاست که نسخه‌های جدید تفاوت آنچنان زیادی با مدل‌های سال ۲۰۲۲ نداشته و اگر صرفا برای استفاده‌ی روتین می‌خواهید از یک گلکسی واچ استفاده کنید، می‌توانید ساعت‌های هوشمند قدیمی‌تر را استفاده کنید. گلکسی واچ ۵ همچنان یک ساعت عالی است که تمامی ویژگی‌های کلیدی گلکسی واچ ۵ را ارائه می‌دهد.

چه سایز/وزن برای شما مناسب است؟

سامسونگ ساعت‌های خود را در دو سایز ۴۰ و ۴۴ میلی متر (۴۳ و ۴۷ میلی‌متر برای ساعت‌های کلاسیک) تولید می‌کند، به این دلیل که هیچ ساعتی متناسب دستِ‌ تمامی افراد نیست. بعضی از افراد دارای مچ‌های نازک و سایر افراد مچ‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تری دارند. شما همچنین ممکن است به ساعت‌های هوشمندی علاقه‌مند باشید که صفحات بزرگتری دارند؛ کما این که برخی از کاربرها دلشان می‌خواهد با سبک وزن‌ترین ساعت‌های هوشمند کار کنند.

اگر اندازه و وزن سبک مد نظرتان است، شما احتمالا عاشق مدل معمولی گلکسی واچ می‌شوید؛ چرا که نسخه‌های کلاسیک و پرو به دلیل جنس با کیفیت‌تر، وزن و اندازه‌ی بزرگتری هم دارند. اگر شما به دنبال خرید بهترین ساعت هوشمند سامسونگ از جنبه‌ی جنس و کیفیت به کار رفته هستید، قطع به یقین مدل‌های کلاسیک و پرو برای شما ایده‌آل خواهند بود.

فعالیت‌هایی که قرار است رصد شوند

واقعیت امر، از گذشته تا به امروز اکثر ساعت‌های هوشمند فعالیت‌های مشابهی را رصد می‌کنند. اگر چه، در حال حاضر یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند، گلکسی واچ ۵ پرو است که باتری بی‌نظیری دارد. خوشبختانه این گجت در برابر نفوذ گرد و خاک و همچنین نفوذ آب کاملا مقاوم است.

دوام و ماندگاری

برخی از ساعت‌های هوشمند نسبت به سایر محصولات در برابر نفوذ آب، گرد و خاک مقاوم‌تر از سایر محصولات هستند. با این حال، هیچ ساعت هوشمندی بی‌نقص نیست.

اگر دلتان می‌خواهد با ساعت هوشمند خود بیشتر وقتتان را در محیط بیرون سپری کنید، طبیعتا مدل‌های کلاسیک چندان مناسب اهداف شما نیست؛ چرا که به راحتی کثیف می‌شوند و باید مدام آنها را تمیز کنید. از آنجایی که نوار حاشیه‌ی صفحه نمایش به صورت متحرک است، در زیر این بخش یک فاصله‌ی بسیار کوچکی وجود دارد. دقیقا از همین بخش ذرات کوچک ممکن است انباشته شوند.

از بابت آسیب ساعت در برابر ضربات و سطوح سخت خیالتان راحت باشد. خوشبختانه اکثر مدل‌های گلکسی واچ ۶ از شیشه‌های سخت تولید شده‌اند که به راحتی به واسطه‌ی چند ضربه‌ی محکم شکسته نمی‌شوند.

خوشبختانه تمامی ساعت‌های هوشمند سامسونگ در برابر آب و نفوذ گرد و خاک مقاوم بوده و دارای گواهی‌نامه IP68 هستند. از همین رو، خیالتان از این بابت بهتر است راحت باشد.

منبع: pocket-lint

سوال و جواب‌های رایج
آیا گلکسی واچ‌ ۶ ضد آب است؟
خوشبختانه تمامی ساعت‌های هوشمند سامسونگ در برابر آب و نفوذ گرد و خاک مقاوم بوده و دارای گواهی‌نامه IP68 هستند.
بهترین ساعت هوشمند سامسونگ کدام است؟
گلکسی واچ ۶، جدیدترین و آخرین مدل استاندارد ساعت هوشمند گلکسی شرکت سامسونگ به حساب می‌آید که برای اکثر خریدارها مناسب خواهد بود.
بهترین ساعت هوشمند سامسونگ از جنبه باتری کدام است؟
باتری گلکسی واچ ۵ پرو می‌تواند تا ۸۰ ساعت ماندگاری داشته باشد که تقریبا دو برابر سایر ساعت‌های هوشمند محسوب می‌شود.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما