پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر در دیجی‌کالا؛ دی ۱۴۰۲

۲۴ دی ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر

پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر موجود در فروشگاه دیجی‌کالا را در این مقاله معرفی خواهیم کرد. شاید برخی از محصولات مطابق با سطح انتظارات شما بوده و برای خرید برخی از گزینه‌ها تمایل از خود نشان دهید.

در ادامه‌ی این مطلب، پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر موجود در وب‌سایت دیجی کالا معرفی می‌شود. لازم به ذکر است که معرفی محصولات موجود در این مقاله بر اساس نوع برند، کیفیت ساخت، نمره‌ی دریافتی توسط کاربران و صد البته ارزش خرید نسبت به قیمتشان انجام شده است.

از طرفی، تلاش شده پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر فارغ از جنبه‌ی یک بازه‌ی قیمتی مشخص انتخاب شوند. همچنین، به دلیل نوسانات قیمت ارز و وضعیت اجناس در بازار، افت یا افزایش قیمت و همچنین موجود یا ناموجود شدن محصولات ممکن است رخ دهد. این مطلب بر اساس قیمت‌ پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر در هفته‌ی چهارم دی ۱۴۰۲ نوشته و تنظیم شده است.

(شماره‌گذاری‌ها صرفا بر مبنای قیمت‌ها از زیاد به کم انجام شده و همچنین از تکرار محصولات با مدل‌های یکسان پرهیز شده است.)

۱. مادربرد ایسوس مدل ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D5

پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر

مادربرد ایسوس مدل ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D5

مادربرد ایسوس مدل ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D5 یکی از پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر دیجی کالا محسوب می‌شود که می‌توان آن را یک محصول بالا رده خطاب کرد. هیجان‌انگیزترین المان‌های این محصول، جامپر ولتاژ CPU، دکمه‌ی BIOS FlashBack و همچنین دکمه‌ی Clear CMOS به حساب می‌آید. همچنین هشت عدد کانکتور فن، کارت صدای CODEC ALC4080، کانکتور برق ۸ پین ATX و کانکتور برق اصلی ۲۴ پین ATX از سایر مشخصات مهم به شمار می‌رود.

چهار عدد پورت USB 3.2 Gen 2، دو عدد پورت USB و یک عدد پورت USB Type-C در این مادربرد دیده می‌شود. از طرفی دیگر پنج عدد جک ۳.۵ میلی‌متری صدا نیز در این مادربرد تعبیه شده تا بتوان ابزارهای صوتی مختلفی را به سیستم متصل کرد. علاوه بر این موارد، پشتیبانی از قابلیت RAID و پشتیبانی از رزولوشن ۸K با نرخ فریم ۶۰ هرتز به واسطه DisplayPort 1.4 و همچنین پشتیبانی از رزولوشن ۴K با نرخ ۶۰ فریم توسط HDMI 2.1 از سایر مشخصات فنی مهم به شمار می‌رود. این مادربرد بی‌نظیر از چهار عدد کانکتور M.2 هم بهره می‌برد. همچنین حداکثر حافظه پشتیبانی شده توسط مادربرد ۱۲۸ گیگابایت و از نوع DRR5 محسوب می‌شود. روی این مادربورد پرفروش ایسوس می‌توان پردازنده‌های نسل ۱۲ و سوکت LGA 1700 شرکت اینتل را نصب کرد.

۲. مادربرد ایسوس مدل PRIME Z790-P WIFI

پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر

مادربرد ایسوس مدل PRIME Z790-P WIFI

مادربرد ایسوس مدل PRIME Z790-P WIFI یکی دیگر از پرفروش‌ترین مادربوردهای ایسوس محسوب می‌شود که در مجموع ۶ عدد کانکتور فن دارد. صدای ۷.۱ کاناله، کانکتور برق ۴ پین، ۸ پین و ۲۴ پین ATX در این محصول وجود دارد. همچنین سه عدد جک ۳.۵ میلی‌متری صدا، دو عدد پورت USB 3.2 Gen، یک عدد پورت USB Type-C و چهار عدد پورت USB 2.0 در مادربرد تعبیه شده است. در این محصول هم پشتیبانی از RAID دیده می‌شود. علاوه بر این موضوع، یک پورت DisplayPort، یک پورت HDMI، ماژول وای‌-فای و بلوتوث نسخه ۵.۲ هم در این مادربرد وجود دارد.

چهار عدد کانکتور SATA 3.0، حداکثر حافظه‌ی پشتیبانی شده ۱۲۸ گیگابایت و نوع حافظه DDR5 از سایر مشخصات فنی مهم به حساب می‌آید. پردازنده‌های نسل دوازدهم و سیزدهم شرکت اینتل توسط مادربرد پشتیبانی شده و چهار عدد اسلات حافظه در این محصول تعبیه شده و علاوه بر این موضوعات، نوع سوکت پردازنده LGA 1700 است.

۳. مادربرد ایسوس مدل TUF GAMING Z690-PLUS

پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر

مادربرد ایسوس مدل TUF GAMING Z690-PLUS

مادربرد ایسوس مدل TUF GAMING Z690-PLUS یکی دیگر از جذاب‌ترین مادربردهای ایسوس به شمار می‌رود که در مجموع هفت عدد کانکتور فن به انضمام کانکتور برق ۴ پین، ۸ پین و ۲۴ پین دارد. در این مادربرد دو عدد پورت USB 3.2 Gen 2، دو عدد پورت USB Type-C و دو عدد پورت USB 2.0 دیده می‌شود. علاوه بر این موضوع چهار عدد کانکتور M.2 و چهار عدد کانکتور SATA 3.0 نیز در این مادربرد می‌توان نصب کرد. حداکثر حافظه پشتیبانی شده توسط مادربرد ۱۹۲ گیگابایت از نوع DDR5 بوده و فرم فاکتور مادربرد ATX است.

پردازنده نسل دوازده و سیزدهم را روی این مادربرد نیز می‌توان نصب کرد و همچنین نوع سوکت پردازنده‌ی مادربرد LGA 1700 است. باید به این موضوع خاطر نشان کرد که این مادربرد پرفروش یک نسخه‌ی بهتری هم دارد که مجهز به وای-فای بوده و به همین دلیل اگر بتوانید هزینه‌ی بیشتری را برای خرید مادربرد صرف کنید، خرید نسخه‌ی مجهز به وای-فای گزینه‌ی بهتری به نظر می‌رسد.

۴. مادربرد ایسوس مدل PRIME B760-PLUS

مادربرد ایسوس مدل PRIME B760-PLUS

مادربرد ایسوس مدل PRIME B760-PLUS محصول میان‌رده‌ای اما پرفروش است که در مجموع ۵ عدد کانکتور فن دارد. همچنین کانکتور برق ۸ و ۲۴ پین ATX نیز در این محصول دیده می‌شود. مادربرد از سه عدد جک ۳.۵ میلی‌متری، یک عدد پورت USB Type-C، دو پورت USB 2.0 و یک عدد پورت USB 3.2 Gen 1 برخوردار است. علاوه بر این موضوع، سه عدد کانکتور M.2 و چهار عدد کانکتور SATA 3.0 نیز در این مادربرد دیده می‌شود. حداکثر حافظه رم قابل پشتیبانی ۱۹۲ گیگابایت اعلام شده و چهار عدد اسلات حافظه برای این مادربرد در نظر گرفته شده است. همچنین نوع سوکت پردازنده در این مدل مادربرد LGA 1700 به شمار می‌رود.

۵. مادربرد ایسوس مدل PRIME B760M-A D4

مادربرد ایسوس مدل PRIME B760M-A D4

از دیگر مادربردهای پرفروش دیجی کالا، مادربرد ایسوس PRIME B760M-A D4 به شمار می‌رود که فرم فاکتور آن mATX بوده و نوع سوکت پردازنده آن LGA 1700 تلقی می‌شود. این قطعه‌ی سخت افزاری ۴ عدد کانکتور فن، کانکتور برق ۸ پین و کانکتور برق ۲۴ پین ATX دارد. دو عدد پورت USB 3.2 Gen 2 و چهار عدد پورت USB 2.0 در این مادربرد دیده می‌شود و متاسفانه این محصول فاقد پورت USB Type-C است. با این اوصاف، سه عدد جک ۳.۵ میلی‌متری صدا، یک عدد DisplayPort، دو عدد پورت HDMI و همچنین یک عدد ماژول وای-فای در این محصول وجود دارد. در این مادربرد دو عدد کانکتور M.2 و چهار عدد کانکتور SATA 3.0 هم به وضوح دیده می‌شود. از طرفی دیگر، ۱۲۸ گیگابایت حداکثر حافظه‌ای است که توسط مادربرد پشتیبانی می‌شود. هر چند، نوع حافظه برخلاف محصولات قبلی صرفا DDR4 محسوب می‌شود. پردازنده‌های نسل دوازدهم و سیزدهم شرکت اینتل را می‌توان روی این نوع مادربرد ایسوس هم نصب کرد؛ چرا که نوع سوکت پردازنده LGA 1700 در این قطعه سخت افزاری هم وجود دارد.

۶. مادربرد ایسوس مدل PRIME H610M-A WIFI D4

مادربرد ایسوس مدل PRIME H610M-A WIFI D4

مادربرد ایسوس مدل PRIME H610M-A WIFI D4 با فرم فاکتور mATX و دو عدد اسلات حافظه جزو یکی دیگر از پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر دیجی کالا به شمار می‌رود که نوع سوکت پردازنده LGA 1700 در این مدل قطعه هم وجود دارد. با این اوصاف صرفا سه عدد کانکتور فن در این محصول وجود دارد. هر چند، کانکتور برق ۸ و ۲۴ پین ATX در این مادربرد هم مشاهده می‌شود. سه عدد جک ۳.۵ میلی‌متری صدا، دو عدد پورت USB 3.2 Gen 2، ۴ عدد پورت USB 2.0 و یک عدد پورت HDMI در این مادربرد دیده می‌شود. علاوه بر این موارد، ماژول وای-فای و سه عدد پورت LAN از دیگر ویژگی‌های اتصالات مادربرد مذکور به حساب می‌آید.

با وجود این که مادربرد ایسوس مذکور به شدت خوش قیمت به نظر می‌رسد، روی این قطعه در نهایت می‌توان پردازنده‌های نسل دوازدهم را نصب کرد. از طرفی دیگر، دو عدد کانکتور M.2 و چهار عدد کانکتور SATA 3.0 نیز در مادربرد مذکور تعبیه شده است. همچنین ۶۴ گیگابایت حافظه نوع DDR4 توسط مادربرد روی تنها دو عدد اسلات حافظه‌ی رم پشتیبانی می‌شود که در مقایسه با سایر محصولات قبلی شاید مقداری مایوس کننده به نظر برسد. با این حال، مادربرد مذکور در برابر ولتاژ بیش از اندازه می‌تواند مقاومت داشته باشد. همچنین نورپردازی RGB توسط مادربرد پشتیبانی می‌شود؛ موضوعی که برای گیمرها احتمالا اهمیت زیادی دارد.

۷. مادربرد ایسوس مدل PRIME B660M-K D4

پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر

مادربرد ایسوس مدل PRIME B660M-K D4

مادربرد ایسوس مدل PRIME B660M-K D4 محصول مقرون به صرفه و میان‌رده‌ی جذابی از برند ایسوس به شمار می‌رود که در مجموع دو عدد کانکتور فن و همچنین کانکتور برق ۸ و ۲۴ پین ATX دارد. سه عدد جک ۳.۵ میلی‌متری صدا، دو عدد پورت USB 2.0 و چهار عدد پورت USB 3.2 Gen 1 در این مادربرد تعبیه شده است. این محصول هم دارای دو عدد کانکتور M.2 بوده و در عین حال دو عدد کانکتور SATA 3.0 در مادربرد وجود دارد. همچنین، حداکثر حافظه پشتیبانی شده توسط مادربرد ۶۴ گیگابایت از نوع DDR4 بوده و فرم فاکتور مادربرد mATX به شمار می‌رود. به دلیل وجود چیپست B660 و سوکت پردازنده LGA 1700 اینتل نهایتا می‌توان پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل را روی مادربرد نصب کرد.

۸. مادربرد ام اس آی مدل PRO H610M-G DDR4

مادربرد ام اس آی مدل PRO H610M-G DDR4

مادربرد ام اس آی مدل PRO H610M-G DDR4 به دلیل ماهیت ارزان قیمتی که دارد، تنها دو عدد کانکتور فن را داراست. با این اوصاف خوشبختانه ۳ سه عدد جک ۳.۵ میلی‌متری صدا، چهار عدد پورت USB 2.0 و دو عدد پورت USB 3.2 Gen 1 در این مادربرد دیده می‌شود. علاوه بر این موضوع، در بحث اتصالات گرافیکی یک عدد پورت HDMI، یک عدد VGA و یک عدد DisplayPort نیز در این مادربرد وجود دارد. حداکثر ۶۴ گیگابایت حافظه نوع DDR4 توسط دو عدد اسلات حافظه روی این مادربرد پشتیبانی می‌شود. همچنین، به لطف چیپست H610 و LGA 1700 می‌توان نهایتا پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل را روی مادربرد نصب کرد.

۹. مادربرد ایسوس مدل PRIME H510M-K

پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر

مادربرد ایسوس مدل PRIME H510M-K

مادربرد ایسوس مدل PRIME H510M-K با قیمت بسیار مناسب دارای فرم فاکتور microATX بوده، اما چیپست H510 و سوکت پردازنده LGA 1200 اینتل در این مادربرد تعبیه شده است. سه عدد جک ۳.۵ میلی‌متری، دو عدد پورت USB 3.2 Gen 1 و چهار عدد پورت USB 2.0 در این محصول دیده می‌شود. علاوه بر این موضوع، یک عدد کانکتور M.2 و چهار عدد کانکتور SATA 3.0 نیز روی مادربرد ایسوس وجود دارد.

در بحث گرافیکی، این مادربرد از HDMI 2.0 پشتیبانی می‌کند. هر چند رزولوشن ۴K با نرخ فریم ۶۰ هرتز نهایت قدرتی است که توسط مادربرد انتقال می‌یابد. با استفاده از HDMI 1.4 نهایتا می‌توان رزولوشن ۴K را با نرخ فریم ۳۰ هرتز تجربه کرد. حداکثر حافظه پشتیبانی شده توسط مادربرد ۶۴ گیگابایت از نوع DDR4 است. به دلیل نوع سوکت پردازنده LGA 1200 در این مادربرد، می‌توان نهایتا پردازنده‌های نسل یازدهم اینتل را روی مادربرد نصب کرد.

۱۰. مادربرد آرک تک مدل AK-H81M EL X-TRA DURABLE

پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر

مادربرد آرک تک مدل AK-H81M EL X-TRA DURABLE

مادربرد آرک تک مدل AK-H81M EL X-TRA DURABLE ارزان قیمت‌ترین قطعه‌‌ی سخت افزاری در لیست پرفروش‌ترین مادربردهای فروشگاه دیجی کالا به شمار می‌رود که از فرم فاکتور microATX و سوکت پردازنده LGA 1150 بهره می‌برد. این مادربرد در مجموع یک عدد کانکتور فن داشته و از طرفی دیگر تنها کانکتورهای برق ۴ و ۲۴ پین در این محصول دیده می‌شود. سه عدد جک ۳.۵ میلی‌متری، دو عدد پورت USB 3.0 و چهار عدد پورت USB 2.0 در این مادربرد تعبیه شده است.

همچنین چهار عدد پورت SATA، یک پورت VGA، یک پورت HDMI و یک عدد پورت LAN هم در این مادربرد قابل رویت خواهد بود. علاوه بر این موضوع، دو عدد اسلات حافظه روی مادربرد طراحی شده و حداکثر حافظه‌ی پشتیبانی شده‌ی مادربرد ۱۶ گیگابایت از نوع DDR3 اعلام شده است.

کدام مادربرد را باید بخریم؟

پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر

اگر صرفا برای اسمبل کردن کیس برای کارهای اداری و ساده هستید، گزینه‌ی شماره دهم موجود در این لیست کار شما را راه خواهد انداخت. با این اوصاف، قطع به یقین گزینه‌های ابتدای مقاله برای اهداف تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی مناسب‌تر خواهند بود. مادربرد ROG STRIX Z690 گل سر سبد این لیست به حساب می‌آید که توانمندی‌ها و قابلیت‌های به شدت جذابی را به انواع و اقسام کاربرها ارائه می‌کند.

اگر ویژگی وای-فای برای شما چندان در اولویت قرار ندارد، شما می‌توانید مدل‌های بدون ماژول وای-فای را خریداری کنید؛ هر چند، از آنجایی که تفاوت قیمت معمولا بین این دو نوع مادربرد چندان زیاد نیست، می‌توان با افزایش بودجه روی خرید مادربردهای وای-فای‌دار تمرکز کرد.

در بحث میزان فضای ذخیره‌سازی، خرید گزینه‌هایی توجیه بیشتری دارد که تعداد کانکتورهای M.2 و SATA 3.0 بیشتری دارند. برای مثال مادربرد ایسوس مدل TUF GAMING Z690-PLUS به علت وجود چهار عدد کانکتور M.2 و چهار عدد کانکنور SATA 3.0 یک مادربرد فوق العاده بی‌نظیر به شمار می‌رود که بر اساس قیمتی که دارد، مشخصات فنی مادربرد مذکور بسیار حائز اهمیت است. اگر با نرم افزارهایی مشغول به کار هستید که از حافظه‌ی رم به شدت استفاده می‌کنند، حتما حواستان به پارامتر حداکثر حافظه‌ی پشتیبانی شده باشد؛ چرا که در مادربردهای انتهای لیست عدد مربوط به مولفه‌ی مذکور به مراتب کمتر از گزینه‌های اول مقاله محسوب می‌شود. در هر صورت، متناسب با بودجه‌ی خود می‌توانید هر یک از محصولات مقرون به صرفه‌ی این لیست را با خیال راحت تهیه کنید؛ به این دلیل که پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر موجود در این لیست همگی از گارانتی‌های معتبر برخوردار هستند.

منبع: دیجی‌کالا مگ

سوال و جواب‌های رایج
بهترین مادربرد گیمینگ با قیمت مناسب ۲۰۲۴ کدام است؟
مادربرد ایسوس مدل ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D5 یکی از پرفروش‌ترین مادربردهای کامپیوتر سال ۲۰۲۴ محسوب می‌شود که می‌توان آن را یک محصول بالا رده خطاب کرد.
بهترین مادربرد ارزان قیمت برای اسمبل یک سیستم اداری کدام است؟
مادربرد آرک تک مدل AK-H81M EL X-TRA DURABLE یکی از محصولات ارزان است که از فرم فاکتور microATX و سوکت پردازنده LGA 1150 بهره می‌برد.
آیا خرید مادربرد وای فای دار بهتر است یا معمولی؟
اگر بودجه‌ی قابل قبولی دارید، خرید مادربرد وای فای دار بهتر است.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه