معرفی بهترین آنتن های رومیزی؛ ۱۸ مدل اقتصادی و کاربردی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
بهترین آنتن رومیزی

روزی روزگاری برای دریافت سیگنال کانال‌های تلویزیونی، باید از آنتن‌های بسیار بزرگی استفاده می‌شد که در پشت بام قرار می‌گرفتند و حتی همان آنتن‌ها هم لزوما کیفیت تصویر خیلی خوبی به تلویزیون منتقل نمی‌کردند. اما با دیجیتالی شدن سیگنال‌های صداوسیما، حالا نه‌تنها کیفیت صدا و تصویر کانال‌های تلویزیونی بسیار بهتر شده، بلکه بیشتر افراد صرفا با استفاده از یک آنتن رومیزی می‌توانند به بهترین کیفیت کانال‌های تلویزیونی دسترسی پیدا کنند. اگر به دنبال خرید یک آنتن رومیزی برای تلویزیون خود می‌گردید، در این مطلب به بهترین مدل‌های آنتن رومیزی موجود در دیجی‌کالا می‌پردازیم تا راحت‌تر دست به خرید بزنید.

آنتن رومیزی نیل مدل DW-2020

قیمت بهترین و قویترین آنتن رومیزی

این آنتن رومیزی در بین کاربران دیجی‌کالا به‌شدت محبوب است و در این زمینه باید به نوشته شدن بیش از ۱۸۰۰ کامنت برای این محصول و توصیه شدن از طرف ۷۶ درصد از خریداران اشاره کنیم. یکی از مهم‌ترین مزایای آنتن‌های رومیزی نسبت به آنتن‌های هوایی این است که هم معمولا قیمت پایین‌تری دارند، هم اینکه به راحتی می‌توانید آن‌ها را نصب و به تلویزیون وصل کنید. این آنتن رومیزی دارای تقویت‌کننده اکسترنال است و به همین خاطر می‌تواند سیگنال‌ها را با کیفیت بالاتری دریافت کند.

در کنار امکان قرارگیری روی سطح صاف، می‌توانید با استفاده از دو حفره‌ای که در بدنه‌ی آنتن تعبیه شده، این محصول را با استفاده از میخ یا موارد مشابه، به دیوار هم آویزان کنید. این آنتن برای تامین انرژی از کابل USB استفاده می‌کند و کابل کواکسیکال ۵ متری به شما اجازه می‌دهد آنتن را تا فاصله‌ی ۵ متری نسبت به تلویزیون قرار دهید. بر اساس نظرات خریداران، این محصول یکی از بهترین مدل‌های آنتن رومیزی برای نقاط کور در خانه محسوب می‌شود و به احتمال زیاد از خرید آن پشیمان نخواهید شد.

آنتن رومیزی نیل مدل DW-2020

آنتن رومیزی دیجیتال هانی مدل ۲۰۱۸-۵M

بهترین آنتن رومیزی تلویزیون برای نقاط کور

شرکت هانی از جمله برندهای ایرانی فعال در زمینه‌ی آنتن‌های تلویزیون محسوب می‌شود و چندین مدل آنتن رومیزی راهی بازار کرده است. این آنتن مانند بیشتر مدل‌های موجود در بازار، برق بسیار کمی مصرف می‌کند و برای تامین انرژی آن می‌توانید از پورت USB تلویزیون یا یک منبع انرژی دیگر استفاده کنید. طول کابل استفاده شده برای این محصول ۵ متر است و می‌تواند سیگنال‌های مربوط به رزولوشن ۴K را هم در اختیار تلویزیون شما قرار دهد. حدود ۷۱ درصد از خریداران این محصول، خرید آن را به دیگر کاربران توصیه کرده‌اند و در کل می‌توانیم آن را یکی از بهترین مدل‌های آنتن رومیزی هانی در نظر بگیریم.

آنتن رومیزی دیجیتال هانی مدل 2018-5M

آنتن رومیزی فروزش گلکسی مدل ۳M

بهترین آنتن رومیزی خارجی

این آنتن رومیزی که با قیمت بسیار مناسبی به فروش می‌رسد، همراه با آداپتور USB در اختیار شما قرار می‌گیرد و بنابراین لازم نیست برای تامین انرژی از یک آداپتور جداگانه استفاده کنید. طول کابل ارائه شده با آنتن به ۳ متر می‌رسد و در صورت استفاده از این مدل، لازم نیست چندان نگران پیدا کردن بهترین مکان برای آنتن رومیزی باشید. بنابراین اگر به دنبال خرید یک آنتن رومیزی خوش‌قیمت هستید، خرید آنتن رومیزی فروزش گلکسی مدل ۳M را توصیه می‌کنیم.

آنتن رومیزی فروزش گلکسی مدل 3M

آنتن رومیزی ورتکس مدل W40

بهترین آنتن رومیزی هانی

با استفاده از آنتن رومیزی ورتکس مدل W40 مانند دیگر مدل‌های مشابه، دیگر لازم نیست زحمت تنظیم آنتن هوایی را تحمل کنید و به راحتی می‌توانید آن را به تلویزیون وصل کنید تا از کانال‌های تلویزیون بهره‌مند شوید. این آنتن به‌خوبی می‌تواند سیگنال‌های مزاحم را حذف کند و همچنین باید به وجود کابل ۲.۵ متری برای اتصال به تلویزیون و کابل ۱.۵ متری برای تامین برق اشاره کنیم. اگر به دنبال بهترین آنتن رومیزی برای تلویزیون‌ سامسونگ و دیگر برندها هستید، می‌توانید این آنتن را هم در بین گزینه‌های خود در نظر بگیرید.

آنتن رومیزی ورتکس مدل W40

آنتن رومیزی امین مدل آهنربایی

بهترین آنتن رومیزی برای تلویزیون سامسونگ

بیشتر آنتن‌های رومیزی شکل و شمایل مشابهی دارند. در مناطقی که کیفیت سیگنال‌ها ضعیف است، کیفیت خود آنتن رومیزی اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. اما اگر در طبقات بالای ساختمان زندگی می‌کنید و سیگنال‌های دریافتی از صداوسیما در مکان موردنظر شما قدرت بالایی دارند، با استفاده از یک آنتن رومیزی کوچک و ضعیف هم می‌توانید کانال‌های تلویزیونی را با کیفیت بالایی دریافت کنید. آنتن رومیزی امین مدل آهنربایی اگرچه بهترین آنتن رومیزی تلویزیون موجود در بازار نیست، اما ابعاد بسیار کوچکی دارد و با قیمت خیلی پایینی به فروش می‌رسد. بنابراین برای افرادی که به دنبال بهره‌گیری از آنتن قدرتمندی نیستند، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

آنتن رومیزی  امین مدل آهنربایی

آنتن رومیزی امین مدل دوفنره آهنربایی

بهترین آنتن رومیزی دیجیتال

این مدل هم از طراحی مشابه با برادر کوچک‌تر خود بهره می‌برد ولی با این تفاوت که قیمت نسبتا بالاتری دارد و می‌تواند قدرت بیشتری برای دریافت سیگنال‌ها از خود نشان دهد. این مدل هم قرار نیست معجزه کند ولی در هر صورت با توجه به قیمتی که برای خرید آن می‌پردازید، می‌تواند عملکرد خیلی خوبی ارائه کند؛ البته به شرط اینکه در محیط موردنظر شما، سیگنال‌های صداوسیما قدرت بالایی داشته باشند.

آنتن رومیزی امین مدل دوفنره آهنربایی

آنتن رومیزی فروزش مدل Galaxy-3m

بهترین مکان برای آنتن رومیزی

این آنتن رومیزی هم از نظر طراحی تفاوتی با بسیاری از مدل‌های موجود در بازار ندارد و از بین قابلیت‌های آن باید به بهره‌گیری از کابل ۳ متری اشاره کنیم. تامین برق این آنتن طبیعتا توسط کابل USB انجام می‌شود و خوشبختانه همراه با این محصول، یک آداپتور USB هم ارائه می‌شود. برند فروزش چند آنتن رومیزی راهی بازار کرده و حتی اگر بهترین مارک آنتن رومیزی نباشد، ولی بدون شک یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود.

آنتن رومیزی فروزش مدل Galaxy-3m

آنتن رومیزی رسام مدل تقویت دار C3

بهترین آنتن رومیزی تلویزیون

آنتن‌های رومیزی اکثرا عملکرد مشابهی دارند ولی در زمینه‌ی مواردی مانند طول کابل و دیگر جزئیات این چنینی شاهد تفاوت بین آن‌ها هستیم. به‌عنوان مثال این مدل دارای کابل حدودا ۳ متری است که طول مناسبی برای آنتن رومیزی محسوب می‌شود. این آنتن با تامین برق از پورت USB، می‌تواند سیگنال‌های دریافتی را تقویت کند تا حتی اگر سیگنال‌های موجود در محیط زندگی شما قدرتمند نیستند، باز هم کانال‌های تلویزیونی با کیفیت خوبی پخش شوند. بهترین مکان برای آنتن رومیزی معمولا کنار پنجره است و برای این مدل هم توصیه می‌کنیم آن را کنار پنجره قرار دهید تا سیگنال‌های بهتری دریافت کنید.

آنتن رومیزی رسام مدل تقویت دار C3

آنتن رومیزی فروزش مدل Galaxy-10m

بهترین آنتن رومیزی گیرنده دیجیتال

این مدل تفاوت زیادی با آنتن Galaxy-3m که کمی بالاتر به آن پرداختیم، ندارد. اما مهم‌ترین تفاوت آن که مزیت مهمی هم محسوب می‌شود، بهره‌گیری از کابل ۱۰ متری است. به همین خاطر اگر در محیط خانه یا محل کار شما سیگنال‌های کانال‌های تلویزیونی ضعیف هستند، به لطف این کابل طولانی، می‌توانید آنتن رومیزی را در فاصله‌ی بسیار دورتری نسبت به تلویزیون قرار دهید و این کار، احتمال دریافت کانال‌های تلویزیونی باکیفیت را افزایش می‌دهد.

آنتن رومیزی فروزش مدل Galaxy-10m

آنتن رومیزی هانی مدل ۲۰۱۸-NEW

بهترین مارک آنتن رومیزی

برخی خریداران بر این باور هستند که آنتن رومیزی هانی مدل ۲۰۱۸-NEW بهترین و قویترین آنتن رومیزی موجود در بازار است و به همین خاطر قیمت بالاتری نسبت به بیشتر مدل‌های رقیب دارد. کابل این آنتن حدود ۵ متر طول دارد و انرژی موردنیاز برای تقویت سیگنال هم طبیعتا از طریق پورت USB تامین می‌شود. این مدل که طراحی ساده‌ای دارد، می‌تواند بر روی سطوح صاف گذاشته شود و همچنین می‌توانید آن را به دیوار هم آویزان کنید. اما مانند دیگر آنتن‌های رومیزی، توصیه می‌کنیم این آنتن را کنار پنجره قرار دهید تا بتوانید سیگنال‌های بهتری دریافت کنید.

آنتن رومیزی هانی مدل 2018-NEW

آنتن رومیزی دیجیتال اسکای مدل BAT0627 Plus-10M

بر اساس نظرات خریداران آنتن‌های رومیزی در دیجی‌کالا، این مدل یکی از بهترین آنتن‌های رومیزی در بازار ایران محسوب می‌شود و حدود ۸۲ درصد از خریداران این محصول، خرید آن را به دیگر کاربران توصیه کرده‌اند. برخی کاربران می‌گویند که آنتن رومیزی دیجیتال اسکای مدل BAT0627 Plus-10M بهترین آنتن رومیزی تلویزیون برای نقاط کور محسوب می‌شود. بنابراین اگر در منطقه‌ی شما سیگنال‌های دریافتی از صداوسیما کیفیت بالایی ندارند، این مدل احتمالا می‌تواند مشکل دریافت سیگنال‌های باکیفیتی را برطرف کند. در ضمن نباید وجود کابل ۱۰ متری را از قلم بیندازیم و این یعنی با خیال راحت می‌توانید این آنتن رومیزی را در هر جایی که دوست دارید تعبیه کنید.

آنتن رومیزی دیجیتال اسکای مدل BAT0627 Plus-10M

آنتن رومیزی پارت الکتریک مدل PE8914

آنتن دیجیتال رومیزی پارت الکتریک مجهز به منبع تغذیه و تقویت کننده قوی و پیشرفته است و توانایی دریافت تمامی شبکه‌های صداوسیما را دارد. وزن این آنتن به ۵۰ گرم می‌رسد و همراه با آن یک کابل ۱۰ متری برای اتصال به تلویزیون در اختیار شما قرار می‌گیرد. همچنین برای تامین انرژی باید از کابل USB به طول یک متر استفاده کنید. روی هم رفته این کابل کیفیت بالایی دارد و بسیاری از خریداران از کیفیت آن راضی هستند.

آنتن رومیزی پارت الکتریک  مدل PE8914

آنتن دیجیتال رومیزی آترون مدل Perfect U 10M

این مدل آنتن رومیزی مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است و حدود ۸۱ درصد از خریداران این محصول در دیجی‌کالا، خرید آن را به دیگر کاربران توصیه کرده‌اند. با توجه به ارائه‌ی کابل ۱۰ متری، برای قرار دادن آنتن در یک مکان مناسب، با محدودیت‌های کمتری روبرو می‌شوید. درون این آنتن دو ترانزیستور باکیفیت به منظور تقویت سیگنال دریافتی قرار دارد. به همین خاطر حتی اگر در محدوده‌ی شما کیفیت سیگنال‌های دریافتی کانال‌های تلویزیونی چندان ایده‌آل نباشد، باز هم می‌توانید کانال‌ها را با کیفیت خیلی خوبی دریافت کنید. بیشتر خریداران این محصول در کامنت‌های نوشته از کیفیت بالای آن تعریف کرده‌اند و می‌توان آن را یکی از بهترین مدل‌های آنتن رومیزی تلویزیون در نظر گرفت.

آنتن دیجیتال رومیزی آترون مدل Perfect U 10M

آنتن رومیزی سیگنال مدل HD Receiver

برخی از آنتن‌های رومیزی دارای تقویت‌کننده سیگنال نیستند و به همین خاطر در محدوده‌هایی که سیگنال‌های دریافتی از صداوسیما به‌اندازه‌ی کافی قدرتمند هستید، می‌توانید از این نوع آنتن‌ها بهره ببرید. با توجه به همین مشخصه، این نوع آنتن‌ها نیازی به تامین انرژی ندارند و صرفا یک کابل به تلویزیون یا گیرنده دیجیتال وصل می‌شود. طول کابل این مدل ۲ متر است که باید ببینید آیا برای شما کافی محسوب می‌شود یا نه. از دیگر ویژگی‌های آنتن رومیزی سیگنال مدل HD Receiver باید به بهره‌گیری از بادکش چسبنده اشاره کنیم و بنابراین می‌تواند به راحتی آن را به شیشه بچسبانید.

آنتن رومیزی سیگنال مدل HD Reseiver

آنتن رومیزی مدل نود

اگر علاقه‌ای به طراحی تکراری آنتن‌های رومیزی ندارید، می‌توانید به این مدل هم نگاهی بیندازید که هم قیمت پایینی دارد و هم با طراحی جذابی راهی بازار شده است. این مدل هم مانند دیگر آنتن‌های ارزان‌قیمت، دارای تقویت‌کننده سیگنال نیست و فقط یک کابل آن به تلویزیون یا گیرنده دیجیتال وصل می‌شد. بنابراین اگر به دنبال خرید یک آنتن رومیزی با طراحی متفاوت هستید و از طرف دیگر به قابلیت تقویت سیگنال هم نیازی ندارید، این مدل می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

آنتن رومیزی مدل نود

آنتن رومیزی مدل برج میلاد

از دیگر آنتن‌های رومیزی که با طراحی خاص در بازار ایران به فروش می‌رسند، می‌توانیم به این مدل اشاره کنیم که ارتفاع آن به ۲۶ سانتی‌متر می‌رسد و از طراحی مشابه با برج میلاد بهره می‌برد. این آنتن رومیزی بدون شک بهترین مدل موجود در بازار نیست و با توجه به هزینه‌ای که برای خرید آن می‌پردازید، قرار نیست عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. اما در کل کار راه‌انداز است و نیازی هم به تامین انرژی ندارد.

آنتن رومیزی مدل برج میلاد

آنتن رومیزی هانی کد ۱۰۳

شرکت هانی چندین مدل آنتن رومیزی راهی بازار ایران کرده است و این مدل با توجه به قیمتی که دارد، طبیعتا بهترین آنتن رومیزی هانی نیست ولی در کل حرف زیادی برای گفتن دارد. این مدل نیازی به تامین انرژی جداگانه ندارد و صرفا باید کابل آن را به طور جداگانه به تلویزیون یا گیرنده دیجیتال وصل کنید. باید خاطرنشان کنیم این مدل بدون کابل راهی بازار شده و بنابراین با توجه به نیازی که دارید، می‌توانید یک کابل با طول موردنظر خود خریداری کنید. با توجه به اینکه این آنتن رومیزی از یک پایه هم بهره می‌برد، می‌توانید با خیال راحت آن را بر روی هر سطح صافی که دوست دارید قرار دهید. اما در کل بهترین مکان برای آنتن رومیزی تلویزیون، کنار پنجره است.

آنتن رومیزی هانی کد 103

آنتن رومیزی طرح بنز

در نهایت باید به این آنتن رومیزی بپردازیم که از طراحی لوگوی شرکت بنز بهره می‌برد. این مدل با کابل ۱.۵ متری عرضه شده و نیازی به تامین انرژی ندارد. بنابراین در صورتی که در محل زندگی یا محل کار شما سیگنال‌های کانال‌های تلویزیونی قدرت بالایی دارند، می‌توانید با خیال راحت از این آنتن بهره ببرید.

آنتن رومیزی طرح بنز

سخن پایانی

در این مطلب به ۱۸ آنتن رومیزی موجود در فروشگاه دیجی‌کالا پرداختیم تا برای خرید بتوانید از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید. البته در دیجی‌کالا تعداد بیشتری آنتن رومیزی به فروش می‌رسد و در ضمن باید به آنتن‌های هوایی هم اشاره کنیم که اگرچه نسبت به گذشته کمتر کاربردی هستند، ولی همچنان برای برخی شرایط بهتر است مورد استفاده قرار بگیرند.

سوالات متداول
آیا آنتن رومیزی باید حتما به برق وصل باشد؟
آنتن‌های رومیزی که از تقویت‌کننده سیگنال بهره می‌برند، برای استفاده از این مشخصه باید به منبع انرژی وصل باشند.
بهترین مکان برای آنتن رومیزی کجاست؟
معمولا توصیه می‌شود آنتن رومیزی را کنار پنجره قرار دهید.
آیا در تمام مناطق باید از آنتن رومیزی با تقویت‌کننده سیگنال استفاده کنیم؟
در مناطقی که سیگنال‌ها کیفیت خوبی دارند، می‌توانید از آنتن‌های معمولی و ارزان فاقد تقویت‌کننده بهره ببرید.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما