بتسدا لانچر خود را تعطیل می‌کند؛ بازی‌ها به استیم انتقال داده می‌شوند

۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۱:۴۸ ۵ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
bethesda launcher

لانچر Bethesda.net که از سال ۲۰۱۶ به‌عنوان مکانی برای بازیکنان به منظور خرید و اجرای بازی‌های ساخته شده توسط این ناشر عمل می‌کند، به‌زودی به پایان راه خود خواهد رسید.

شرکت بتسدا در روز سه‌شنبه اعلام کرد که پس از فرآیندی که از اوایل آوریل آغاز می‌شود، این لانچر در اواخر امسال غروب می‌کند. بازیکنان فرصت زیادی برای انتقال بازی‌ها، سرمایه‌های و همچنین بسیاری از سیوهای خود به استیم خواهند داشت. مهاجرت به استیم شامل فهرست بازی‌هایتان در این لانچر و همچنین کیف پول طرفداران می‌شود. بنابراین با بازنشستگی لانچر هیچ یک از دارایی‌هایتان نباید از دست برود. حساب Bethesda.net بازیکنان همچنان فعال باقی خواهد ماند. برخی از بازی‌ها ممکن است همچنان از شما برای داده‌های ذخیره‌شده، بعضی آیتم‌های تزئینی و ظاهری درون بازی یا دسترسی به فهرست‌ بازی‌هایتان به آن نیاز داشته باشند.

در حالی که فرآیند انتقال بازی‌های بتسدا به استیم از اوایل آوریل آغاز می‌شود، خود لانچر دیگر بازی‌ها را از ماه می اجرا نخواهد کرد و متوقف خواهد شد. در واقع، بازیکنان همچنان دسترسی خود به بازی‌ها را حفظ خواهند کرد و می‌توانند آن‌ها را انتقال دهند اما پس از ماه می نمی‌توانند آن‌ها را اجرا کنند.

bethesda launcher

فایل‌های ذخیره‌ی شما (سیوها)، لوازم تزئینی و جانبی، ارزهای درون بازی و پیشرفت‌های درون بازی در بازی‌های مثل فال‌اوت ۷۶ هم می‌توانند به استیم منتقل شوند، با این حال، یک استثنا هم وجود دارد. سیوهای موجود شما در ولفنشتاین: یانگ‌بلاد که در حال حاضر قادر به انتقال نیستند.

پست خبری که بتسدا به‌صورت مفصل منتشر کرده است، شامل سؤالات متداول‌تری است. از جمله سؤال‌های خاصی درباره‌ی فال‌اوت ۷۶ و دیگر بازی سرویس محور بزرگ دیگر ناشر دیده می‌شود. در بخشی از آن پست نوشته شده است که الدر اسکرولز آنلاین تحت تأثیر این تغییر قرار نگرفته است.

به هر حال، چنین اقدامی از سوی بتسدا عجیب هم نبوده است و به احتمال زیاد بیش از همه مورد استقبال طرفداران کامپیوترهای شخصی قرار می‌گیرد. به‌خصوص با توجه به اینکه قرار است انتقال فایل‌ها و داده‌ها به‌راحتی انجام شود.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما