بازی ایندیانا جونز بتسدا انحصاری کنسول‌های مایکروسافت خواهد بود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Indiana Jones Xbox

جنگ میان مایکروسافت و سونی همچنان ادامه داشته و حال این شرکت‌ها بر سر عناوین بازی با هم رقابت می‌کنند. بحث اصلی اینجاست که مایکروسافت به طور رسمی اعلام کرد که جنگ کنسول‌ها را باخته و استراتژی این شرکت این بود که شرکت‌های بازی‌سازی را خریداری کند. کاربران پلی‌استیشن بسیار زیاد هستند و به همین دلیل دنیای گیمینگ از این موضوع اصلاً راضی نیست.

به طور کلی هدف مایکروسافت این بود که با خرید استودیوهای مختلف عناوین انحصاری با کیفیت‌تری را ساخته و گیمرها نیز به سمت کنسول‌های این شرکت جذب شوند. مشکل اصلی اینجاست که خرید شرکت‌های بزرگ مثل بتسدا (Bethesda) با مخالفت زیادی روبرو شده و همین موضوع باعث شده که مایکروسافت نتواند روند خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) را کامل کند.

چندی پیش بتسدا بازی ایندیانا جونز (Indiana Jones) را معرفی کرد. این مجموعه فیلم دوست داشتنی پتانسیل بسیار زیادی برای یک بازی داشته و بتسدا نیز از این پتانسیل نهایت استفاده را خواهد کرد. ایندیانا جونز توسط استودیوی سازنده سری ولفنشتاین (Wolfenstein) ساخته خواهد شد. در زمان معرفی اعلام نشد که این بازی برای چه پلتفرمی عرضه خواهد شد و حال این موضو نیز اعلام شده است.

بازی Indiana Jones انحصاری

از زمان معرفی ما اخبار بسیار کمی از این بازی شنیدیم. به دلیل اینکه زمان معرفی آن با زمان خریده شدن بتسدا توسط مایکروسافت یکی بود و تمرکز بسیار کمی روی این بازی بود. حال به طور ناگهانی این بازی دوباره به صدر اخبار آمده است. به دلیل اینکه در جلسه دادگاهی که برای مایکروسافت برگذار شد اطلاعات جدیدی از بازی ایندیانا جونز منتشر شد.

طبق چیزی که در دادگاه گفته شده، بازی ایندیانا جونز به صورت انحصاری برای کنسول‌های مایکروسافت و کامپیوتر عرضه خواهد شد. در این دادگاه اعلام شد که در ابتدا دیزنی یک قرارداد داشته تا این بازی را برای تمامی پلتفرم‌ها عرضه کند. پس از خریده شدن بتسدا توسط مایکروسافت این قرارداد نیز منحل شده و قرار شده این عنوان به صورت انحصاری عرضه شود.

چیزی که باعث شده این خبر بسیار مهم باشد، روند رفتاری مایکروسافت است. به این شکل که این شرکت در ابتدا خرید بتسدا اعلام کرد که قصد ندارد عنوان انحصاری عرضه کند. حال با گذشت زمان و تغییراتی که این روند ایجاد شده، جامعه گیمینگ نگران این موضوع است که امکان دارد پس از خرید اکتیویژن مایکروسافت همچنان به رفتار خود ادامه دهد.

نکته مهم در مورد اکتیویژن و بلیزارد عناوین بازی آن‌ها است. به این شکل که ندای وظیفه (Call of Duty) یکی از مهم‌ترین بازی‌های شوتر بوده و نبود آن روی یک پلتفرم اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که سونی در تلاش است تا مانع از نهایی شدن این قرار داد بین اکتیویژن و مایکروسافت بشود.

منبع: Eurogamer.net

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما