تحلیل تریلر فیلم ابرقهرمانی «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه»

۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰ ۶ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه

تریلر قسمت دوم «بلک پنتر» (پلنگ سیاه)، با نام «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» (Black Panther: Wakanda Forever) یک وداع تمام عیار با شاه تی‌چالا (King T’Challa) است و البته از شخصیت‌های مهمی مثل نیمور (Namor)، قلب‌آهنی (Ironheart) و بلک پنتر بعدی رونمایی می‌کند.

اولین تریلر فیلم «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» احساسات فراوان فیلم برای تی‌چالا)را به نمایش می‌گذارد و نیمور، ملوان زیر دریا را به عنوان یکی از شخصیت‌های بسیار قدرتمندِ جدید دنیای سینمایی مارول (MCU) معرفی می‌کند. کوین فایگی (Kevin Feige) رئیس استودیو مارول، همیشه قول می‌داد که استودیو مارول تنها در صورتی به کامیک‌ کان سن دیگو برود که بتواند بیش از سطح توقع مخاطبان ظاهر شود و چیزهای زیادی برای ارائه دادن داشته باشد. و امسال همین‌طور هم شد؛ پنل SDCC 2022 قطعاً به وعده‌های کوین فایگی عمل کرد. در کامیک کان امسال فایگی از فاز پنجم جهان سینمایی مارول رونمایی کرد و دو فیلم مورد انتظار، یعنی دو قسمت بعدی انتقام‌جویان (Avengers) را به مخاطبان نشان داد: انتقام‌جویان: سلسله کَنگ (Avengers: The Kang Dynasty) و انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان (Avengers: Secret Wars). نام دو قسمت بعدی انتقام‌جویان حدس و گمان‌های بسیاری از طرفداران مارول را تأیید کردند.

اما همه‌ی این‌‌ خبرهای غافلگیرکننده و هیجان‌انگیز در پنل مارول، با انتشار اولین تریلر فیلم «بلک پنتر: واکاندابرای همیشه»، کاملاً احساسی به پایان رسید. اولین فیلک بلک پنتر یکی از نقاط عطف فرهنگ ابرقهرمانی بود، اولین فیلم ابرقهرمانی که نامزد بهترین فیلم در اسکار شد و اولین فیلم دنیای سینمایی مارول که یکی از جوایز آکادمی اسکار را مال خودش کرد. همه‌چیز برای فرنچایز بلک پنتر عالی به نظر می‌رسید تا اینکه بازیگر نقش شاه تی‌چالا، یعنی چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) به علت بیماری به طرز غافلگیرکننده و غم‌انگیزی فوت کرد و باعث شد برنامه‌های مارول برای این فرنچایز تغییر کند. مارول برای احترام به این بازیگر فوق‌العاده و محبوب، تصمیم گرفت بازیگر دیگری را جایگزینش نکند و نقش تی‌چالا را به شخص دیگری ندهد، و حالا این ادای احترام در خود فیلم «واکاندا برای همیشه» نیز تجلی پیدا کرده.

طبیعتاً این تصمیم استودیو مارول به این معناست که نقطه اشتراکی در دنیای واقعی و دنیای فیلم به وجود آمده و در «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» مردم واکاندا نیز برای درگذشت یک مرد بزرگ، پادشاه مفتخر و ابرقهرمان ملت‌شان سوگوار خواهند بود. مارول اهمیت این تصمیم را درک می‌کند و برای همین اولین تریلر قسمت دوم بلک پنتر روی غم و اندوهی که در سراسر این کشور خیالی آفریقایی وجود دارد، متمرکز می‌شود. و تریلر با اشاره‌ای خوش‌بینانه به کسی که جانشین تی‌چالا شده و لباس بلک پنتر را پوشیده، به پایان می‌رسد.

در ادامه نکات پنهان و ایستراگ‌هایی که در تریلر «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» وجود دارد را بررسی می‌کنیم.

۱. سوگواری واکاندا برای درگذشت پادشاه تی‌چالا

تریلر «واکاندا برای همیشه» با صحنه‌هایی غم‌انگیز آغاز می‌شود و عزیزان و نزدیکان تی‌چالا را در حال سوگواری نشان می‌دهد. هرچند با اینکه ما می‌دانیم تی‌چالا در فیلم مرده، اما هنوز مشخص نیست تی‌چالا در دنیای سینمایی مارول چطور مرده؛ اگرچه شایعاتی وجود دارد که به شباهت مرگ تی‌چالا و چادویک بوزمن، یعنی سرطان، اشاره دارد. اولین نماهای تریلر «واکاندا برای همیشه» شخصیت‌های شوری (Shuri) و راموندا (Ramonda)را به ما نشان می‌دهد که لب ساحل مشغول عزاداری‌ هستند. اما معماری ساختمان‌هایی که در پس‌زمینه می‌بینیم، یادآور آمریکای جنوبی است و چندان به معماری آفریقایی شبیه نیست، بنابراین ممکن است این صحنه‌ها داخل واکاندا نباشند. شاید تی‌چالا حین انجام مأموریت خارج از واکاندا کشته شده است.

۲. راموندا روی تاج و تخت واکاندا می‌نشنید

مرگ اندوهبار تی‌چالا اکنون برای واکاندایی‌ها حتی دشوارتر است، چرا که کیل‌مانگر (Killmonger) تمام ذخیره گیاه قلبی‌شکلی که برای بلک پنترها ضروری بود را نابود کرد. این می‌تواند به معنای پایانی بر نسل بلک پنتر باشد و دیگر کسی نتواند این لباس را بپوشد. پس از مرگ تی‌چالا، مادرش راموندا تاج و تخت واکاندا رو می‌گیرد و ملکه می‌شود. اما از تریلر «واکاندا برای همیشه» می‌توان فهمید راموندا با اشتیاق ملکه نمی‌شود و این تاج‌گذاری از سر اجبار و وظیفه است، چرا که راموندا به وضوح عزادار پسرش است و از مرگ تی‌چالا آسیب‌ دیده. این احتمال وجود دارد که راموندا از بشکن تانوس (Thanos’ snap) در فیلم انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت (Avengers: Infinity War) جان سالم به در برده باشد، که این یعنی این مادر یک بار دیگر هم برای مرگ پسرش غصه خورده. حالا مرگ دوباره‌ی تی‌چالا وقتی که یک بار از مرگ برگشته، نشان‌دهنده‌ی نامهربان بودن سرنوشت و بازی‌های ناجوانمردانه‌اش است.

۳. در تریلر «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» ما صحنه‌هایی از مراسم خاکسپاری تی‌چالا را می‌بینیم

تریلر شامل چند صحنه می‌شود که به وضوح بخشی از مراسم خاکسپاری پادشاه تی‌چالا است. بسیاری از سنت‌های تشییع جنازه‌ی آفریقایی شامل جنبه‌های جشن‌مانند می‌شوند تا به بازماندگان کسی که درگذشته است، غنای زندگی و ارزشمندی‌اش را یادآوری کنند. در فرهنگ آفریقایی رقص ممکن است ورود درگذشته را به دنیای ارواح آسان‌تر کند. ممکن است در قسمت دوم بلک پنتر شهر نکروپولیس (Necropolis) معرفی شود، شهر مردگان واکاندا، جایی که بلک پنترهای قبلی (در کمیک‌ها) دفن شده‌اند.

۴. تغییرات غم‌انگیز سرسرای تاج و تخت

ستون‌های جدیدی که در سرسرای تاج و تخت واکاندا توی تریلر مشاهده شد، یادبودی از تی‌چالا هستند. می‌توان روی آن‌ها خواند: «تی‌چالا، قهرمان ما، افتخار…» عکس‌های بیشتری که از این ستون‌ها منتشر شده، نشان می‌دهد پیامی که روی‌شان نوشته شده است بسیار گیرا و تأثیرگذارند: «در شکوه آسوده باش، پادشاه تی‌چالا، قهرمان ما، باعث افتخارمان بودی، در شکوه آسوده باش.» اینطور که پیداست ملکه روماندا در سرسرای تاج و تخت با اندوه از دست رفتن فرزندش محاصره خواهد شد.

۵. در «واکاندا برای همیشه» شاهد متولد شدن نیمور خواهیم بود

اولین حضور نیمور ملوان زیر دریا در دنیای سینمایی مارول، در فیلم «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» خواهد بود. در کمیک‌ها نیمور دورگه‌ای‌ست که پدرش یک انسان و مادرش شاهدختی آتلانتیسی است. به نظر می‌رسد قسمت دوم بلک پنتر شامل فلش‌بک‌هایی به زندگی ملوان زیر دریا باشد، چون تریلر صحنه‌ای را نشان می‌دهد که احتمالاً لحظه‌ی تولد نیمور است. کارگردان «واکاندا برای همیشه»، رایان کوگلر (Ryan Coogler) به وضوح می‌خواهد مخاطبان با نیمور همذات‌پنداری کنند، حتی اگر در فیلم و در نظر واکاندایی‌ها، او شرور است.

۶. آیا نیمور در «واکاندا برای همیشه» پادشاه آتلانتیس است؟

ملوان زیر دریا یا همان نیمور، یکی از شخصیت‌های کلاسیک مارول به حساب می‌آید. او را گاهی ابرقهرمان می‌دانند و گاهی هم… کسی که دنبال منافع خودش است. به اینجور شخصیت‌ها (مثل ددپول) معمولاً ضدقهرمان می‌گویند. نیمور در کمیک‌ها رقابت بسیار شدیدی با بلک پنتر دارد. لباس‌های تشریفاتی‌ای که تن نیمور در تریلر می‌بینیم، به او یک ظاهر مایایی داده است. به نظر می‌رسد مارول نیمور و آتلانتیس را از اقیانوس اطلس یا دریای اژه دور کرده و آن‌ها را به آمریکای جنوبی نزدیک‌تر کرده است. از آنجایی که دانشمندان واقعاً شهرهای غرق‌شده‌ای را در دریای کارائیب پیدا کرده‌اند که قدمت‌شان به ۴۵۰۰ تا ۸۰۰۰ سال برمی‌گردد، ممکن است این تصمیم مارول برای نزدیک‌تر شدن به واقعیت باشد. همچنین بعید نیست مارول برای جلوگیری از مقایسه مستقیم نیمور و آتلانتیسش با آکوامن (Aquaman) و دنیای دی‌سی، کمی داستانش را تغییر داده باشد.

۷. آتلانتیسی‌ها با اقیانوس و آبزیان در صلح به سر می‌برند

چه کسانی که در تریلر دیدیم واقعاً آتلانتیسی باشند و چه مارول در اسم و رسم‌شان تغییری بزرگ ایجاد کرده باشد، مسابقه‌ای که زیر آب می‌بینیم به وضوح هماهنگی این مردم را با اقیانوس و موجوداتش را به نمایش می‌گذارد. به نحوی این مردمان تازه معرفی شده، درست مثل واکاندایی‌ها هستند. تا به اینجا فاز چهارم دنیای سینمایی مارول ثابت کرده علاقه‌ی خاصی به نشان دادن و معرفی نژادها و جوامع و فرهنگ‌های مخفی داشته و حالا مردمان زیر آب جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین این‌ها به نظر می‌رسند. بد نیست به زمان‌بندی جالب قسمت دوم بلک پنتر اشاره داشته باشیم، چون قسمت دوم آواتار هم که شامل ماجراجویی شخصیت‌ها زیر آب می‌شود، کمی بعد از «واکاندا برای همیشه» اکران می‌شود.

۸. اعزام نیرو به زیر آب؛ احتمال درگیری واکاندا و آتلانتیس

مدت‌هاست بین طرفداران مارول شایعاتی وجود دارد درباره شروع درگیری بین واکاندا و آتلانتیس به خاطر زد و خوردی که زیر دریا رخ می‌دهد. تریلر «واکاندا برای همیشه» تا حدی این موضوع را تأیید می‌کند. حال سؤال اینجاست که واکاندا به چه علت به زیر دریا نیرو اعزام می‌کند؟ آیا این با مرگ تی‌چالا مرتبط است؟ (یادتان بیاید در تریلر شوری و راموندا لب ساحل سوگواری می‌کردند، ساحلی که به نظر در آمریکای جنوبی قرار دارد!) در هر حال، ممکن است واکاندایی‌ها برای یافتن ویبرانیوم زیر دریا رفته باشند. شواهدی از پیدا شدن ویبرانیوم زیر دریا پیدا کرده باشند و بدون آنکه بدانند به قلمرو آتلانتیس نزدیک می‌شوند، سراغش بروند. اگر گزارش‌ها درست باشند، آن‌ها امیدوارند وجود ویبرانیوم برخی از گیاهان و جانوران دریایی را جهش‌یافته کرده باشد تا بتوانند جایگزینی برای گیاه قلبی‌شکلی که از دست رفته است، پیدا کنند. اما نکته عجیب این است که واکاندایی‌ها قبل از آنکه با آتلانتیسی‌ها درگیر بشوند، مجبورند با سربازها بجنگند! پس شاید داستان «واکاندا برای همیشه» بزرگ‌تر از این حرف‌ها باشد و شامل یک ماجرای ژئوپولیتیکی بشود. مثلاً شاید با مرگ تی‌چالا برخی کشورها قصد حمله به واکاندا را داشته باشند؟ شاید آن‌طور که ما فکر می‌کنیم نیست و نیمور و آتلانتیسی‌هایش قرار نیست دشمن اصلی واکاندایی‌ها باشند، شاید در انتهای فیلم با هم علیه دشمن مشترکی متحد بشوند…

۹. سرسرای تاج و تخت غرق آب و آتش

یکی از نماهای به خصوصی که در تریلر می‌بینیم، سرسرای تاج و تخت را نشان می‌دهد که هم شعله‌ور شده و هم سیل به درونش راه پیدا کرده. این صحنه یادآور نابودی ذخایر گیاه قلبی‌شکل در فیلم قبلی است. این صحنه می‌تواند نمادی باشد برای تباهی کل سرزمین واکاندا. شاید اسم این فیلم «واکاندا برای همیشه» باشد، اما از همین صحنه به تنهایی می‌توان فهمید که مردم واکاندا قرار است رنج بزرگی را از سر بگذرانند.

۱۰. قلب‌آهنی با شوری متحد می‌شود

بلک پنتر تنها نیمور و آتلانتیس را برای اولین بار معرفی نمی‌کند، بلکه شخصیت قلب‌آهنی هم اولین حضورش در دنیای سینمایی مارول را مدیون این فیلم خواهد بود. دومینیک تورن (Dominique Thorne) قرار است نقش ریری ویلیامز (Riri Williams) به عنوان قلب‌آهنی را بازی کند. در کمیک‌ها ریری ویلیامز نوجوانی است که در دانشگاه MIT درس می‌خواند و با هوش و استعداد زیادی که دارد، موفق می‌شود زره مردآهنی تونی استارک را مهندسی معکوس کند و موجب آزارش شود. قلب‌آهنی برای اولین بار در «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» حضور پیدا می‌کند و بعد در سریال تلوزیونی خودش در شبکه دیزنی پلاس (Disney+) حضور خواهد داشت.

۱۱. تراژدی‌های بسیار زندگی نیمور

یکی دیگر از صحنه‌های فلش‌بکی که تریلر «واکاندا ابدی» نشان‌مان می‌دهد، شامل یکی از تراژدی‌های دوران کودکی نیمور است. ما نیمور را در حال تماشای سوختن یک ساختمان ساحلی می‌بینیم، در حالی که پسربچه‌ی کوچکی بیش نیست. این ساختمان ممکن است محل زندگی پدر نیمور باشد، تنها خویشاوندی که روی خشکی زندگی می‌کند و نه زیر آب. احتمال اینکه این آتش‌سوزی تصادفی نبوده باشد و کسی از قصد جان پدر یا حتی مادرش را گرفته باشد، زیاد است. این حادثه نیمور را در مسیر متنفر شدن و ترسیدن از جهان خشکی قرار می‌دهد. نفرت و ترسی که اگر روزی انسان‌ها آتلانتیس را کشف کنند و قصد دست‌درازی بهش داشته باشند، او را به یک دشمن خشمگین و خطرناک بدل خواهد کرد. صحنه‌ی بعدی‌ای که در تریلر می‌بینیم، نیمور زمان حال را به ما نشان می‌دهد که باز همراه با مردمش به خرابه‌های همین ساختمان مذکور آمده. برای چه؟ سؤالی‌ست که تنها بعد از تماشای فیلم پاسخش را خواهیم گرفت.

۱۲. بازگشت مباکو و قبیله جاباری

طبیعتاً تمام قبایل واکاندایی با مرگ تی‌چالا تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. این حتی درباره قبیله جاباری (Jabari) هم صدق می‌کند، جاباری‌ای که رهبرشان مباکو (M’Baku) در فیلم نخست تی‌چالا را به چالش کشید و دنبال تاج و تخت واکاندا بود. با دیدن این تریلر می‌توان تأیید کرد که مباکو و جاباری اهمیت خودشان را به عنوان مدافعان قدرتمند واکاندا ثابت خواهند کرد و از روبه‌رویی با دشمنانی که از سطح مهارت‌ها و قدرت آن‌ها بالاتر قرار می‌گیرند، هیچ ترسی ندارند. اما جالب می‌شود اگر ببینیم مباکو همچنان ته دلش امیدوار است تاج و تخت بهش برسد یا نه؟ آیا ممکن است مباکو به نحوی برای راموندا و تاج و تختش خطری ایجاد کند؟

۱۳. راموندا به عنوان ملکه با رهبران جهان دیدار خواهد کرد

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، احتمال اینکه واکاندا درگیر یک بحران ژئوپلیتیکی شده باشد زیاد است. تی‌چالا مرزهای واکاندا را روی جهانیان گشود و دنیای سینمایی مارول را برای همیشه تغییر داد. دیگر کسی فکر نمی‌کند واکاندا یک کشور عقب‌مانده و فقیر است، این وظایف کسی که سلطنت را به عهده دارد، سخت می‌کند. راموندا که حالا ملکه شده مجبور است با جهان بین‌الملل روابط دیپلماتیک داشته باشد و این‌طور که پیداست اهمیت این ماجرا در قسمت دوم بلک پنتر، به‌ هیچ وجه کم نیست. ما راموندا را در حال وارد شدن به یک نوع اتاق ملاقات رسمی می‌بینیم که همه‌ی این‌ها را تأیید می‌کند. اما ماجرا جایی جالب‌تر می‌شود که راموندا در دیالوگش می‌گوید تمام خانواده‌اش از دست رفته‌اند! آیا اتفاقی برای شوری خواهد افتاد؟ آیا شوری گم یا کشته خواهد شد؟

۱۴. ادای دینی دیگر به تی‌چالا

صحنه‌هایی که از راموندا می‌بینیم، شامل ادای احترامی دوباره به شاه تی‌چالا هستند. کلماتی که این بار می‌بینیم، یعنی «پادشاه زنده است و پلنگ (پنتر)… تا ابد درون ماست»، به باور و عقاید مردم واکاندا اشاره دارد. واکاندایی‌ها معتقدند مرگ پایان راه انسان نیست، بلکه بخشی از مسیر است. هرچند همچنان مردن آدم‌ها همراه با اندوه و فقدان است، اما ایمان آن‌ها به جهان پس از مرگ باعث می‌شود این اندوه و فقدان، آسان‌تر بگذرد. جالب است که می‌بینیم پیوندهای تی‌چالا به پلنگ سیاه از همه‌ی شاهان قبلی بیشتر است، و حتی پیوندهای او به الهه‌ی پلنگ، باست (Bast).

۱۵. معرفی نامورا در «واکاندا برای همیشه»

در تریلر «واکاندا برای همیشه» می‌بینیم که آتلانتیسی‌ها به جهان خشکی آمده‌اند و از فناوری‌هایی استفاده می‌کنند که اغلب به عنوان «بازدم مجدد» شناخته می‌شوند، فناوری‌هایی که به آن‌ها کمک می‌کند خارج از آب تنفس کنند. براساس تصاویری که از فیلم‌ فاش شده است، می‌توانیم بفهمیم زنی که در این صحنه می‌بینیم نامورا (Namora) است، یکی دیگر از ابرقهرمانان آتلانتیسی که در کمیک‌ها دیده‌ایم. جالب است بدانید نوع پوشش آتلانتیسی‌ها در این فیلم یادآور خدایان آزتک است (که باز هم ما را درباره آمریکای جنوبی مطمئن می‌سازد). نامورا مقدار زیادی یشم به خود آویخته که می‌تواند یادآور الهه آب آزتک‌ها، یعنی Chalchiuhtlicue باشد. تریلر همچنین آتوما (Attuma) را به ما نشان می‌دهد که یک جنگ‌سالار آتلانتیسی است. کسی که اغلب هدفش سرنگون کردن نامورا و رسیدن به تاج و تخت آتلانتیس بوده. ظاهر آتوما تداعی‌کننده Tezcatlipoca خدای جنگ آزتک‌هاست.

۱۶. یک بازگشت دیگر؛ این بار اورت راس

اورت راس (Everett ross) که نقشش را مارتین فریمن (Martin Freeman) بازی می‌کند، طبق چیزی که تریلر بهمان نشان می‌دهد، در قسمت دوم بلک پنتر بازمی‌گردد تا دوباره نقشی در بحران‌های واکاندا داشته باشد. این ماجرا باز هم به بحران ژئوپلیتیک واکاندا اشاره دارد. بعد از مرگ تی‌چالا، هیچ بعید نیست که مافوق‌های اورت راس بخواهند از آشفتگی‌های واکاندا به نفع خودشان استفاده کنند و اینجا اورت راس مجبور است انتخاب کند به کجا وفادار بماند. در کمیک‌ها وقتی اتفاقات مشابهی افتاد، راس مجبور شد در حمله ایالات متحده به واکاندا مشاوره بدهد. البته توصیه‌ای که او به ایالات متحده کرد این بود: این کار را نکنید. توصیه‌ای که نادیده گرفته شد. حالا ممکن است مشابه همین اتفاق را در فیلم «واکاندا برای همیشه» ببینیم، واکاندایی که از خشکی و زمین بهش حمله می‌کنند…

۱۷. ساخت اولین زره‌ی قلب‌آهنی

عوامل فیلم «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» تأیید کرده‌اند که شخصیت قلب‌آهنی اولین زره خود را در این فیلم خواهد ساخت و نامش هم به خاطر شکل متمایز و متفاوت راکتور آرک (Arc Reactor) او نسبت به مرد آهنی، «قلب‌آهنی» خواهد بود. در این تریلر عمداً کاری می‌کنند با دیدن چکش‌کاری زره قلب‌آهنی، یاد صحنه‌ای مشابه در فیلم مرد آهنی ۱ بیفتیم. این‌طور که پیداست این شخصیت واقعاً نقش مهمی برای ایفا کردن دارد.

۱۸. هجوم نیمور و آتلانتیس به واکاندا

با وجود تمام گمانه‌زنی‌هایی که پیش‌تر کردیم، در تریلر شاهد جنگ واضح واکاندا و آتلانتیس هستیم. به نظر می‌رسد آتلانتیسی‌ها به شهر اصلی و پایتخت واکاندا حمله‌ور شده‌اند و واکاندایی‌ها همزمان از راه دریا و هوا دارند با مهاجمان مبارزه می‌کنند، آن هم به سختی. در این حین مباکو آن‌قدر کودن است که مستقیماً به نیمور حمله می‌کند. نیموری که قدرت‌های فرابشری دارد یحتمل مباکو را خیلی زود در هم خواهد شکست، اما اینکه او می‌میرد یا نه معما باقی می‌ماند. گمانه‌زنی‌ها درباره ماهیت نیمور و آتلانتیسی‌ها همچنان پابرجاست. ممکن است آتلانتیس هم خدایان خودش را داشته باشد، همان‌طور که آزگارد دارد، و ممکن است نیمور مانند ثور یک خدا باشد، و البته به همان قدرتمندی.

۱۹. واکاندا با سیلی خروشان در هم می‌شکند

با ادامه‌ی تریلر شاهد صحنه‌های شدید و دراماتیک جنگ بین واکاندا و آتلانتیس هستیم. سیل مانند سلاحی ویرانگر به جای جای پایتخت واکاندا، این سرزمین خیالی آفریقایی، جاری شده و همه‌جا را فرا می‌گیرد. جنگ بین واکاندا و آتلانتیس (مانند جنگ آتلانتیسی‌ها با آمازون‌ها در دنیای دی‌سی) یکی از موضوعات مهم کمیک‌هاست. در رویداد سال ۲۰۱۲ در سری کمیک انتقام‌جویان علیه مردان ایکس (Avengers Vs. X-Men)، نیموری که با قدرت شخصیت ققنوس (Phoenix) قدرتش دوچندان شده بود، سعی کرد واکاندا را غرق کند. طبیعتاً نتوانست و این درگیری به پایان رسید، اما خصومت بین تی‌چالا و نیمور تا کمیک جنگ‌های پنهان در سال ۲۰۱۵ ادامه پیدا کرد. مارول تأیید کرده که فازهای ۴ تا ۶ «حماسه چندجهانی» نام دارد و آخرین فیلم فاز ۶ و این حماسه، فیلم انتقام‌جویان: جنگ‌های پنهان خواهد بود. پس کاملاً محتمل است که دشمنی واکاندا و آتلانتیس مثل کمیک‌ها، در دنیای سینمایی مارول هم تا همان زمان ادامه پیدا کند.

۲۰. نیمور پادشاه آتلانتیس می‌شود

صحنه‌ای خیره‌کننده از شاهزاده‌ی آتلانتیس، نیمور می‌بینیم که نشان می‌دهد به پایین شنا می‌کند تا تاج و تخت را مال خود کند. این تصویر، تصویری است که با نهایت دقت انتخاب شده. تقریباً بلافاصله بعد از طغیان سرسرای تاج و تخت در واکاندا آورده شده و نشان می‌دهد سقوط تاج و تخت واکاندا نیمور را شاه کرده. تاج و تخت نیمور طراحی بسیار جالبی دارد، آدم را یاد دهان یک موجود دریایی بزرگ یا حتی نوعی اژدهای دریایی می‌اندازد.

۲۱. نبرد دورا میلاجه با آتلانتیسی‌ها

اینکه بگوییم هرکدام از صحنه‌های مبارزه‌ی فیلم «واکاندا برای همیشه» مربوط به کجای فیلم است کاری‌ست بسیار دشوار، اما نبرد بین آتلانتیسی‌ها و گروه دورا میلاجه (the Dora Milaje) که از برترین مبارزان واکاندایی هستند، به نظر می‌رسد که در پرده سوم فیلم به وقوع بپیوندد. از آنجایی که دورا میلاجه روش‌های مناسبی برای مبارزه با آتلانتیسی‌ها پیدا کرده‌اند، این حدس منطقی است. در این نبرد که ممکن است یک ضدحمله از سمت واکاندا باشد، قطعاً آتلانتیس خواهد فهمید دشمن قدرتمندی دارد که نباید دست کمش بگیرد.

۲۲. پنجه‌های تیز بلک پنتر جدید

و بالأخره تریلر «بلک پنتر: واکاندا برای همیشه» به ما بلک پنتر جدید را نشان می‌دهد. همه انتظار دارند بلک پنتر جدید خواهر تی‌چالا، شوری باشد که نقشش را لتیتیا رایت (Letitia Wright) بازی می‌کند. اما با اطمینان نمی‌توان این حدس را تأیید کرد، چون مشخص نیست شوری چطور بلک پنتر می‌شود. آیا شوری گیاه قلبی‌شکل را دوباره به دست می‌آورد؟ یا جایگزینی برایش پیدا می‌کند؟ در هر حال بلک پنتر جدید هر کسی که باشد و به هر شیوه‌ای که بلک پنتر شده باشد، امید مردم واکاندا خواهد بود و تنها راه نجات‌شان.

منبع: SCREENRANT

برچسب‌ها :
دیدگاه شما