بسته‌ی الحاقی محبوب Cataclysm به World of Warcraft Classic می‌آید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
World of Warcraft Classic Cataclysm

شرکت بلیزارد (Blizzard) چندی پیش رویداد بلیزکان را برگزار کرد و در آن از موارد مختلفی رونمایی کرد. یکی از موارد مورد تمرکز در این رویداد بازی دنیای وارکرفت (World of Warcraft) و مشتقات آن بود. به این شکل که بلیزارد از چند بسته الحاقی برای این بازی رونمایی کرد و در کنار آن بازی دنیای وارکرفت کلاسیک را نیز گسترش داد.

شرکت بلیزارد چند سال پیش به طور ناگهانی تصمیم گرفت که بسته‌های الحاقی قدیمی بازی دنیای وارکرفت را با نام دنیای وارکرفت کلاسیک عرضه کند. به این شکل که این شرکت بسته‌های الحاقی قدیمی را با کمی تغییر دوباره عرضه کرده و طرفداران می‌توانستند آن‌ها را تجربه کنند. برای مثال خشم شاه لیچ (The Wrath of the Lich King) یکی از بهترین بسته‌های الحاقی بازی دنیای وارکرفت بود که در بازی کلاسیک دوباره بازسازی شد.

یکی دیگر از بسته‌های الحاقی محبوب و بسیار با کیفیت دنیای وارکرفت بسته الحاقی کتکلیسم (Cataclysm) بود. این بسته الحاقی توانست عملکرد بسیار خوبی در زمان عرضه خود داشته باشد و طرفداران را به شدت مجذوب خود بکند. حال بلیزارد تصمیم گرفته تا این بسته الحاقی را دوباره در بازی دنیای وارکرفت کلاسیک عرضه کند. این عرضه دوباره به معنای بازسازی ۱۰۰ درصدی بسته قدیمی نیست ولی موارد اصلی آن را دارد. در کنار محتوای اصلی این بازی نظرات جامعه طرفداران دنیای وارکرفت را نیز در خود داشته و در نتیجه کتکلیسم با کمی تغییر عرضه خواهد شد.

هنوز تاریخ دقیق عرضه بسته الحاقی کتکلیسم اعلام نشده ولی به احتمال زیاد اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی در دسترس طرفداران قرار خواهد گرفت.

بسته الحاقی بازی World of Warcraft Classic

در کنار بسته الحاقی کتکلیسم، بلیزارد از فصل اکتشاف (Season of discovery) نیز رونمایی کرد. این بسته الحاقی جدید در چند روز آینده عرضه خواهد شد و تغییراتی در روند کلی بازی دنیای وارکرفت ایجاد خواهد کرد. نکته جالب اینجاست که فصل اکتشاف نیز برای بازی کلاسیک عرضه شده و دارای تنکینگ وارلاک (Tanking Warlock) و میج هیلر (Mage Healer) است. دو کرکتری که به طور کامل با شخصیت‌ها و فرمول دنیای وارکرفت تناقض دارند.

فصل اکتشاف دارای محدودیت سطح ۲۵ است. به این شکل که در صورت اتمام این بخش و رسیدن به لول ۲۵ شما با یک انتها روبرو خواهید شد و پاداش‌های مختلفی دریافت خواهید کرد. البته این سطح هر چند ماه یکبار ارتقاء پیدا کرده و بازیکنان با رسیدن به آن می‌توانند پاداش‌های متنوعی دریافت کنند.

طبق چیزی که بلیزارد گفته فصل اکتشاف یک قابلیت جدید به نام حکاکی روی سنگ قیمتی (Rune Engraving) و سیستم سنگ قیمتی (Rune) خواهد داشت. این سنگ‌های قیمتی به بازیکنان اجازه خواهد داد تا به موارد جدیدی دسترسی پیدا کنند. بازیکنان می‌توانند با ترکیب این سنگ‌ها به قابلیت‌های جدیدی دست پیدا کنند که تا به حال در بازی‌ دنیای وارکرفت کلاسیک وجود نداشته است. در کنار این موارد، بازی دنیای وارکرفت کلاسیک دارای بخش‌های مبارزات آنلاین نیز خواهد بود. به این شکل که در سطوح خاص بازیکنان می‌توانند با یکدیگر رقابت و مبارزه بکنند.

بلیزارد تمام تلاش خود را کرده تا بازی دنیای وارکرفت را زنده نگه دارد. یکی از بهترین کارهای این شرکت عرضه بازی دنیای وارکرفت کلاسیک بود که باعث شد طرفداران این بازی، دوباره به سمت آن جذب شوند. از طرفی با عرضه بسته‌های الحاقی برای عنوان اصلی، دنیای وارکرفت اصلی هم از بین نرفته و طرفداران مخصوص خود را دارد. در نتیجه روند این شرکت بسیار خوب بوده و هر دو بازی را به بهترین نحو مدیریت می‌کند.

منبع: Destructoid

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا
کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما