رئیس بلیزارد از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای دیابلو ایمورتال دفاع کرد

۲۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دیابلو ایمورتال

بازی دیابلو ایمورتال از زمان عرضه تاکنون، با وجود نقدهای ضد و نقیضی که دریافت کرده با این حال، موفقیت‌های زیادی کسب کرده است. این بازی اکشن و نقش‌آفرینی رایگان در دو هفته‌ی اول انتشار خود بیش از ۲۴ میلیون دلار درآمدزایی کرده اما شیوه‌ی درآمدزایی این اثر به طور گسترده مورد توجه قرار گرفته و نقدهایی را در پی داشته است.

با این حال مایک وای‌بارا (Mike Ybarra)، رئیس کمپانی بلیزارد، از بازی و روش درآمدزایی آن دفاع کرده است. او در مصاحبه‌ی اخیر خود با لس‌ آنجلس تایمز بیان کرد که اکثریت بخش‌های بازی به صورت رایگان برای همه قابل دسترسی است و تنها در اواخر بازی است که مشکلات مربوط به خریدهای درون برنامه‌ای مطرح می‌شود و در نهایت او اعلام کرد که از بازی به عنوان مقدمه‌ای برای این سری رضایت دارد. خود بلیزارد نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیشتر بازیکنان در بازی پولی خرج نمی‌کنند. وای‌بارا گفت:

وقتی به کسب درآمد فکر می‌کنیم، فکر و ذکر ما این بوده که چگونه می‌توانیم یک تجربه‌ی رایگان از سری دیابلو را به صدها میلیون نفر ارائه دهیم؛ تا جایی که آن‌ها به معنای واقعی کلمه بتوانند ۹۹.۵ درصد از محتوای بازی را رایگان تجربه کنند. کسب درآمد در پایان بازی نقش مهمی پیدا می‌کند. فلسفه‌ی ما همیشه این بوده که گیم‌پلی باکیفیتی را ارائه داده و مطمئن شویم که صدها میلیون نفر می‌توانند کل بخش کمپین را بدون هیچ هزینه‌ای تجربه کنند. به عنوان مقدمه‌ای برای دیابلو، احساس بسیار خوبی نسبت به بازی دارم.

تصویری از Diablo Immortal

او در ادامه به امتیاز بالای بازی و تعداد نقدهای مثبت آن در اپ استور اشاره کرد و گفت که این موارد در تضاد با برخی از نقدهای منفی و شکایات گزارش شده است. این در حالی است که نقدهای کاربران روی رایانه‌های شخصی اصلا مثبت نیست. جالب است بدانید که تجزیه و تحلیل فروشگاه ذکر شده نشان می‌دهد که بازی همچنان حدود ۱ میلیون پوند در روز درآمدزایی می‌کند. کاربران همچنین سعی کرده‌اند برخی از هزینه‌های پایان بازی را محاسبه کنند. طبق گفته‌ها به نظر می‌رسد که برای ارتقای کامل شخصیت خود، تقریبا ۸۸ هزار پوند باید هزینه کنید.

دیابلو ایمورتال هم اکنون روی پلتفرم‌های اندروید، iOS و رایانه‌های شخصی در دسترس است. بلیزارد اخیرا تایید کرده است که بازی در ماه جولای دو آپدیت جدید دریافت خواهد کرد که یکی از آن‌ها اولین محتوای جدید بازی خواهد بود.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه