نسل جدید مک پرو شاید تا ۳۲ هسته‌ی قدرتمند و گرافیک ۱۲۸ هسته‌ای داشته باشد

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مک پرو

اپل در حال کار کردن بر روی نسل جدید مک‌ پرو با تراشه‌ی اپل سیلیکون است. با توجه به این موضوع این احتمال وجود دارد که تراشه‌ی به کار رفته در این مک دارای ۳۲ هسته‌ی پردازشی قدرتمند و نمونه‌ای با واحد گرافیکی ۱۲۸ هسته‌ای باشد. این اطلاعات جدید توسط تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ Mark Gurman عنوان شده است.

نشریه‌ی بلومبرگ تاکنون شایعه‌های مختلفی را درباره‌ی نسل بعدی مک پرو که پردازنده‌ی اینتل به کار رفته در آن با تراشه‌ی اپل سیلیکون جایگزین شده، منتشر کرده است. با وجود اینکه این اطلاعات جدید هم به نوعی مشابه اطلاعات منتشر شده‌ی قبلی هستند، اما این اطلاعات جدید جزئیات بیشتری را درباره‌ی مدل رده بالای مک فاش می‌کنند.

نشریه‌ی بلومبرگ در این اطلاعات جدید عنوان می‌کند که اپل در حال توسعه‌ی دو مک پرو است. گویا هر دو این مک پرو‌ها دارای طراحی ظاهری جدیدی هستند و در کل در نسخه‌‌هایی با ۲۰ یا ۴۰ هسته‌ی پردازشی ارائه می‌شوند. گویا تراشه‌ی به کار رفته در این مدل‌ها به‌گونه‌ای است که دارای ۱۶ یا ۳۲ هسته‌ی پردازشی با قدرت بالا و ۴ یا ۸ هسته با مصرف بهینه‌ی انرژی است.

مزایای تراشه اپل سیلیکون

این نشریه در گزارش خود می‌گوید: «مک پرو‌های جدید که با اسم رمز Jade 2C-Die و Jade 4C-Die در حال توسعه هستند طراحی ظاهری جدیدی را دارند و اپل آن‌ها را در نسخه‌های دارای ۲۰ یا ۴۰ هسته‌ی پردازشی عرضه خواهد کرد. گویا تراشه‌ی اپل سیلیکون به کار رفته در این مک پرو به‌‌گونه‌ای است که دارای ۱۶ یا ۳۲ هسته‌ی پردازشی با قدرت بالا و ۴ یا ۸ هسته با مصرف بهینه‌ی انرژی است.»

«در ضمن این تراشه‌ها دارای واحد گرافیکی قدرتمندی با ۶۴ یا ۱۲۸ هسته‌ی پردازشی برای انجام کار‌های گرافیکی هستند. برای مقایسه باید گفت که اکنون اپل در مدل رده بالای مک پرو از تراشه‌ی اینتلی استفاده می‌کند که حداکثر دارای ۲۸ هسته‌ی پردازشی است. همچنین در مک پرو بعدی واحد گرافیکی به کار رفته در تراشه‌ی اپل سیلیکون جایگزین قطعاتی از مک پرو کنونی خواهد شد که توسط .Advanced Micro Devices Inc ساخته می‌شوند.»

علاوه‌ بر استفاده از پردازنده‌ی قدرتمند‌تر و سریع‌تر، اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که نسل بعدی مک پرو دارای طراحی ظاهری کوچکتری است. شایعه‌های منتشر شده قبلی توسط بلومبرگ نشان می‌دهند که طراحی ظاهری مک پرو بعدی به‌گونه‌ای است که حس مدل نوستالژی مک G4 Cube را در کاربران زنده می‌کند.

همچنین گویا اپل در حال کار کردن بر روی مدل دیگری از مک پرو برای جایگزین کردن آن با مدل فعلی است و به احتمال زیاد در این مدل به جای استفاده از تراشه‌ی اپل سیلیکون از پردازنده‌های اینتل استفاده شده است.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه