شرکت BOE یکی از تأمین‌کنندگان نمایشگر سری آیفون ۱۴ اپل خواهد بود

۱۶ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
سری آیفون 14

طبق گزارش جدیدی که امروز از چین منتشر شد، اپل در نهایت تصمیم گرفته که از صفحه‌نمایش‌های OLED ساخته شده توسط شرکت چینی BOE برای سری جدید آیفون ۱۴ استفاده کند.

گفته می‌شود که نمایشگرهای شرکت BOE برای سری جدید گوشی‌های پرچم‌دار اپل پنجشنبه‌ی گذشته توسط این شرکت تایید شد و BOE قصد دارد تا قبل از پایان این ماه تولید انبوه آن‌ها را آغاز کند. همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که عرضه‌ی انبوه‌ این نمایشگرها برای ماه سپتامبر، ماهی که اپل معمولاً از سری جدید آیفون‌ها رونمایی می‌کند، برنامه‌ریزی شده و به دست این شرکت خواهد رسید.

سری آیفون 14

باید اشاره کنیم که نقش شرکت BOE به عنوان یکی از تأمین‌کنندگان نمایشگرهای سری آیفون ۱۴ برای چند هفته پس از اینکه اپل متوجه شد این شرکت به طور یک‌جانبه برخی از عناصر طراحی پنل‌های آیفون ۱۳ خود را تغییر داده، مورد تردید قرار گرفته بود. اما در نهایت غول فناوری آمریکایی تصمیم خود را گرفت و اعلام کرد که قصد دارد با شرکت چینی BOE برای تأمین نمایشگر‌های سری آیفون ۱۴ به ادامه‌ی همکاری بپردازد.

اپل همیشه دوست داشته است که چندین تأمین‌کننده برای قطعات محصولات خود داشته باشد. برای مثال، اگر یکی از تأمین‌کنندگان مشکلی داشته باشد، اپل می‌تواند از دیگر شرکت‌ها بخواهد که تولید آن قطعه را برای پر کردن خلاء ایجاد شده افزایش دهند. این امر همچنین به منظور دادن قدرت بیشتر به این شرکت فناوری در مقوله‌ی قیمت‌ است. اگر تأمین‌کننده به قیمت مورد نظر خود نرسد، اپل می‌تواند تأمین سفارشات را به شرکت دیگری واگذار کند.

بنابراین انتظار داریم که اپل وظیفه‌ی تأمین نمایشگرهای OLED جدید سری آیفون ۱۴ خود را کماکان بر عهده‌ی ۳ شرکت تولید‌کننده نمایشگر سری آیفون ۱۳ یعنی سامسونگ، LG و BOE قرار دهد. طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده، سامسونگ در سال جاری بزرگ‌ترین تامین‌کننده‌ی نمایشگرهای OLED گوشی‌های اپل خواهد بود، زیرا غول فناوری کره‌ای نمایشگر گوشی‌های آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ مکس، آیفون ۱۴ پرو، آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۳ را در سال ۲۰۲۲ تولید خواهد کرد. شرکت LG Display نیز در این میان، نمایشگرهای OLED گوشی‌های آیفون ۱۳، آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو مکس را تأمین می‌کند.

انتظار می‌رود شرکت BOE تنها پنل‌های ۶.۱ اینچی LTPS OLED را برای گوشی‌های آیفون ۱۴ تأمین کند. کارشناسان داخلی این صنعت پیش‌بینی می‌کند که اپل در سال ۲۰۲۲ در حدود ۹۰ میلیون نمایشگر LTPS و LTPO را به تامین‌کنندگان خود سفارش خواهد داد و تقسیم‌بندی نمایشگرها به این صورت است که سامسونگ ۶۰ میلیون، LG در حدود ۲۵ میلیون و شرکت BOE نیز ۵ میلیون از سفارشات نمایشگرهای اپل را تأمین خواهند کرد.

به نظر می‌رسد که تأمین‌کنندگان قطعات اپل، به‌تازگی کار خود را برای تأمین قطعات نسل بعدی سری آیفون که قرار است اواخر امسال عرضه شود، آغاز کرده‌اند. شایعات حاکی از آن است که تغییرات بزرگی به‌ویژه در مدل‌های پرو آیفون ۱۴ در راه است. طبق تصاویر و گزارش‌های اخیر، مدل‌های پرو آیفون ۱۴ در پنل جلویی از نمایشگری بهره می‌برند که میزبان یک حفره‌ی کپسولی شکل در کنار یک حفره دایره‌ای است و این حفره‌ها محل قرارگیری دوربین سلفی و حسگرهای فیس آیدی هستند.

علاوه بر این موضوع، همچنین اطراف نمایشگر را حاشیه‌های باریکی پوشانده که همین مقوله ظاهر متفاوتی برای این گوشی‌های هوشمند ایجاد کرده است. انتظار می‌رود که مدل‌‌های مذکور حسگر دوربینی داشته باشند که آن‌‌ها را به بهترین دوربین‌های گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۲ تبدیل خواهد کرد. رندر‌های آیفون ۱۴ پرو که اخیراً در فضای مجازی منتشر شده، نشان می‌دهند که این گوشی لبه‌های متقارنی دارد و همچنین یک اسپیکر مکالمه در قاب بالایی، دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا در سمت چپ گوشی و دکمه‌ی پاور در سمت راست این گوشی هوشمند دیده می‌شود. به نظر می‌رسد که نمایشگر این گوشی نسبت به نسل قبلی کمی بلندتر است و باید به افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی ارتفاع آن نیز اشاره کنیم.

سری آیفون 14

سری آیفون ۱۴ اپل تفاوت‌های بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت. به طوری که انتظار می‌رود مدل‌های پرو از تراشه‌ی A16 استفاده کنند، در حالی گفته می‌شود اپل همچنان از تراشه‌ی A15 در مدل‌های غیر پرو استفاده خواهد کرد. مدل‌های پرو آیفون ۱۴ همچنین احتمالاً از ویژگی صفحه‌نمایش همیشه روشن برای اولین بار پشتیبانی خواهند کرد.

منبع: GSMArena

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه