تولید نمایشگر آیفون ۱۴ به خاطر سهمیه‌بندی برق با مشکل مواجه شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
نمایشگر آیفون 14 مشکل

اینطور که به نظر می‌رسد، شرکت BOE که در تأمین نمایشگر گوشی‌های آیفون (و احتمالا آیفون ۱۴) فعالیت می‌کند به خاطر سهمیه‌بندی مصرف برق با مشکل در تولید این قطعه مواجه شده است.

اگرچه اپل می‌خواهد وظیفه‌ی تولید گوشی‌های آیفون را به شرکت‌های بزرگی نظیر فاکس‌کان و پگاترون واگذار کند که معمولا سفارشات شرکت را بدون هیچ مشکل و درست سر موقع تحویل می‌دادند، اما به نظر می‌رسد امسال چندین مشکل وجود دارد که شرکت آمریکایی باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کند. البته یک مشکل جدید به وجود آمده که به خاطر دو شرکت یادشده نیست بلکه به یکی از تأمین‌کنندگان نمایشگر آیفون ۱۴ یعنی BOE بر می‌گردد.

اپل طبق آخرین اخبار منتشر شده، می‌خواهد در تاریخ ۷ سپتامبر از گوشی‌های خود رونمایی کند. حتی اگر این اتفاق نیفتد، بالاخره باید در سپتامبر امسال شاهد رونمایی از این گوشی‌ها باشیم. این یعنی تا یک ماه دیگر قطعا این اتفاق خواهد افتاد. بنابراین اپل زمان زیادی ندارد که بخواهد با مشکلات روبرو شود. اما با این حال مواردی نظیر کمبود تراشه، کمبود نیروی کار، مشکلاتی از قبیل نبود پوشش محافظ دوربین برای یک سری از مدل‌ها و… که به نظر می‌رسد الان باید سهمیه‌بندی برق را هم به این موارد اضافه کنیم.

اینطور که به نظر می‌رسد، در استان سیچوان چین، یعنی همان جایی که BOE کارخانه‌ی خود را احداث کرده، دمای هوا آنقدر زیاد شده که چین تصمیم گرفته برق را در آن منطقه سهمیه‌بندی کند. ظاهرا موج گرما در این منطقه بی‌سابقه بوده است و باعث شده مقامات چندین شهر تصمیم به انجام این کار بگیرند. در نتیجه تمام شرکت‌هایی هم که در آن منطقه حضور داشتند، باید با این مشکل جدید دست و پنجه نرم کنند. طبق گفته‌ی هواشناسی منطقه، دمای هوا در استان سیچوان در پنج‌شنبه یعنی امروز به حدودا ۳۷ تا ۳۹ درجه‌ی سلسیوس رسیده در حالی که متوسط دمای این منطقه در طول سال غالبا ۳۰ درجه‌ی سلسیوس است.

BOE در حالت عادی برای اینکه بتواند بار دیگر اعتماد اپل را جلب کند با چالش مواجه بود

Apple has given BOE a second chance to supply it with displays for the iPhone - BOE, supplier of OLED panels for the iPhone, deals with power rationing at its factory in China

اگر خبرها را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که BOE در کارنامه‌ی خدمات خود، سابقه‌ی خیانت به اپل را هم دارد. این شرکت به خاطر ایجاد تغییراتی در مشخصات نمایشگر سری آیفون ۱۳ که منجر به کاهش کیفیت عملکرد پنل‌ها می‌شد، سعی داشت اپل را گول بزند که شرکت آمریکایی این موضوع را متوجه شد و BOE را از لیست تأمین‌کنندگان نمایشگر خود خط زد.

BOE با تلاش‌های فراوان بار دیگر توانست اعتماد اپل را جلب کند و اکنون چهار خط تولید دارد که دو تای آن‌ها به تولید پنل LCD مشغول هستند و دو تای دیگر هم پنل‌های AMOLED تولید می‌کنند که نمایشگر سری آیفون ۱۴ هم قرار است از همین دو خط تولید خارج شود. البته مینگ چی‌کو، از تحلیل‌گران نام آشنای اپل مدعی شده که این شرکت فقط برای تعداد کمی از گوشی‌های سری آیفون ۱۳ و مدل‌های قدیمی‌تر نمایشگر تولید می‌کند.

با این حال بسیاری از خبرهای اخیر به این موضوع اشاره داشته‌اند که BOE وظیفه‌ی تولید برخی از نمایشگرهای مدل‌های ارزان‌قیمت‌تر سری آیفون ۱۴ را هم بر عهده خواهد داشت که اگر این خبر درست باشد، یعنی اپل واقعا با مشکل مواجه شده است و باید از همین حالا به فکر یک جانشین برای تأمین نمایشگرهای مورد نیاز باشد. از آن‌جایی هم که آیفون‌های مدل استاندارد همیشه عملکرد بهتری در فروش داشتند، قطعا اپل باید آن‌ها را در تعداد بالاتری تولید کند و به فروش برساند در نتیجه در تأمین قطعات مورد نیاز آن‌ها اصلا نباید خللی ایجاد شود.

اپل در دو مدل آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس از نمایشگرهای بسیار باکیفیت‌تری استفاده خواهد کرد که به خاطر همان خیانت BOE، هیچوقت وظیفه‌ی تأمین پنل این گوشی‌ها را به آن واگذار نخواهد کرد. ظاهرا سامسونگ و LG هستند که دارند این کار را برای شرکت آمریکایی انجام می‌دهند و BOE هم که اصلا به آن حد از پیشرفت نرسیده که پنل‌های دو شرکت کره‌ای را تولید کند.

با این حال باید دید این مشکل چه تأثیری روی آینده‌ی آیفون ۱۴ خواهد گذاشت، البته اگر BOE نقش مهمی در تأمین نمایشگر آن‌ها داشته باشد.

منبع: PhoneArena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما