راهنمای کامل خرید جهیزیه به سبک بوهمین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
راهنمای کامل خرید جهیزیه به سبک بوهمین

سبک بوهمین یا بوهو، با رنگ‌های زنده، الگوهای متنوع و ترکیبی از عناصر فرهنگی مختلف، فضایی پرانرژی و خلاقانه ایجاد می‌کند. این سبک با تاکید بر آزادی بیان و عدم پیروی از قوانین سختگیرانه دکوراسیون، انتخابی ایدئال برای افرادی است که به دنبال فضایی غیررسمی و دلپذیر هستند. اگر شما هم قصد دارید برای خرید جهیزیه به سبک بوهمین اقدام کنید، این مطلب از دیجی‌کالا مگ می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

سبک دکوراسیون بوهمین چیست؟

بوهمین یک سبک دکوراسیون منحصر به فرد و پرشور است که اجازه می‌دهد با آزادی خلاقانه خود در انتخاب و ترکیب المان‌ها پرداخته و محیطی گرم و دل‌نشین را خلق کنید.

سبک دکوراسیون بوهمین (Bohemian) یا همان بوهو، یک سبک دکوراسیون غیررسمی و پر از انرژی است که اصالت و خلاقیت را منتقل می‌کند. این سبک از ترکیب رنگ‌های روشن و درخشان، الگوهای پرانرژی، بافت‌های مختلف و عناصر دکوراتیو متفاوت تشکیل شده است. در ادامه دربار‌ه‌ی بعضی از ویژگی‌ها و جزئیات این سبک می‌خوانید.

رنگ‌ها

در دکوراسیون بوهمین معمولا از رنگ‌های زنده  مثل نقره‌ای، زرد، قرمز، آبی فیروزه‌ای و سبز استفاده می‌شود. همچنین رنگ‌های ترکیبی با طرح‌های متنوع هم برای جلوه‌ی بیشتر دیده می‌شود.

لوازم و وسایل دست‌ساز

در سبک بوهو، از لوازم و وسایل دست‌ساز و هنری برای تزئینات استفاده می‌شود. لوازمی مثل پارچه‌های چاپی دستی، قالب‌های جنگلی، قلاب بافی و پارچه‌های طبیعی در این دکوراسیون زیاد به چشم می‌خورد.

الگوها، ترکیبات و بافت‌ها

الگوها و ترکیباتی مثل طرح‌های گل‌دار، پارچه‌های اتریشی، قلاب بافی و قالب‌های چوبی برای ایجاد تنوع و زیبایی در دکوراسیون بوهمین به کار می‌رود.

مبلمان و تزئینات

مبلمان در این سبک می‌تواند شامل مبل و شال مبل، کوسن‌های گرم و پاف‌های زیبا با الگوهای جذاب باشد. همچنین استفاده از سنگ‌ها و کریستال‌ها، شمع‌های عطری و پرده‌های ریسه‌ای را می‌توان در این سبک مشاهده کرد.

گیاهان و جنگلی‌شدن

از طبیعت و گیاهان به عنوان عناصر اصلی دکوراسیون بوهمین استفاده می‌شود. گلدان‌های بزرگ پر از گیاهان آپارتمانی، گل‌های قرمز و سبز و حتی گلدان‌ها و شیشه‌های کوچک برای پرورش و قلمه زدن گیاهان از ویژگی‌های اصلی این سبک است.

خرید جهیزیه به سبک بوهمین

خرید جهیزیه به سبک بوهمین

همانطور که اشاره کردیم تمام وسایل و تزئینات در سبک دکوراسیون بوهمین باید سرشار از انرژی، خلاقیت و راحتی باشند و در این میان حتما نشانه‌هایی از طبیعت هم دیده شود. مثلا استفاده از سنگ‌ها، گیاهان و لوازم چوبی می‌تواند این پیوند را برقرار کند. در ادامه‌ی این راهنمای خرید جهیزیه به سبک بوهمین با لوازم اصلی برای اجرای دکوراسیون به این سبک در خانه آشنا می‌شوید.

مبلمان و اتاق نشیمن

اتاق نشیمن باید با مبلمانی چوبی یا فلزی که با انواع اکسسوری مثل کوسن و شال مبل پوشیده شده‌اند پر شود. همچنین میز غذاخوری هم باید به صورت دست‌ساز و به سبکی باشد که حس قرار گرفتن در امواج طبیعت و فضایی شاد را برای شما به همراه داشته باشد.

میز و صندلی ناهارخوری

میزهای چوبی قدیمی یا دست‌ساز با صندلی‌هایی از جنس‌های مختلف مانند چوب، فلز و حتی حصیری در این سبک زیاد دیده می‌شوند. کارشناسان و متخصصین در حوزه‌ی دکوراسیون داخلی استفاده از پارچه‌های رنگارنگ و کوسن‌های بافت‌دار روی صندلی‌ها را توصیه می‌کنند و معتقدند می‌تواند جذابیت بیشتری به فضا ببخشد.

مبل و کاناپه

مبلمان با پارچه‌های پرنقش و نگار، رنگ‌های گرم و کوسن‌های فراوان از نشانه‌های یک اتاق نشیمن به سبک بوهمین است. ترکیب مبل‌های مدرن با صندلی‌های قدیمی و رنگارنگ می‌تواند به راحتی فضایی بوهمین خلق کند.

کتابخانه و قفسه

کتابخانه‌ها و قفسه‌های باز با چوب‌های قدیمی یا فلزی که می‌توانند محل نمایش کتاب‌ها، گیاهان و تزئینات بوهو باشند بهترین انتخاب برای تکمیل دکوراسیون اتاق نشیمن هستند.

جهیزیه به سبک بوهمین برای اتاق نشیمن

آشپزخانه

یک آشپزخانه‌ی بوهمین باید شما را به یاد آشپزخانه‌ی کولی‌های دشت‌های سبز بیندازد. ظروف دست‌ساز یا سرامیکی پر از نقش‌های زیبا، کابینت‌ها و میزهای چوبی در کنار پارچه‌های رنگارنگ می‌تواند یک آشپزخانه‌ی بوهمین عالی بسازد.

کابینت‌ها و قفسه‌ها

کابینت‌های چوبی رنگارنگ با دستگیره‌های فلزی یا سرامیکی دست‌ساز از مشخصه‌های یک آشپزخانه‌ی بوهمین است. قفسه‌های باز چوبی برای نمایش ظروف رنگی و قدیمی می‌تواند به ایجاد هر چه بهتر این فضا کمک کند.

سینک و شیرآلات

سینک‌های عمیق و بزرگ با شیرآلات برنجی یا مسی با طراحی‌های سنتی حتما باید در آشپزخانه با این سبک دکوراسیون باشد. استفاده از ظروف و ابزارهای دست‌ساز می‌تواند آشپزخانه را خاص‌تر کند.

ظروف و لوازم پخت و پز

در انتخاب و خرید ظروف پخت‌وپز و پذیرایی حتما ظروف سفالی و سرامیکی با نقوش سنتی و رنگ‌های زنده را در نظر بگیرید. استفاده از پارچه‌های رنگارنگ برای رومیزی‌ها و دستمال‌های آشپزخانه هم برای اجرای این سبک از دکوراسیون در آشپزخانه توصیه می‌شود.

جهیزیه به سبک بوهمین برای آشپزخانه

اتاق خواب

اتاق خواب در اینن سبک از دکوراسیون باید حس آرامش همراه با انرژی سالم و رهایی‌بخش را به شما منتقل کند. برای انتخاب لوازم اصلی اتاق خواب می‌توانید به روش زیر عمل کنید.

تخت و کمد

در انتخاب تخت‌خواب به سراغ تخت‌خواب‌های چوبی یا فلزی بروید و سعی کنید روی آن‌ را با پارچه‌های رنگارنگ بپوشانید. همچنین کمدهایی را انتخاب کنید که طرح‌های متنوع دارند و از چوب یا فلز ساخته شده‌اند. کمدی با درهای قدیمی و دستگیره‌های تزئینی می‌تواند بهترین انتخاب برای کمد باشد.

ملحفه و پرده

ملحفه‌ها و پرده‌های با طرح‌های بوهمین و رنگ‌های زنده بهترین گزینه‌ها هست. استفاده از پارچه‌های بافت‌دار و دست‌ساز برای ایجاد حس گرما و راحتی و همچنین بک‌دراپ را به شما توصیه می‌کنیم.

جهیزیه به سبک بوهمین برای اتاق خواب

تزئینات و اکسسوری‌ها

وقتی در خرید جهیزیه به سبک بوهمین لوازم اصلی را تهیه کردید نوبت به تزئینات و اکسسوری‌ها می‌رسد. این لوازم به ظاهر ساده می‌توانند دکوراسیون شما را تکمیل کرده و حال‌وهوای خانه را به کلی تغییر دهند.

فرش و قالیچه

فرش‌های دست‌بافت با الگوهای سنتی و رنگ‌های زنده همان چیزی است که برای اتاق نشیمن نیاز دارید. قالیچه‌های کوچک و رنگارنگ هم می‌توانند به هر گوشه‌ای از خانه حس بوهو ببخشند.

چراغ‌ها و لوسترها

برای تامین نور خانه به سراغ چراغ‌های آویز و لوسترهای دست‌ساز با طراحی‌های متنوع و مواد طبیعی بروید. استفاده از لامپ‌های با نور گرم برای ایجاد فضایی دنج و دلپذیر بهترین انتخاب هستند.

تابلوها و آثار هنری

شما می‌توانید روی دیوارهای خانه را با تابلوهای نقاشی با موضوعات طبیعت و فرهنگ‌های مختلف پر کنید. همچنین آثار هنری دست‌ساز از چوب، فلز و بک دراپ هم انتخاب‌های خوبی برای به جریان انداختن انرژی در گوشه‌ و کنار خانه هستند.

جهیزیه به سبک بوهمین برای تکمیل تزئینات و اکسسوری خانه

گیاهان و گل‌ها

در آخر به گیاهان می‌رسیم تا بتوانید کار خرید جهیزیه به سبک بوهمین را به پایان برسانیم. گیاهان به صورت مستقیم ارتباط این سبک دکوراسیون را با طبیعت برقرار می‌کنند و می‌توانند به بهترین شکل انرژی زندگی را در خانه به جریان اندازند. همچنین اگر در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید در روزهایی که هوا آلوده است، همین گیاهان می‌توانند برای شما اکسیژن تازه تامین کنند. در سبک بوهمین دو نوع از گیاهان استفاده می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

گیاهان آپارتمانی

گیاهان سبز و گل‌های رنگارنگ که در گلدان‌های دست‌ساز یا قدیمی قرار می‌گیرند و گیاهان آپارتمانی هم در گلدان‌های بزرگ که می‌توانند به فضا حس زندگی و تازگی بدهند.

گل‌های خشک

گل‌های خشک در گلدان‌های سرامیکی یا شیشه‌ای قرار می‌گیرند و می‌توانند به عنوان تزئینات دیواری یا رومیزی استفاده شوند.

جهیزیه به سبک بوهمین برای عروس

مرور کلی

سبک بوهمین با تاکید بر آزادی، خلاقیت و ترکیب عناصر مختلف فرهنگی، فضایی پرانرژی و دلپذیر ایجاد می‌کند. با انتخاب مبلمان، لوازم آشپزخانه، و تزئینات مناسب، می‌توانید خانه‌ای با حس و حال بوهمین و منحصربه‌فرد داشته باشید. استفاده از رنگ‌های زنده، الگوهای طراحی متنوع و آثار هنری دست‌ساز می‌تواند به شما کمک کند تا فضایی پرانرژی و دلپذیر در خانه‌تان ایجاد کنید.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما