فیلم معمایی «تسخیرشده در ونیز» به «راهبه ۲» ترسناک نرسید (باکس آفیس هفته)

۲۷ شهریور ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
فیلم تسخیرشده در ونیز و راهبه 2

فیلم هیجان‌انگیز «راهبه ۲» (The Nun II) محصولی از کمپانی برادران وارنر در دومین هفته اکران خود با ۱۴.۷۳ میلیون دلار از رقبا پیشی گرفت. اما فیلم «تسخیرشده در ونیز» (A Haunting in Venice)، داستان معمای قتل محصول دیزنی با فروش ۱۴.۵ میلیون دلار با فاصله کمی به رتبه دوم رسید.

هفته کم‌رونقی را در گیشه‌ها پشت سر گذاشتیم. طبق گزارش کام‌اسکور فروش کلی بلیت تنها به ۶۲ میلیون دلار رسید که دومین هفته بد سال را شکل داد. پل درگارابدیان، تحلیلگر ارشد کام‌اسکور می‌گوید: «هیچ‌وقت کاهش فروش پس از تابستان در باکس آفیس عادی نبود و امسال هم از این قاعده مستثنی نیست.»

فیلم «تسخیرشده در ونیز»، سومین اقتباس از داستان‌های آگاتا کریستی به کارگردانی کنت برانا، ۲۲.۷ میلیون دلار در باکس آفیس بین‌المللی به دست آورد و مجموع فروش جهانی خود را به ۳۷.۲ میلیون دلار رساند. در آمریکای شمالی، فروش بلیت‌ها کمی بهتر از نسخه قبلی سه‌گانه‌اش، «مرگ بر روی نیل» (Death on the Nile) در سال ۲۰۲۲ بود (۱۲.۸ میلیون دلار آن هم در روزهای آخر همه‌گیری کرونا)، اما نسبت به اولین فیلم این مجموعه، یعنی «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» (Murder on the Orient Express) در سال ۲۰۱۷ (با ۲۸.۶ میلیون دلار) کاهش قابل توجهی داشت.

دیزنی و قرن بیستم ۶۰ میلیون دلار برای «تسخیرشده در ونیز» هزینه کردند که رقمی کمتر از بودجه ۹۰ میلیون دلاری «مرگ بر روی نیل» است. برانا، جیمی درنان، تینا فی و میشل یئو در این فیلم بازی می‌کنند که از رمان کریستی با عنوان «جشن هالووین» (Hallowe’en Party) سال ۱۹۶۹ اقتباس شده است. داستان درباره یک هرکول پوآرو بازنشسته است که باید معمای قتل یک مهمان را در جلسه‌ای که در آن شرکت کرده بود حل کند. نه منتقدان و نه تماشاگران به‌طور خاص مجذوب «ونیز» نشدند، و ۷۹ درصد در راتن تومیتوز و نمره B را در سینمااسکور به فیلم اختصاص دادند.

دیوید ای گراس، مدیر شرکت مشاوره فیلم پیش‌بینی می‌کند که «تسخیرشده در ونیز» جایگاه خود را در باکس آفیس بین‌المللی باز کند. او می‌گوید: «با هزینه‌ای در حدود ۶۰ میلیون دلار، این فیلم پس از پایان اکران در بازارهای خارجی ضرر نخواهد کرد.»

«راهبه ۲» در دومین هفته اکران خود با کاهش ۵۵ درصدی انتظارات را پشت سر گذاشت. فیلم‌های ترسناک هفته به هفته افت بیشتری دارند. «راهبه» ۲۰۱۸ در دومین آخر هفته ۶۶ درصد کاهش داشت. پس از ۱۰ روز حضور در پرده بزرگ، دنباله ترسناک ۵۶ میلیون دلار در داخل و ۱۰۲.۳ میلیون دلار در سطح بین‌المللی به دست آورد.

«اکولایزر ۳» (Equalizer 3) با بازی دنزل واشنگتن با ۷.۲۳ میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت و مجموع فروش خود در آمریکای شمالی را پس از سه هفته اکران به ۷۳.۶۷ میلیون دلار رساند. فروش جهانی این فیلم ۱۳۲.۴ میلیون دلار است که شامل ۵۸.۷ میلیون دلار در خارج از کشور می‌شود.

«عروسی یونانی پر ریخت‌وپاش و بزرگ من ۳» (My Big Fat Greek Wedding 3) با فروش ۴.۷ میلیون دلاری در دومین هفته اکران خود در جایگاه چهارم قرار گرفت. سومین قسمت از کمدی رمانتیک درباره تولا پورتوکالوس (با بازی نیا واردالوس) و بستگان نزدیکش تا کنون ۱۸.۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است.

فیلم پرفروش «باربی» (Barbie) به کارگردانی گرتا گرویگ با ۳.۹۵ میلیون دلار در جدول باکس آفیس قرار گرفت و برای نه هفته متوالی در جمع پنج فیلم برتر باقی ماند. فیلم برادران وارنر در باکس آفیس داخلی ۶۲۶ میلیون دلار به دست آورد و از فیلم «انتقام جویان» (The Avengers) (با ۶۲۳ میلیون دلار) مارول پیشی گرفت و یازدهمین فیلم پرفروش تاریخ شد.

فیلم هندی جوان

شاهرخ خان در فیلم «جوان»

فیلم هندی «جوان» (Jawan) با بازی شاهرخ‌ خان در دومین هفته اکران در آمریکای شمالی ۲.۴۶ میلیون دلار فروخت و مجموع درآمد خود را به ۱۲.۱۹ میلیون دلار رساند و در جایگاه ششم باکس آفیس نشست. این فیلم مردی را دنبال می‌کند که با انتقام‌گیری شخصی برای اصلاح اشتباهات موجود در جامعه دست به کار می‌شود، در حالی که به قولی که سال‌ها پیش داده بود عمل می‌کند. او با یک هیولای قانون‌شکن نترس روبرو می‌شود که باعث رنج فراوان عده‌ی زیادی شده است.

در رتبه هفتم باکس آفیس فیلم «بلو بیتل» (Blue Beetle) با ۲.۴۶ میلیون دلار هفته پنجم اکران خود را پشت سر گذاست و فروش کلی خود را در آمریکای شمالی به ۶۷.۲۸ میلیون دلار رساند. این فیلم ابرقهرمانی بعد از پنج هفته اکران داخلی هنوز نتوانسته است به رقم بودجه ۱۰۴ میلیون دلاری خود برسد.

درام مسابقه‌ای «گرن توریسمو» (Gran Turismo) در هفته چهارم اکران با ۲.۳۵ میلیون دلار درآمد داخلی خود را به ۳۹.۴۲ میلیون دلار رساند و جایگاه هشتم باکس آفیس این هفته را به خود اختصاص داد.

نهمین فیلم باکس آفیس، درام زندگی‌نامه‌ای «اوپنهایمر» (Oppenheimer) که از ابتدای اکران پا به پای «باربی» در جدول باکس آفیس حضور داشت، در نهمین هفته اکران با ۲.۱ میلیون دلار فروش کلی خود را در آمریکای شمالی به ۳۱۸.۶۳ میلیون دلار رساند.

انیمیشن «لاک‌پشت‌های نینجا جهش‌یافته نوجوان؛ آشوب جهش‌یافته» (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem) که بعد از هفته‌های اول و دوم تماشاگران بیشتری را به خود جذب کرد، در هفتمین هفته اکران با ۲ میلیون دلار مجموع فروش خود را به ۱۱۴.۱۴ میلیون دلار رساند و در جایگاه دهم قرار گرفت.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
راهبه ۲
The Nun II
۲ ۱۴.۷۳ ۵۶.۵۲
تسخیرشده در ونیز
A Haunting in Venice
۱ ۱۴.۵۰ ۱۴.۵۰
اکولایزر ۳
The Equalizer 3
۳ ۷.۲۳ ۷۳.۶۷
عروسی یونانی پر ریخت‌وپاش و بزرگ من ۳
My Big Fat Greek Wedding 3
۲ ۴.۷۰ ۱۸.۵۷
باربی
Barbie
۹ ۳.۹۶ ۶۲۶.۱۲
جوان
Jawan
۲ ۲.۴۹ ۱۲.۱۹
بلو بیتل
Blue Beetle
۵ ۲.۴۷ ۶۷.۲۸
گرن توریسمو
Gran Turismo
۴ ۲.۳۵ ۳۹.۴۲
اوپنهایمر
Oppenheimer
۹ ۲.۱۰ ۳۱۸.۶۳
لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته نوجوان: آشوب جهش‌یافته
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
۷ ۲.۰۰ ۱۱۴.۱۴

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم‌ها در آمریکای شمالی را شامل می‌شود.

منبع: boxofficemojo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه