بروس ویلیس پس از تشخیص ابتلا به آفازی از بازیگری کناره‌گیری کرد

۱۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰ ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بروس ویلیس

خانواده‌ی بروس ویلیس اعلام کردند که این بازیگر ۶۷ ساله‌ی فیلم‌های اکشن، به دلیل ابتلا به بیماری زبان‌پریشی از حرفه‌ی بازیگری بازنشسته خواهد ‌شد.

این بازیگر پس از حضور بی‌شمار در نقش‌های خرد و ناشناس بالاخره توانست در سریال کمدی رمانتیک «مهتاب» که از شبکه ABC پخش می‌شد، نقش اصلی را به‌دست آورد و به لطف بازی در مقابل سیبیل شپرد به شهرت جهانی دست یابد. از جمله افتخارات او می‌توان به کسب سه جایزه‌ی گلدن گلوب و  دو نامزدی اِمی اشاره کرد.

بروس ویلیس در سال ۱۹۸۸ با بازی در نقش‌ جان مک کلاین در سری فیلم‌های «جان‌سخت» به شهرت رسید. او سابقه‌ی نقش‌آفرینی در فیلم‌هایی چون «عنصر پنجم»، «آخرین پسر پیش‌آهنگ»، «داستان عامه‌پسند»، «حس ششم»، و «هادسون هاوک» را هم در کارنامه‌ی خود دارد. ویلیس در اواسط دهه‌ی ۲۰۱۰ میلادی با فیلم «سرخ» و فیلم‌های ام نایت شیامالان از جمله «شکست‌ناپذیر»، «شیشه»، و «شکافته» دوباره به عرصه‌ی هنرپیشگی بازگشت.

بروس ویلیس بازیگر فیلم های «جان‌سخت» و «حس ششم»، پس از نزدیک به پنج دهه فعالیت هنری در پی ابتلا به زبان پریشی (آفازی) از دنیای بازیگری خداحافظی کرد. دخترش رومر ویلیس این خبر را در فضای مجازی اعلام کرد.

بروس ویلیس

رومر نوشت: «برای حامیان شگفت‌انگیز بروس، به‌عنوان یک خانواده می‌خواستیم این مطلب را به اشتراک بگذاریم که بروس محبوبمان با برخی از مشکلات سلامتی روبرو شده است و به‌تازگی تشخیص داده‌اند که به بیماری آفازی مبتلا شده، که بر توانایی‌های شناختی او تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل و با ملاحظه فراوان، بروس از حرفه‌ای که برایش بسیار اهمیت داشته خداحافظی می‌کند. زمان واقعا چالش برانگیزی برای خانواده ما است و ما قدردان عشق، مهربانی و حمایت مداوم شما هستیم. ما به‌عنوان یک خانواده‌ی قوی از این مسأله عبور خواهیم کرد و می‌خواهیم طرفداران او هم همراه باشند زیرا می‌دانیم که بروس چقدر برای شما مهم است، همان‌طور که شما برای او مهم هستید.

همان‌طور که بروس همیشه می‌گوید: «خوش باشید و ما با هم برنامه‌ریزی می‌کنیم که خوش باشیم.»

آفازی وضعیتی است که توانایی برقراری ارتباط را از شما سلب می کند. می‌تواند بر توانایی شما در صحبت کردن، نوشتن و درک زبان چه گفتاری و چه نوشتاری تأثیر بگذارد. این می‌تواند به طور ناگهانی پس از آسیب سر یا سکته‌ی مغزی اتفاق بیافتد یا می‌تواند نتیجه یک تومور مغزی باشد.

به نظر می‌رسد این بازیگر ۶۷ ساله بیماری‌های دیگری هم داشته باشد که خانواده‌اش آن‌ها را پنهان می‌کنند.

خبر بیماری و کناره‌گیری بروس ویلیس از دنیای بازیگری بلافاصله با واکنش طرفداران او در فضای مجازی روبه‌رو شد. در سال‌های اخیر زندگی حرفه‌ای بروس ویلیس افت زیادی کرده است و او سرگرم بازی در فیلم‌های تجاری کم ‌هزینه بوده است و طبق اطلاعات موجود هم‌اکنون ۱۰ فیلم با بازی این بازیگر آمریکایی در مرحله پس‌تولید قرار دارند.

حداقل طرفداران او حالا خیالشان راحت است که ویلیس می‌تواند زمان بیشتری را با خانواده‌اش بگذراند و خانواده‌اش هم در این شرایط از او مراقبت می‌کنند.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما