بیوک با مدل مفهومی Wildcat EV به جنگ خودروهای الکتریکی می‌رود

۱۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۱:۰۰ ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بیوک

مانند سایر برندهای خودرو در سراسر جهان، بیوک نیز با برنامه الکتریکی کردن پیشرانه‌های خودروهای تولید خود دسته پنجه نرم می‌کند و قصد دارد تا پایان این دهه کاملاً از پیشرانه‌های برقی در خودروهای تولیدی خود استفاده نماید. مدل ۲۰۱۸ Enspire و دیگر خودروهای مفهومی قبلی به مخاطبان خاطر نشان کردند که اگر قرار باشد بیوک وارد عصر خودروهای برقی شود از استایل خود دور نخواهد شد. خودروی کاملا جدید Wildcat EV مطابق با همین خط داستانی شکل گرفته است و جدیدترین کانسپت الکتریکی بیوک ممکن است چشمگیرترین مدل عرضه شده این کمپانی در سالهای اخیر باشد.

بیوک به تازگی به خلق خودروهای مفهومی روی آورده که به مراتب بهتر از هر بیوک تولیدی دیگری هستند و Wildcat EV آخرین عضو این تیم است. اگر ثابت شود که Wildcat EV پیش‌نمایش برنامه‌های این برند به همان اندازه که بیوک نشان می‌دهد معنادار است، آن وقت باید منتظر هیجانی تازه در این برند با اصالت باشیم.

بیوک

عصر جدید، لوگوی جدید: لوگوی قدیمی که به شکل سه سپر در درون دایره‌ای بودند جای خود را به سه سپر زیبا در کنار هم بدون هیچ دایره‌ای که آنها را احاطه کرده باشد داده‌اند، این لوگوی زیبا در ابتدا و انتهای خودرو نصب شده است؛ طراحی لوگوی جدید نشان‌دهنده آغاز عصر جدیدی در استایل و فناوری است و بیوک می‌گوید مدل‌های جدید از سال آینده از برند به‌روز شده استفاده خواهند کرد.

بین آن لوگوهای سه سپر نصب شده در ابتدا و انتهای خودرو یک گربه وحشی بزرگ کمین کرده است که آماده حمله به طعمه خود است، فاصله بین دو محور طولانی در نظر گرفته شده است، در قسمت انتهای خودرو فاصله چرخ عقب تا سپر بسیار کم شده تا در میانه خودرو فضایی جادار برای سرنشینان فراهم شود، پنجره‌های عریض و حالت سقف خودرو در عقب همگی حس کمین یک گربه وحشی را در بیننده القا می‌کند.

تیم طراحی بیوک توجه ویژه‌ای به قسمت جلویی خودرو داشته و زمان زیادی را برای طراحی آن صرف کرده است، البته ناگفته نماند در بسیاری از موارد از برادر بزرگتر خود یعنی Electra 2020 الهام گرفته شده است. مانند الکترا یک جلوپنجره‌ی ذوزنقه‌ای غول‌پیکر راه خود را تا زیر چراغهای جلو ادامه داده است، چراغ‌های جلو خودرو هم مکملی خوب برای جلو پنجره جذاب این خودرو هستند. با توجه به اینکه این خودرو الکتریکی است ولی طراحان نهایت زیرکی خود را در این خودرو پیاده سازی کردند تا خودرویی عضلانی خلق کنند.

بیوک

به لطف چراغ‌های عقب تیز و بزرگ که در کنار ستون‌های C و در کنار شیشه‌ی عقب قرار می‌گیرند، نمای عقب حتی از جلو نیز دراماتیک‌تر است. لوگوی جدید نیز میان دو چراغ عقب نصب شده است و در بالای لوگو و درمیان چراغ‌های زیبا شیشه غول پیکر عقب خودرو قرار گرفته است.

یکی دیگر از نکات طراحی که از مدل الکترا الهام گرفته شده است، طراحی غیر متعارف درب‌ها است. درب‌های خودرو به گونه‌ای طراحی شده است که ورود و خروج از خودرو به راحتی هر چه بیشتر انجام شود و برای رسیدن به این هدف فسمتی از سقف خودرو همراه با باز شدن درب به بالا می‌رود.

بیوک

داخل خودرو مانند یک سفینه طراحی شده است، صندلی‌های عجیب و غریب و استخوانی همراه کنسول کاملا دیجیتالی که فضای داخلی را به دو نیمه تقسیم می‌کند حس مدرن بودن در کنار خاص بودن را در ببنندگان القا خواهد کرد. همچنین این خودرو از یک هوش مصنوعی منحصر به فرد بهره می‌برد و حالتی به نام Zen را می‌توانید در این خودرو فعال نمایید که در این حالت نور داخل خودرو به صورت اتوماتیک کم می‌شود و حالت ماساژ در صندلی‌ها فعال و رایحه‌ای آرامش بخش در خودرو پخش می‌شود تا همه به شما کمک کند تا به آرامش برسید.

در خصوص پیشرانه هنوز بیوک اطلاعاتی را در مورد Wildcat EV ارائه نکرده است. شارون گاوسی، مدیر اجرایی Global Buick و GMC Design عنوان کرده است: «محصولات آتی ما زبان طراحی جدیدی را اتخاذ خواهند کرد که بر ظاهری زیبا، پویا و آینده‌نگر تأکید دارد». “نمای بیرونی دارای حرکات سیال است که در تضاد با تنش برای انتقال حرکت است. فضای داخلی مدرن، به همراه فناوری‌های جدید و توجه به جزئیات یک تجربه حسی غنی را در بیننده القا می‌کند.”

بیوک

طرح های الکتریکی بیوک در چین حتی تهاجمی‌تر خواهد بود، جایی که بیوک قصد دارد دو خودروی الکتریکی را در سال جاری و پنج خودروی الکتریکی را تا سال ۲۰۲۵ معرفی کند. قرار است خودرو Electra-X SUV بر بر اساس پلت فرم Ultium جنرال موتورز تولید شود و در رده‌ای بالاتر از Wildcat و Electra  قرار گیرد.

منبع: Buick / Buick China

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سورنا

    به به واقعا لذت بردم اولین بار بودم اسم این خودرو رو میشنیدم