چرا خرید فالوور اینستاگرام یک اشتباه وحشتناک است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
خرید فالوور اینستاگرام

در این مطلب به طور مفصل درباره این موضوع صحبت می‌کنیم که چرا خرید فالوور اینستاگرام در حال حاضر فایده‌ای نداشته و حتی برای پیشرفت و رشد صفحه‌ی اینستاگرام شما مضر است.

خرید فالوور اینستاگرام یک استراتژی مخاطره آمیز برای افزایش تعداد فالوورهای شماست و می‌تواند نتیجه‌ی معکوس داشته باشد. هنگامی که این گزینه را انتخاب می کنید، نه تنها به اعتبار خود در پلتفرم آسیب می‌رسانید، بلکه ممکن است حساب خود را نیز مسدود کنید. اگر به خرید فالوور اینستاگرام فکر می‌کنید، در این مطلب اعتقاد داریم که این فرایند، ایده‌ی خوبی نخواهد بود. رشد پیج اینستاگرام ربط چندانی به گوشی نداشته و اگر قصد خرید گوشی موبایل در قیمت‌های پایین را هم دارید، شما می‌توانید با در نظر گرفتن چند ترفند، به آسانی صفحه‌ی اینستاگرام خود را روز به روز پر مخاطب‌تر و گسترده‌تر کنید.

۱. خرید فالوور اینستاگرام نرخ تعامل شما روی کاهش شدید تنظیم می‌شود

نرخ تعامل یا Engagement Rate یک معیار مهم برای تعیین میزان مشارکت مخاطبان شما با محتوای شما محسوب می‌شود. لایک کردن پست‌ها، تماشای ویدیوها و حتی به اشتراک‌گذاری کامنت به شما امکان می‌دهد ارزیابی کنید که چه تعداد از فالوورهای اینستاگرام شما به طور فعال با استوری‌ها، پست‌ها، حلقه‌ها و موارد دیگر درگیر هستند، که می‌تواند به شما کمک کند استراتژی محتوای خود را متناسب با ترجیحات مخاطبان خود تنظیم کنید.

اکثر فالوورهای جعلی که خریداری می‌کنید با محتوای شما درگیر نمی‌شوند چون آنها یا ربات هستند یا کاربران غیرفعال! به همین دلیل، به احتمال زیاد همان سطح تعاملی را که قبل از خرید فالوور داشتید، خواهید دید و این موضوع جای تعجب ندارد. برخلاف داشتن تعداد فالوور بالاتر، عدم تعامل کاربران با محتوای پیج شما باعث کاهش مناسب در نرخ تعامل پیج می‌شود. کاهش نرخ تعامل همچنین می‌تواند مخاطبان وفادار شما را دلسرد کند، چون نشان‌دهنده کاهش علاقه به محتوای شما است.

۲. با خرید فالوور اینستاگرام شما برای ربات‌ها و کاربران غیرفعال هزینه پرداخت می‌کنید

خرید فالوور اینستاگرام

فالوورهایی که خریداری می‌کنید، کاربران واقعی اینستاگرام نیستند. آنها یا ربات‌هایی هستند که به‌ طور خودکار بدون هیچ کاربر واقعی ایجاد می‌شوند، یا حساب‌های غیرفعالی هستند که زمانی توسط افراد واقعی استفاده می‌شدند اما دیگر در پلتفرم فعال نیستند. این حساب‌ها ممکن است دیگر متعلق به کاربران اصلی آنها نباشند.

اگر پیش‌بینی می‌کنید که با خرید فالوور اینستاگرام مخاطبین واقعی به پیج شما جذب می‌شوند، این انتظاری است که برآورده نمی‌شود. مراقب وب سایت‌هایی باشید که وعده فالوورهای واقعی اینستاگرام را می‌دهند که با محتوای شما درگیر می‌شوند. چنین ادعاهایی اغلب فریبنده بوده و نباید کورکورانه به آنها اعتماد کرد!

۳. حساب شما ممکن است مسدود یا محدود شود

هر گونه رشد مصنوعی، مانند خرید فالوور اینستاگرام، برخلاف دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام به شمار می‌رود. اگر تعداد فالوورهای شما افزایش ناگهانی و تصاعدی داشته باشد، الگوریتم اینستاگرام می‌تواند این موضوع را تشخیص دهد. اگر توسط الگوریتم به اصطلاح فلگ (Flag) شود، حساب شما ممکن است با محدودیت‌ها یا حتی ممنوعیت‌های موقت یا دائمی مواجه شود.

برای دور زدن مشکلات احتمالی اینستاگرام، باید از خرید فالوور از هر منبعی خودداری کنید. در بدترین حالت، حساب شما ممکن است با ممنوعیت مواجه شود و تمام تلاش‌هایی را که برای افزایش حضور خود در اینستاگرام در طول ماه‌ها یا حتی سال‌ها صرف کرده‌اید، از دست بدهد.

۴. فالوورهای فیک جعلی در پیج باقی نمی‌مانند

اینستاگرام به طور فعال در برابر تعاملات جعلی مبارزه می‌کند تا پلتفرم را تمیز نگه دارد. این اقدام علیه حساب‌های جعلی انجام می‌شود و فعالیت آنها را محدود می‌کند. همچنین، به طور سیستماتیک حساب‌های جعلی اینستاگرام را پاکسازی می‌کند. همانطور که توسط Fraud Blocker گزارش شده، Meta، شرکت مادر اینستاگرام، میلیون‌ها حساب جعلی را از سیستم عامل‌های خود به طور روزمره حذف می‌کند.

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy A05 دو سیم کارت ظرفیت 128 گیگابایت و رم 4 گیگابایت

اگر تعداد قابل توجهی دنبال کننده جعلی در حساب خود داشته باشید و اینستاگرام شروع به حذف این حساب‌ها کند، تعداد دنبال کنندگان شما به ناچار در طول زمان کاهش می‌یابد. این کاهش می‌تواند اعتماد در میان پیروان واقعی شما را تضعیف کند، که به طور بالقوه می‌تواند منجر به کاهش بیشتر تعامل شود.

۵. با خرید فالوور اینستاگرام رشد حساب شما کند می‌شود

مانند سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، اینستاگرام از حساب‌هایی با نرخ تعامل بالا استفاده می‌کند. نرخ تعامل بالاتر، الگوریتم اینستاگرام را وادار می‌کند تا محتوای شما را برای مخاطبان بیشتری تبلیغ کند. این موضوع می‌تواند به شما کمک کند فالوورها و بازدیدهای ارگانیک بیشتری داشته باشید، که به تبع می‌تواند به رشد طبیعی حساب شما کمک کند.

کاهش نرخ تعامل به الگوریتم اینستاگرام سیگنال می‌دهد که محتوای شما ممکن است کیفیت نداشته باشد. در نتیجه، این مسئله می‌تواند پتانسیل آن را برای دسترسی و کشش ارگانیک روی پلتفرم کاهش دهد.

۶. حساب شما ممکن است به خطر بیفتد

خرید فالوور اینستاگرام

وب‌سایت‌هایی که پیشنهاد خرید فالوورهای تقلبی را ارائه می‌دهند ممکن است از شما بخواهند که حساب اینستاگرام خود را به پلتفرم آنها پیوند دهید. با انجام این کار، به آنها اجازه دسترسی به حساب خود، از جمله پست‌ها، مکالمات و سایر اطلاعات شخصی خود را می‌دهید. به این ترتیب، می‌توانید داده‌های خود را در معرض اشخاص ثالث قرار دهید، که این یک خطر امنیتی بزرگ است.

اگر ناآگاهانه از یک سرویس غیرقابل اعتماد استفاده می‌کنید که سابقه یا شهرت ثابتی ندارد، می‌تواند حساب اینستاگرام شما را در معرض خطر هک قرار دهد. برای جلوگیری از این امر باید امنیت اکانت اینستاگرام و اطلاعات شخصی خود را در اولویت قرار دهید و از استفاده از سرویس‌هایی که درخواست دسترسی به اکانت اینستاگرام شما را دارند خودداری کنید.

۷. تعدیل حساب به یک چالش تبدیل می‌شود

برای حفظ نرخ تعامل متعادل، برخی از ربات‌های اینستاگرام خودکار برای تعامل با پست‌های شما برنامه‌ریزی شده‌اند. با این حال، تعامل آنها واقعی نیست. آنها ممکن است نظرات نامربوط بگذارند، بخش نظرات شما را با ایموجی اسپم کنند یا همان نظر را چندین بار تکرار کنند.

بنابراین، باید به طور دائم بر تعامل‌های غیرعادی توسط ربات‌های هرزنامه نظارت کرده و به صورت مرتب این نظرات را حذف کنید، که می‌تواند به یک کابوس برای تعدیل حساب تبدیل شود!

گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi Note 13 Pro 4G دو سیم کارت ظرفیت 256 گیگابایت و رم 8 گیگابایت

۸. با خرید فالوور اینستاگرام شما ممکن است پیشنهادهای مشارکت کمتری دریافت کنید

خرید فالوور اینستاگرام

امروزه کسب و کارها به اندازه‌ی کافی زرنگ و خبره هستند تا از همکاری با اینفلوئنسرها و واینرها صرفا بر اساس تعداد فالوورهای بالا جلوگیری کنند. در عوض، این دسته از افراد متر و معیارهایی دارند که بر اساس آن، اولویت‌بندی‌های خود را مشخص می‌کنند: نرخ تعامل یا همان Engagement Rate. اگر نرخ تعامل شما کاهش یابد، شرکت‌ها ممکن است تصمیم بگیرند که کسب و کار خود را از طریق حساب‌های دیگر تبلیغ کنند، حتی اگر فالوورهای کمتری داشته باشند، اما تعامل ارگانیک بالاتری داشته باشند.

رشد فالوورهای خود را می‌توانید از طریق روش‌های ارگانیک انجام داده تا پیج اینستاگرام شما علاوه بر فالوور، مشتریان بالقوه را هم جذب کند. اگر قصد تبلیغ گرفتن را ندارید، پس بهتر است سراغ ترفندهای افزایش جذب مخاطب از طریق تکنیک‌های ارگانیک نروید.

۹. شهرت شما می‌تواند ضربه بخورد

علاوه بر الگوریتم اینستاگرام که بر رشد ارگانیک شما تاثیر می‌گذارد، به دست آوردن سریع فالوورهای زیاد می‌تواند توجه فالوورها، شرکای تجاری و رقبای شما را جلب کند. به همین دلیل، فالوورهای شما ممکن است اعتماد خود را به شما از دست بدهند و رقبای شما می‌توانند از این موقعیت برای بی اعتبار کردن‌تان سوء استفاده کنند. آنها همچنین ممکن است حساب اینستاگرام شما را گزارش و به همین راحتی پیج‌تان را ببندند. برای حفظ شهرت خود نزد فالوورها و جلوگیری از خدشه دار کردن آن توسط رقبا، عاقلانه است که از افزایش غیر ارگانیک تعداد فالوورها خودداری کنید.

با توجه به خطرهای موجود در خرید فالوور اینستاگرام، منطقی به نظر می‌رسد که از این گزینه به طور کلی اجتناب کنید. در عوض، به طور مداوم محتوای ارزشمند را به اشتراک بگذارید، با فالوورهای خود درگیر شده، تصویر پروفایل و ماهیت صفحه‌ی اینستاگرام خود را بهینه کنید، از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید و کپشن اینستاگرامی جذاب برای پست‌ها ایجاد کنید تا رشد ارگانیک را در پلتفرم تقویت کنید. فقط فالوورهایی که به صورت ارگانیک به دست می‌آورید با شما می‌مانند، با محتوای شما درگیر می‌شوند و به رشد حساب شما کمک می‌کنند.

منبع: Makeuseof

سوال و جواب‌های رایج
آیا خرید فالوور اینستاگرام برای امنیت پیج خطر دارد؟
بله. وب‌سایت‌هایی که پیشنهاد خرید فالوورهای تقلبی را ارائه می‌دهند ممکن است از شما بخواهند که حساب اینستاگرام خود را به پلتفرم آنها پیوند دهید. با انجام این کار، به آنها اجازه دسترسی به حساب خود، از جمله پست‌ها، مکالمات و سایر اطلاعات شخصی خود را می‌دهید.
برای رشد پیج اینستاگرام باید چه کار کرد؟
نرخ تعامل را باید بیشتر کرد؛ یعنی کاری کنید تا مخاطب بیشتر محتوای پست شما لایک کرده یا برای شما کامنت بگذارد و پستتان را به اشتراک بگذارد.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما