فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماه سوم امسال ۹٪ کاهش داشته است

۲۷ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فروش گوشی‌های هوشمند

به گزارش مؤسسه‌ی آماری Canalys، فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ در مقایسه با بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته ۹٪ افت داشته است.

آمار فروش گوشی‌های هوشمند طی چند سال اخیر یک روند نوسانی شدیدی را تجربه کرده است. مؤسسه‌ی آماری Canalys به‌تازگی آمار و ارقام مربوط به فروش این گجت‌های هوشمند را از سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ تا سه ماه سوم ۲۰۲۲ منتشر کرده که به‌خوبی گویای این ادعا هست.

این روزها به دلایل مختلف تمایل مردم به خرید گوشی‌های هوشمند کمتر شده است. برای مثال مردم با توجه به قدرتمندتر شدن گوشی‌های هوشمند، مدت زمان بیشتری آن‌ها را نگه می‌دارند. از طرفی تورم جهانی و کاهش قدرت اقتصادی مردم هم روی عدم تمایل آن‌ها برای خرید گوشی‌های جدید تأثیر چشمگیری گذاشته است.

فروش گوشی‌های هوشمند

این عدم تمایل مردم به خرید یک گوشی هوشمند جدید در سه ماه سوم امسال به قدری کم بوده که طی ۸ سال اخیر (از ۲۰۱۴ تاکنون) هیچوقت در سه ماه سوم هر سال چنین آماری را شاهد نبوده‌ایم. به جز سامسونگ و اپل که هر یک از آن‌ها به ترتیب ۱٪ و ۳٪ در مقایسه با سه ماه سوم سال گذشته پیشرفت داشته‌اند، سایر شرکت‌ها با کاهش فروش مواجه شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به شیائومی، اوپو و ویوو اشاره کرد. شما می‌توانید آمار فروش گوشی‌های موبایل در سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ را به تفکیک شرکت سازنده در زیر مشاهده کنید.

نام شرکت سه ماه سوم ۲۰۲۲ سه ماه سوم ۲۰۲۱ درصد پیشرفت
سامسونگ ٪۲۲ ٪۲۱ ٪۱
اپل ٪۱۸ ٪۱۵ ٪۳
شیائومی ٪۱۴ ٪۱۴ ۰
اوپو ٪۱۰ ٪۱۱ ٪۱-
ویوو ٪۹ ٪۱۱ ٪۲-
سایر ٪۲۷ ٪۲۸ ٪۱-

همانطور که می‌بینید، سامسونگ با در اختیار داشتن ۲۲٪ از سهم بازار همچنان به عنوان برترین شرکت از این حیث شناخته می‌شود و با اختلاف نه چندان مطمئنی، اپل را با ۱۸٪ سهم پشت سر خود می‌بیند. شیائومی هم بدون تغییر در مقایسه با سال قبل، همچنان ۱۴٪ از سهم بازار را در اختیار دارد و بالاتر از دو شرکت چینی دیگر یعنی اوپو و ویوو ایستاده است. این دو شرکت آخر هم به ترتیب ۱۰٪ و ۹٪ از سهم بازار را در اختیار دارند.

طبق پیش‌بینی مؤسسه‌ی Canalys، در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۲ هم میزان تقاضا برای خرید گوشی‌های هوشمند خیلی افزایش نخواهد داشت. مهم‌تر اینکه Canalys معتقد است این تقاضای پایین تا نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۳ هم ادامه پیدا می‌کند که در صورت درست بودن می‌تواند خبر بدی برای شرکت‌هایی باشد که قرار است اوایل سال آینده از محصولات جدید خود رونمایی و آن‌ها را راهی بازار کنند. به نظر می‌رسد این شرکت‌ها از همین حالا باید میزان سفارشات خود را با توجه به پیش‌بینی تحلیل‌گران تنظیم کنند تا با مشکل مواجه نشوند.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه