پوستر رسمی جشنواره‌ی فیلم کن ۲۰۲۲ ادای احترام به «نمایش ترومن» جیم کری است

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پوستر کن

پوستر رسمی هفتاد و پنجمین جشنواره‌ی فیلم کن با ادای احترام به «نمایش ترومن»، فیلم محبوب پیتر ویر منتشر شد.

«نمایش ترومن» که برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ منتشر شد، جیم کری را در نقش مردی نشان می‌دهد که تمام زندگی‌اش در واقع سوژه‌ی رئالیتی شو ۲۴ ساعته بوده است. پوستر کن، لحظه‌ای از اوج فیلم را به تصویر می‌کشد که در آن ترومن از صحنه‌ی نمایش فرار می‌کند و متوجه می‌شود که آسمانی که می‌بیند در واقع دیواری رنگ‌آمیزی شده با پلکانی است که به سمت خروج منتهی می‌شود.

در تصویری که روی پوستر دیده می‌شود، ترومن در حال لمس دیواری است که عدد ۷۵ بزرگی را به رنگ سفید نشان می‌دهد که منعکس کننده‌ی تاریخ سالگرد برگزاری جشنواره است. بیانیه‌ی رسمی جشنواره دلیل طراحی پوستر را اینگونه توضیح می‌دهد:

«نمایش ترومن» اثر پیتر ویر و اندرو نیکول (۱۹۹۸) بازتابی مدرن از غار افلاطون است و این صحنه‌ی تاثیرگذار بینندگان را ترغیب می‌کند که نه تنها مرز بین واقعیت و خیال را تجربه کنند، بلکه در مورد قدرت تخیل، بین تقلب و کاتارسیس تامل کنند. همانطور که ترومن از دروغ فرار می‌کند، جشنواره با فرش قرمز صعودی معروف خود، حقیقت هنرمندان را هنگام ورود به سینما، به بینندگان ارائه می‌دهد.

امسال قرار است ۱۸ فیلم در جشنواره‌ی کن به نمایش درآیند که شامل فیلم‌های موردانتظار کارگردانانی چون جیمز گری، دیوید کراننبرگ، پارک چان ووک، کلی ریچارد و کلر دنی می‌شود. خارج از رقابت، جشنواره همچنین شاهد نمایش فیلم‌های پرهیاهویی مانند «الویس» ساخته‌ی باز لورمن، «سه هزار سال حسرت» جورج میلر و «تاپ گان: ماوریک» خواهد بود. این جشنواره قرار است با کمدی زامبی «برش نهایی» به کارگردانی میشل هازاناویسیوس افتتاح شود.

جشنواره‌ی فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ می در ریویرا فرانسه برگزار می‌شود.

منبع: variety

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه