کانن EOS R7 شاید دوربین بعدی کانن در سری دوربین‌های R باشد 

۱ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
دوربین کانن EOS R7

چند وقت پیش شاهد رونمایی از دوربین‌های جدید کانن به نام EOS R5 و EOS R6 بودیم. در زمان رونمایی از این دوربین‌ها به نظر می‌رسید که این دو دوربین جدید، نماینده‌ی دو دوربین DSLR شرکت کانن به نام EOS 5D و EOS 6D باشند. با وجود اینکه انتظار اضافه شدن عضو جدید به سری R کانن را نداشتیم؛ اما اکنون به نظر می‌رسد که کانن قصد دارد دوربین EOS R7 را به نمایندگی از دوربین DSLR کانن EOS 7D به این خانواده اضافه کند.

«با وجود اینکه گسترش دادن خانواده دوربین‌های بدون آینه سری R جزء استراتژی‌های اصلی کانن است، اما نمی‌توانم بگویم که نام دوربین بعدی EOS R7 خواهد بود». این‌ها بخشی از سخنان یکی از مسؤولان کانن به نام Tsuyoshi Tokura در مصاحبه با نشریه Digital Camera Magazine است.

البته باید به این نکته هم توجه کنیم که اضافه کردن نماینده‌ی دوربین EOS 7D به سری دوربین‌های R برای کانن پیچیدگی‌هایی را به همراه خواهد داشت. همان‌گونه که می‌دانید هر دو دوربین EOS 5D Mark IV و EOS 6D Mark II دارای سنسوری با اندازه‌ی فول‌فریم هستند اما دوربین DSLR کانن EOS 7D Mark II دارای سنسور APS-C است.

البته این احتمال هم وجود دارد که کانن قصد داشته باشد از دوربین جدید EOS R7 به‌عنوان اولین دوربین خودش با سنسور APS-C در سری دوربین‌های بدون آینه R رونمایی کند. با وجود اینکه احتمال رخ دادن این موضوع کم است اما با توجه به اطلاعات منتشر شده می‌توانیم این فرضیه را هم در نظر بگیریم.

دوربین کانن EOS R7

به نظر می‌رسد کانن قصد ندارد از جانشین دوربین EOS 7D Mark II یعنی EOS 7D Mark III رونمایی کند. این احتمال وجود دارد که دوربین EOS 90D، با توجه به داشتن ویژگی‌های دو دوربین EOS 80D و EOS 7D Mark II، در واقع جانشین این دوربین در دوربین‌های DSLR این شرکت باشد.

با توجه به این موضوع، می‌توان انتظار داشت که کانن از جانشین اصلی EOS 7D Mark II در خانواده‌ی دوربین‌‌های بدون آینه سری R رونمایی کند.

البته شایعه‌هایی هم وجود دارند که می‌گویند کانن قصد دارد از دوربینی با سنسور APS-C در خانواده‌ی R دوربین‌های بدون آینه خودش در سال ۲۰۲۱ رونمایی کند. با توجه به این شایعه‌ها می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این دوربین، همان دوربین EOS R7 خواهد بود.

زمانی که نشریه‌ی معتبر Digital Camera Magazine نظر یکی از مسؤولان کانن به نام Tsuyoshi Tokura را در رابطه با این دوربین جدید پرسید، او به راحتی پاسخ داد: «ما هم اکنون دوربین‌های جدیدی را به خانواده R اضافه کرده‌ایم، اما هنوز اعضای این خانواده از دوربین‌های بدون آینه کانن، کامل نشد‌ه‌اند. با توجه به سیاست شرکت کانن قصد داریم که این خانواده را در آینده گسترش دهیم. البته نمی‌توانم بگویم که نام دوربین جدیدی که می‌خواهیم  آن به سری R اضافه کنیم EOS R7 خواهد بود اما به طور حتم دوربین‌های جدیدی به این خانواده اضافه خواهند شد.»

منبع: Digital Camera World

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه