از حیاط و پارکینگ خود در زمستان چگونه مراقبت کنیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
رسیدگی به حیاط در زمستان

زمستان زمانی است که کمترین زمان را صرف باغچه و حیاط و پارکینگ فضای باز خود می‌کنید. مگر اینکه در منطقه‌ای زندگی کنید که در تمام طول سال نسبتاً گرم است. چند کار وجود دارد که می‌توانید حتی در سخت‌ترین زمستان برای مراقبت از حیاط انجام دهید و یک حیاط زیبا و سرسبز را پس از شروع دوباره بهار تضمین می‌کند.

کوددهی باغچه در زمستان

اواخر پاییز یا اوایل زمستان بهترین زمان برای کوددهی باغچه است. قبل از اولین انجماد، به باغچه خود کود کامل بدهید تا تمام مواد مغذی که در طول ماه‌های گرم تابستان از خاک از دست می‌رود جایگزین شود. هنگامی که هوا سرد می‌شود، کود در خاک باقی می‌ماند و در تمام زمستان ریشه‌های چمن و گیاهان شما را تغذیه می‌کند.

وقتی بهار می‌آید باغچه شما مملو از گیاهان سالم، سرسبز و باطراوت می‌شود که از مواد مغذی خوب کود زیر برف تغذیه کرده‌اند.

مراقبت از حیاط و استراتژی‌های چمن‌زنی

تمیز کردن حیاط در زمستان

چمن ممکن است بزرگ‌ترین بخش از چشم‌انداز باغ شما باشد. از کاشت و چمن‌زنی گرفته تا وجین و برچیدن برگ‌های پاییزی، تمام تلاش خود را می‌کنید تا آن را شاداب و دوست‌داشتنی نگه دارید و به این موفقیت افتخار کنید.

هنگامی که برگ‌های پاییزی جمع شدند، تا بهار با کارهای چمن خداحافظی می‌کنیم، درست است؟ خیر، حتی زمانی که چمن در سردترین ماه‌های سال خواب است، باید از کمی مراقبت و توجه بهره‌مند شود.

اگر در محوطه حیاط و باغچه خود چمن دارید و می‌خواهید چمن را در طول زمستان سالم نگه دارید خوب است که این برنامه را پیش ببرید. در ماه آخر تابستان باید هر بار که چمن‌زنی می‌کنید پایه برش ماشین چمن‌زنی خود را به تدریج پایین بیاورید. کوتاه‌تر کردن آهسته چمن به آن اجازه می‌دهد تا با قطع کردن همه آن‌ها به یکباره، زمستان خوبی را بدون ضربه رسیدن به آن بگذراند.

اگر در ماه‌های زمستان چمن خود را خیلی بلند رها کنید، طعمه حشرات، موش‌های کور و دیگر حیوانات مثل راسو می‌شوند که می‌خواهند جای گرمی برای خواب داشته باشند. موش‌ها می‌توانند با ساختن لانه قسمت‌های زیادی از چمن شما را از بین ببرند. آن‌ها نقاط مرده‌ای در میان چمن ایجاد و تمام وقت خود را در آنجا صرف می‌کنند و همچنین مقادیر زیادی چمن را برای ساختن سازه‌های خود از بین می‌برند.

مطمئن شوید که چمن شما در پایان فصل تا حد امکان کوتاه باشد. چمن کوتاه از هر گونه رشد جدیدی که ممکن است در اواخر فصل رخ دهد و چمن شما را شکننده‌تر کند محافظت می‌کند.

وقتی چمن قهوه‌ای و کوتاه است، ممکن است فراموش کنید که نباید روی آن راه رفت. سعی کنید از تردد زیاد در چمن زمستانی خود جلوگیری کنید. چمن نسبتاً انعطاف‌پذیر است، اما اگر مسیری در سراسر چمن کاملا فرسوده شود، بازیابی آن دشوار خواهد بود.

مسیرهای داخل حیاط از میان باغچه و چمن را از یخ و برف پاک کنید تا شما و مهمانانتان وسوسه نشوید که از میان چمن عبور کنید.

هرگز به کسی اجازه ندهید ماشینی روی چمن شما پارک کند. حتی کوچک‌ترین وسیله نقلیه نیز آثاری را در خاک به جا می‌گذارد و چمن‌های زیر لاستیک‌ها را از بین می‌برد. استفاده از چمن به عنوان پارکینگ سریع‌ترین راه برای از بین بردن چمن خوب و ایجاد فضایی برای انواع علف‌های هرز است.

استفاده نکردن از نمک برای آب کردن یخ حیاط و باغچه

برغروبی

یخ‌زدایی با محصولات حاوی نمک ممکن است به گیاهان مجاور به آن آسیب برساند. این کار به احتمال زیاد باعث خشکسالی فیزیولوژیکی می‌شود، وضعیتی که مانع جذب مواد مغذی می‌شود و لکه‌های خالی روی چمن یا در باغچه ایجاد می‌کند.

اگر مجبور هستید مسیرهای پیاده‌روی را در سراسر یا نزدیک لبه‌های باغچه یا چمن خود یخ‌زدایی کنید، محصولاتی را انتخاب کنید که با جایگزین‌های کلرید سدیم مانند کلرید کلسیم ساخته شده‌اند.

علاوه بر این، هنگامی که پیاده‌روها را پس از بارش برف پارو می‌کنید، مطمئن شوید که برف و یخ  را روی چمن یا توی باغچه انباشته نکنید، زیرا ممکن است حاوی بقایای مواد یخ‌زدا باشند.

اگر از تماس نمک و روان‌آب مذاب با چمن خود مطلع هستید، حتماً به محض اینکه دمای زمین بالاتر از صفر شد، همانطور که توسط دماسنج خاک نشان داده می‌شود، چمن خود را عمیقا آبیاری کنید. این کار به تخلیه نمک و کاهش آسیب کمک می‌کند.

همچنین کیسه‌های نمک یخ‌زدا را رو یا نزدیک مناطق چمن‌کاری‌شده نگذارید، زیرا ممکن است نمک را وارد خاک کنند.

تمیز نگه داشتن حیاط در طول زمستان

برفروبی حیاط در زمستان

رها کردن وسایل در حیاط در زمستان طولانی و سرد، زمانی که هیچ‌کس اغلب بیرون نمی‌رود، به نظر کاری چندان مضری نمی‌رسد. اما باید بدانید که لازم است پیش از آمدن اولین برف، از جمع‌آوری تکه چوب‌های سرگردان و شاخه‌های افتاده ناشی از باد و باران، اسباب‌بازی‌های بچه‌ها مثل دوچرخه و توپ و حتی مبلمان فضای باز چشم‌پوشی نکنید.

مطمئن شوید که حیاط را از همه اشیا پاک کرده‌اید. در طول زمستان نیز خوب است که هر چند هفته یک بار حیاط را جارو کنید.

واقعاً مراقبت از حیاط و باغچه در ماه‌های سرد زمستان کار زیادی نمی‌برد. اگر حیاط را در پاییز به درستی آماده کنید، تا زمانی که روزهای گرم بهار یک بار دیگر فرا برسد، خوب و سالم خواهد ماند.

مطمئن شوید که باغچه را قبل از اولین یخبندان فصل هوادهی، کوددهی و هرس و چمن‌زنی کنید.

برگ‌های مرده‌ای را که ممکن است در حیاط خانه‌تان ریخته و جمع شده باشند را جمع کنید تا از لکه‌های مرطوبی که ممکن است خزه یا کپک‌زده شوند جلوگیری کنید. برگ‌های مرطوب باقی‌مانده روی چمن ممکن است منجر به تجمع آب، رشد قارچ، هجوم آفات و لکه‌های خالی از گیاه در هنگام شروع دوباره افزایش دما شود.

حیاط را از زباله پاک نگه دارید و به همه اعضای خانواده کمک کنید تا زمانی که حیاط تعطیل است به نظافت آن احترام بگذارند.

مراقبت از حیاط و آبیاری در زمستان

برف تنها ویژگی آب و هوای زمستانی نیست که بر گیاهان و چمن‌های خفته تأثیر می‌گذارد. آفتاب، باد و کمبود بارندگی می‌تواند گیاهان و چمن را خشک کند، به‌ویژه در اولین زمستان آن‌ها.

اگر خشکسالی زمستانی را تجربه کردید، در روزی که دما بالای ۴۰ درجه فارنهایت است باغچه را آبیاری کنید. با این کار از مرگ ناشی از کم‌آبی در زمستان جلوگیری می‌کنید. نباید فکر کنید که آبیاری گیاهان حیاط در فصل پاییز و زمستان کاری ضروری نیست و باران و برف به اندازه کافی آن‌ها را آبیاری خواهد کرد.

اگر تمام کارهایی را که باید در پاییز و زمستان برای مراقبت از حیاط و باغچه بکنید، به خوبی انجام دهید، قبل از شروع دوباره فصل مراقبت از باغچه در بهار، آماده خواهید بود تا از یک زمستان خوب و دنج در داخل خانه با خانواده خود لذت ببرید.

نگهداری از فضای پارکینگ در زمستان

نگهداری خودرو در زمستان

زمستان به دلایل زیادی کارها را خراب می‌کند که یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها اختلال در پارکینگ فضای باز یا سرپوشیده شماست. تجمع برف و یخ در پارکینگ شما باعث می‌شود نتوانید به راحتی به در خانه یا محل کار خود دسترسی داشته باشید. ورود و خروج اتومبیل به پارکینگ هم مشکل خواهد داشت. بدون پارکینگ ایمن و کارآمد، رفت‌ و آمد شما به راحتی می‌تواند مختل شود.

در ادامه به نکات ما برای آماده‌سازی پارکینگ خود برای ماه‌های سرد آینده نگاهی بیندازید.

برای برف‌روبی برنامه و پشتیبانی تهیه کنید

اولین قدم این است که بدانید زمستان در راه است و برنامه‌ریزی کنید. بدون کمک حرفه‌ای، اطمینان از اینکه پارکینگ شما همیشه آماده است، می‌تواند دشوار باشد. مثلا اگر شرکتی را اداره می‌کنید اقداماتی برای یافتن پارکینگ جایگزین برای مهم‌ترین اعضای کارکنان خود انجام دهید که در صورت نبود امکان دسترسی به پارکینگ ساختمان، از آن استفاده کنند.

شرایط بسته به کسب و کار، ملک و منطقه متفاوت است. بنابراین این طرح پشتیبان کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. با این حال، اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش احتمال نیاز به آن طرح پشتیبان انجام دهید.

با یک شرکت برف‌روبی تماس بگیرید

برخی شرکت‌های خدماتی خدمات برف‌زدایی را ارائه می‌کنند و تعمیرات پیشگیرانه را نیز برای جلوگیری از تشکیل یخ و برف ارائه می‌دهند. با استفاده از توصیه هواشناسان خبره هوای بد را پیش‌بینی و قبل از اینکه یخ و برف فرصت شکل‌گیری پیدا کنند، عوامل مانع یخ بستگی را به کار گیرید.

پارو برف روبی مدل R22

شکاف‌ها را ببندید و سوراخ‌ها را پر کنید

آب‌بندی ترک‌ها و پر کردن چاله‌ها همیشه یکی از روش‌های مهم نگهداری است که باید قبل از استقرار ماه‌های زمستان کنترل شود. آب‌بندی ترک‌ها در آسفالت به این معنی است که آب به لایه زیرین سطح نمی‌رسد. همانطور که آن آب یخ و برفک می‌زند، شکاف‌ها را گشاد و آن‌ها را بزرگ‌تر می‌کند.

در مورد چاله‌ها هم همینطور است. هر چه زودتر سوراخ‌ها و ترک‌ها را درست کنید، آسفالت طول عمر بیشتری خواهد داشت. همچنین این کار مانع از تشکیل تکه‌های بزرگ یخ در زمستان می‌شود.

تمیز کردن را در اولویت بگذارید

مراقبت از پارکینگ در زمستان

تمیز نگه داشتن پارکینگ‌در طول سال مهم است، اما این امر به ویژه در زمستان اهمیت ویژه دارد. برف می‌تواند اجسام روی زمین را بپوشاند و خطر زمین خوردن ایجاد کند یا مانعی ایجاد کند که ممکن است به خودروها آسیب برساند.

موانع یا خطرات پنهان برای برف‌روب‌ها هم مشکل‌ساز است. به این دلایل، حتما پارکینگ خود را قبل از شروع فصل زمستان تمیز کنید.

منبع: LawnCareبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما