چگونه می‌توانیم با شلوار کارگو یک استایل جذاب داشته باشیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
چگونه استایل خود را با شلوار کارگو متفاوت کنیم؟ معرفی بهترین مکمل های شلوار کارگو

یکی از ترفندهای جالب دنیای مد الهام گرفتن از کسب و کارها و حرفه و پیشه‌های مختلف است. این چندان حرف غریبی نیست و هر کدام از ما یا تجربه‌ی پوشیدن لباس‌های پلنگی را داشته‌ایم یا برای خرید آن‌ها وسوسه شده‌ایم. لباس‌هایی که از پوشش نیروهای نظامی در سراسر دنیا الهام گرفته شده و هر چند سال به ترند اول مد و پوشاک تبدیل می‌شود. با این مثال ساده اگر کمی تامل کنید می‌بینید که لباس‌های زیادی در دنیا مد و فشن وجود دارند که از لباس کار یا فرم یک صنف خاص الهام گرفته‌اند. یکی از محبوب‌ترین آن‌ها در این سال‌ها شلوارهای کارگو است که در برخی مواقع با کت هم عرضه می‌شود و به عنوان کت و شلوار کارگو شناخته می‌شود. لباسی که سال‌ها به عنوان لباس نظامی‌ها در سراسر دنیا شناخته می‌شد. در دهه ۹۰ میلادی به دنیای مد راه یافت و بعدها بخشی از فرهنگ رپ و موسیقی خیابانی در دنیا شد.

نگاهی به تاریخچه‌ی شلوار کارگو؛ نظامی‌ها، چتربازها، رپرها و …

تاریخچه شلوار کارگو و استفاده اولیه آن تا استایل شدن امسال آن

شلواری که حالا به عنوان شلوار کارگو می‌شناسیم در ابتدا نه برای دنیای مد که برای سربازان انگلیسی طراحی و دوخته شده بود. علت اصلی این انتخاب هم معلوم است. جیب‌های بزرگ و حالا معروف این شلوارها که در آن زمان جای مناسبی برای نگهداری نقشه، دوربین و برخی تجهیزات نظامی بودند.

بعدها به دلیل کارایی بالای این مدل از طراحی شلوار کپی‌های متعددی از آن تولید شد که شلوارهای کارگوی فعلی یکی از آن‌ها است. این شاید یک نکته‌ی قابل توجه در سرنوشت این شلوار باشد که ابتدا با ایده‌های مرتبط با کارایی بیشتر این شلوار طراحی شده اما بعدها کارایی آن فراموش شده و این طرح بخشی از دنیای مد و زیبایی در لباس مردانه و زنانه شده است. برای نمونه جیب‌های جالب این شلوار که حالا بخشی از شخصیت بامزه صاحبان آن را شکل می‌دهد در گذشته محفظه‌ای برای نگهداری تجهیزات حیاتی یک سرباز بوده و حالا بخشی از یک زیبایی کلی در این شلوار است.

با این حال، این شلوارهای باری با آنچه امروز می‌پوشیم تفاوت فراوانی داشتند. برای نمونه اولین مدل‌های کارگو برای سربازان بریتانیایی فقط یک جیب داشتند که می‌توانست تعداد محدودی از وسایل ضروری یک سرباز را در خود جای دهند. اما نسخه‌ی آمریکایی این شلوار برخلاف مدل ارتش بریتانیا، دو جیب در جلو داشت. به این ترتیب جیب اضافی فضای بیشتری را برای حمل وسایل فراهم می‌کرد.

در آمریکا این شلوارها اولین بار برای چتربازها طراحی شدند. اما مثل همه اتفاقات یکصد سال گذشته که بعد از جنگ‌های جهانی محصولات جنگ در زندگی عادی مردم هم به کار گرفته شد شلوارهای کارگو هم از سربازخانه‌های دنیا به بخش‌های دیگر رسید و بعد از چند دهه شلوارهای کارگو به استیج فشن شوهای دنیا رسیدند. این درست زمانی بود که موسیقی رپ با سبک خیابانی‌اش در دهه ۹۰ میلادی در حال فتح دنیا بود و برای فتح کامل آن همه‌ی عرصه‌ها را در نظر داشت.

با توجه به محبوبیت روزافزون فرهنگ هیپ‌هاپ، شلوارهای کارگو به سرعت وارد دسته لباس‌های خیابانی شدند. حوالی سال ۲۰۰۰ را می‌توان دوران تثبیت شلوارهای کارگو به عنوان یک پوشش مرسوم دانست و دو دهه بعد یعنی از سال ۲۰۲۰ به بعد این شلوارها به یک ترند در دنیا مد تبدیل شدند و تولید و عرضه‌ی آن‌ها یا یک روند صعودی شدت گرفت.

شلوار زنانه مدل کارگو ساده

نکاتی که برای خرید شلوار کارگو باید بدانید

چگونه با شلوار کارگو استایل خوبی داشته باشیم؟

شلوارهای کارگو یکی از آن لباس‌هایی هستند که به دلیل جنس نرم، کمر بلند و جیب‌های کناری معروف‌شان که هنرمندانه طراحی شده‌اند، جذابیت جهانی دارند. در مجموع این لباسی است که قرار است هم به شما احساس راحتی بدهد و هم بازتابی از این حس را در شخصیت شما به دیگران باز نمایاند.

برای خرید یک شلوار کارگوی مناسب لازم است به نکات زیر توجه کنید:

جیب‌ها؛ همانطور که می‌دانید نسخه‌های مختلفی از این شلوارها در بازار موجود است و برش هر کدام از آن‌ها با دیگری متفاوت است. یکی از نکاتی که در این تفاوت برش‌ها خودش را نشان می‌دهد محل قرار گرفتن جیب‌ها است. گاهی جیب‌ها می‌توانند برخی اندام‌های شما را برجسته‌تر نمایش داده و در مرکز توجه قرار دهند. اگر به چنین چیزی علاقه‌ای ندارید باید به برش‌های شلوار و محل قرار گرفتن جیب‌ها توجه کنید.

کمر؛ هرچه کمر بالاتر باشد، شلوار کارگو شبیه به شلوارهای معمولی یا جین می‌شود. هنگام انتخاب شلوار کارگو به مدل کمری توجه کنید که شکل بدن شما را به بهترین شکل برجسته می کند.

شلوار زنانه مدل کارگو کتان رنگ صورتی

شلوار کارگو را به چه چیزهای ست کنیم؟

شلوار کارگو را با چه لباس ها و استایلی می توان ست کرد؟

پیش‌زمینه و تاریخچه‌ی شلوار کارگو به ویژه زمان ورود این مدل شلوار به دنیا مد موجب شده تا خیلی‌ها با احساس نامناسبی نسبت به این شلوار داشته باشند یا آن را تیپی کاملا غیررسمی بدانند. به ویژه اینکه این شلوار از فرهنگ هیپ‌هاپ وارد دنیای مد شده و برای خیلی‌ها نمادی از زندگی خیابانی، موسیقی رپ، پوشش اعضای باندهای مواد مخدر و چنین موضوعاتی باشد همین‌طور شلوار کارگو زنانه و شلوار کارگو بگ مردانه. با این حال ترکیب‌هایی که از این شلوار و ژاکت‌ها، کت‌ها و تاپ‌های مختلف در یکی دو سال گذشته در دنیا رایج شده نشان می‌دهد که باید این افکار کلیشه‌ای را دور ریخت.

شلوار کارگو با چی ست میشه؟ برخی از پیراهن‌ها و بالاپوش‌هایی که برای همراهی با شلوارهای کارگو مناسب‌اند، عبارت‌اند از:

  • پیراهن‌های رسمی دکمه‌دار مردانه؛ باید پذیرفت که استایل با شلوار کارگو مردانه برای محیط‌های رسمی و اداری طراحی نشده‌اند. با این حال رسمی‌ترین تیپی که می‌توان با این شلوارها ست کرد همراه کردن آن با یک پیراهن دکمه‌دار رسمی مردانه است. این پیراهن مردانه می‌توانند به رسمی بودن ظاهر شما کمک کنند و در عین حال وصله‌ی ناجوری برای شلوار شما نباشند.
  • پولو شرت‌ها؛ یک انتخاب مطمئن برای شلوارهای کارگو. پولوشرت مردانه که به اندازه شلوارهای کارگو جلب توجه نمی‌کند و به بالانس شدن تیپ شما هم کمک می‌کند.
  • تی‌شرت‌ها؛ تی‌شرت‌ها همیشه گزینه‌ای عالی برای شلوارهای کارگو هستند. آن‌ها راحتند، در میلیون‌ها طرح مختلف موجودند و دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند و عین حال تی‌شرت مردانه همراهی خوبی هم با شلوار شما برای نمایش حس راحت بودن دارند.
  • هودی؛ مناسب برای روزهای تنبلی که نمی‌خواهید زیاد به لباس خود فکر کنید. با شلوار کارگو چی بپوشیم؟ کافی است یک هودی مردانه خاکستری با یک شلوار گشاد بپوشید و از راحتی لباس‌های غیررسمی لذت ببرید.

به جز پیراهن و ژاکت و هودی، شلوار کارگو مردانه با چی ست میشه؟ انتخاب کفش هم برای یک شلوار کارگو می‌تواند موضوع قابل بحثی باشد.

  • کتانی سفید؛ کتانی و کفش مردانه سفید یک انتخاب مطمئن در این سال‌ها برای نمایش راحتی، اسپرت بودن و در عین حال سادگی. همخوانی این کتونی‌ها با شلوارهای کارگو هم همه‌ی چالش‌ها را برطرف می‌کند.
  • پوتین‌ها؛ از آنجایی که شلوارهای کارگو یک ریشه‌ی نظامی دارند برای همین احتمالا با انواع پوتین‌ها به ویژه پوتین‌های مدل نظامی همخوانی قابل توجهی دارند و نباید چندان نگران ست شدن‌شان بود چون آن‌ها از قبل با هم ست شده‌اند.
  • صندل‌ها؛ صندل مردانه می‌تواند یک انتخاب پرریسک باشد. برای اینکه ریسک این کار را کاهش دهید حتما به سراغ صندل‌های ساده بروید.
شلوار زنانه مدل کارگو شش جیب

چند ایده برای پوشیدن شلوارهای کارگو

صدها مدل مختلف وجود دارد که می توانید با شلوارهای کارگو و همراهی چند آیتم دیگر با آن بیافرینید. با این حال برخی از این ترکیب‌ها در سال‌های اخیر با شلوار کارگو شناخته می‌شوند و ما هم در اینجا این ترکیب‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱. مدل نظامی

استایل نظامی و چریکی با شلوار کارگو برای دختران و پسران

این بهترین راه برای ساخت یک ست با شلوار کارگو است. کافی است یک شلوار کارگو به رنگ خاکی را با پیراهنی پلنگی و یک پوتین نظامی بپوشید. می‌توانید به جای پیراهن از تی‌شرت‌های جذب هم استفاده کنید و در برخی فصل‌های سال هم این تیپ را با یک کاپشن خلبانی هم همراه کنید تا به این ترتیب ترکیب نظامی شما کامل شود. فراموش نکنید که با عینک آفتابی زنانه و مردانه هوانوردی، ساعت و کمربند سبز تیره هم می‌تواند ترکیب پوششی شما را کامل‌تر کند.

۲. استایل ورزشی

استایل ورزشی با شلوار کارگو و کفش اسپرت

شلوار کارگو اغلب با راحتی و آرامش همراه است. پس چرا نباید آن را برای روزهایی که قصد انجام ورزش‌های سبک دارید انتخاب کنید؟ با یک شلوار گشاد در رنگ‌های تیره مانند مشکی، سرمه‌ای یا خاکستری شروع کنید. سپس یک تیشرت با رنگ روشن به آن اضافه کنید. برای کفش‌های خود، به سراغ یک جفت کفش ورزشی بروید.

۳. استایل کالی کارگو

استفاده از شلوار کارگو در استایل کالی کارگو

استایل کالی کارگو استایل محبوب موج سوارهای کالیفرنیایی است. حتی اگر اهل کالیفرنیا یا هر شهر ساحلی هم نیستید اما می‌توانید با ست کردن یک تیپ کالی کارگو تابستان زیبایی داشته باشید. برای این کار می‌توانید با پوشیدن یک جلیقه‌ی گشاد، شلوار گشاد و صندل، حال و هوای موج سواری را با دیگران اشتراک بگذارید.

۴. استیل دهه نودی کارگو

کارگو از دهه‌ی ۹۰ میلادی وارد دنیای مد شد. کارگوهای الان با آنچه در ابتدای راه دوخته و عرضه می‌شدند تفاوت فاحشی دارند. در آن زمان شلوارهای کارگو گشاد‌تر با فاغ‌های پایین بودند. برای ست کردن این استایل با یک شلوار سبک کارگو شروع کنید. سپس یک تی‌شرت سیاه یا سفید به آن اضافه کنید و یک جفت کفش کتانی مشکی لژدار را هم در نظر داشته باشید. برای لباس بیرونی خود، به سراغ یک کت جین یا هودی بروید. طبیعتا برای این تیپ باید به فکر شش ماه دوم سال باشید نه تابستان و بهار.

سخن پایانی

شلوارهای کارگو یکی از راحت‌ترین و محبوب‌ترین شلوارهای دنیای مد هستند. اینکه چه لباسی به شلوار کارگو میاد، برش‌های مختلفی از آن با جنس‌های مختلف و تنوع رنگی بالا می‌توانند تصویری جالب از شما در یک سفر طبیعت‌گردی، یک مهمانی یا تماشای یک مسابقه ورزشی به جا بگذارند. کاربرد این شلوارها چنان است که حضورش را در هر کمد لباسی ضروری می‌کند.

منبع: realmenrealstyleبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما