سی‌دی پراجکت: سایبرپانک ۲۰۷۷ به‌تدریج اعتبارش را پیدا می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
cyberpunk 2077

رییس شرکت سی‌دی پراجکت رد، سازنده سایبرپانک، باور دارد که این بازی در آینده یک اثر بسیار خوب تلقی خواهد شد. البته زمانی که مشکلات آن برطرف شده باشد.

در یک مصاحبه آدام کیچینسکی (Adam Kicinski) درباره‌ی وضعیت سایبرپانک در آینده صحبت کرد. او گفت که با وجود عرضه نه چندان خوب بازی در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، در آینده از این بازی به‌عنوان یک عصر خوب یاد خواهند کرد. او در مصاحبه خود گفت:

سایبرپانک ۲۰۷۷ قطعا بزرگ‌ترین، حریصانه‌ترین و پیچیده‌ترین پروژه ما در طول این ۲۷ سال است. ما تقریبا در هر جنبه بازی تلاش کردیم تا یک قدم جلوتر برویم. دقیقا مانند هر بازی ویچر که با عرضه خود همین کار را انجام می‌داد. عرضه یک بازی جدید در یک مجموعه جدید دشواری‌های زیادی دارد. به‌خصوص زمانی که پروژه تا این حد پیچیده باشد. ما شهر شب (Night City) را به‌وجود آوردیم که در آن هیچ شخصیتی یک داستان خطی ندارد.

ما از جوانب زیادی به بازی افتخار می‌کنیم. البته همه اتفاقات هم طبق میل ما نبود. با اینحال بازی سایبرپانک بسیار گسترده بوده و دنیای پرجزئیاتی را در اختیار طرفداران قرار داد. ما باور داریم که در آینده سایبرپانک به‌عنوان یک بازی بسیار خوب خواهد بود و مانند عناوین دیگر ما فروش مداوم خواهد داشت. به‌خصوص اینکه سیستم سخت‌افزاری هم پیشرفت خواهد کرد.

سایبرپانک 2077

سیستم مبارزه در سایبرپانک یکی از متفاوت‌ترین سیستم‌ها در تاریخ بازی‌های ویدئویی است.

کیچینسکی در مصاحبه گفت که تیم سازنده همچنان در حال کار روی بهبود بازی است. طبق گفته‌های او آپدیت نسل جدید سایبرپانک هم در حال ساخت است و عامل اصلی ساخت این به روزرسانی هم عرضه آن روی کنسول‌های نسل ۸ بود.

سایبرپانک عملا در ابتدا روی کنسول‌های نسل ۸ قابل بازی نبود. افت فریم‌های متعدد، زمان اجرای طولانی و باگ‌های بسیار باعث شد تا حتی پلی استیشن آن را از فروشگاه خود حذف کند. البته سونی پس از رفع مشکلات این بازی را به فروشگاه خود بازگرداند.

کیچینسکی اعلام کرد که سایبرپانک در سال ۲۰۲۱ میلادی دیگر به‌روزرسانی دریافت نخواهد کرد. همچنین به‌روزرسانی این بازی برای نسل جدید کنسول‌ها در یک چهارم اول سال ۲۰۲۲ (تا بهار سال ۱۴۰۱) عرضه خواهد شد. در کنار این موضوع، یک آپدیت ۱.۵ هم عرضه خواهد شد که قابلیت‌های بسیار زیادی در آن وجود دارد. کیچینسکی در ادامه توضیح داد:

اینکه آپدیت نسل بعدی بازی را به تأخیر بیاندازیم تصمیم دشواری بود ولی الزامی بود. به دلیل اینکه این تصمیم توسط تیم سازنده پیشنهاد شده بود. ما نیاز به زمان بیشتری داشتیم تا به بهترین حالت این بازی را عرضه کنیم. ما تمام تلاش خود را کردیم تا هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ عملکردی بازی در بهترین وضعیت خود باشد.

سی‌دی پراجکت رد نقشه راهبردی خود را در ماه اکتبر میلادی عوض کرد. طبق این نقشه جدید به‌روزرسانی نسل ۹ این بازی در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه خواهد شد.

سایبرپانک 2077

نقشه راهبردی سایبرپانک نشان می‌دهد که این بازی در سال ۲۰۲۲ موارد زیادی خواهد داشت.

حدود ۶ ماه پیش بود که سی‌دی پراجکت رد اعلام کرد که باور دارد سایبرپانک در حالت رضایت بخشی قرار دارد. این بیانیه بعد از اعتراضات بسیار به وضعیت بازی در زمان عرضه بود. برنامه پس از عرضه این بازی هم به خاطر وضعیت بد آن، تغییرات زیادی کرد. سر انجام در ماه شهریور سایبرپانک اولین بسته الحاقی خود را دریافت کرد.

به طور کلی سایبرپانک در این مدت فراز و نشیب‌های زیادی داشت و کاملا ناقص عرضه شد. چیزی که اکثر افراد به آن اعتقاد دارند این است که سایبرپانک برای نسل ۸ مناسب نبوده و نباید روی این کنسول‌ها عرضه می‌شد. هرچه هم شرکت سازنده تلاش کند تا بازی را بهبود بخشد باز هم زمان اجرای بازی به علت سیستم قدیمی بسیار طولانی خواهد بود.

منبع: VideoGamesChronicles.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما