سی‌دی پراجکت منابع بیشتری را صرف گسترش سایبرپانک ۲۰۷۷ می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
cyberpunk

یک سال پیش، بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ منتشر شد و صنعت بازی را با نظرات ضد و نقیض بازیکنان، باگ‌ها و مشکلات اجرا روی کنسول‌های نسل هشتم تکان داد. استودیوی سازنده‌ی بازی، سی‌دی پراجکت رد، از آن زمان روی بهبود بازی و اعتبار خود کار کرده و به نظر می‌رسد که منابع بیشتری را به توسعه‌ی بسته‌های گسترش‌دهنده‌ی بازی اختصاص داده است.

در حالی که سایبرپانک ۲۰۷۷ هنوز در جایگاهی نیست که استودیو می‌خواهد، اما بدون شک وضعیت بازی بسیار متفاوت از یک سال پیش است. به لطف به‌روزرسانی‌ها در طول سالی که گذشت، شاهد بهبود عملکرد بازی، به حداقل رسیدن باگ‌ها و بسیاری از بهبودهای دیگر بوده‌ایم و بازی هم شاهد افزایش استقبال مثبت در پلتفرم استیم بوده است زیرا بسیاری از افراد احتمالا برای اولین بار این بازی را امتحان می‌کنند. اگرچه هنوز بازی بدون مشکل نیست و با دو به‌روزرسانی بزرگ که برای عرضه در اوایل سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده، در حال رفع مشکلات خود است. همچنین نسخه‌های نسل نهمی هم در نهایت قرار است عرضه شوند. رییس سی‌دی پراجکت رد به‌تازگی با اطمینان بیان کرده که سایبرپانک ۲۰۷۷ در نهایت به یک بازی بسیار خوب تبدیل خواهد شد.

اسکرین‌شات سایبرپانک 2077

استودیوی سازنده‌ی بازی به‌تازگی گزارش مالی سه‌ماهه‌ی سوم خود را برای سال مالی ۲۰۲۱ منتشر کرده و جزئیات نحوه‌ی استفاده از منابع خود را در سالی که گذشت ارائه کرده است. در یک سری از نمودارهای افقی، سی‌دی پراجکت رد به صورت بصری تقسیم کار تیم توسعه‌ی خود را در سال جاری ترسیم می‌کند که با مقادیری از پایان سال ۲۰۲۰ میلادی شروع می‌شوند. در آن زمان، بیش از نیمی از منابع استودیو به پشتیبانی بازی و توسعه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی آن اختصاص داده شده و حدود یک هشتم منابع صرف توسعه‌ی بسته‌های الحاقی برای بازی شده است.

با این حال، در پایان ماه سپتامبر، منابع برای بهبود بازی و توسعه‌ی بسته‌های الحاقی تقریبا برابر شده است و بسیاری از کارکنان به کار روی این گسترش‌دهند‌ه‌ها موظف شده‌اند. علاوه بر سایبرپانک ۲۰۷۷، استودیو منابع بسیاری از پروژه‌های دیگر را هم مدیریت کرده است. میزان حمایت این استودیو از پروژه‌های مربوط به بازی کارتی Gwent از سال گذشته تقریبا ثابت مانده است.

نمودار تخصیص منابع استودیوی سی دی پراجکت رد

مشاهده‌ی اینکه سی‌دی پراجکت رد شروع به انتقال منابع خود به پروژه‌های جدید کرده، نشان‌ دهنده‌ی این است که سایبرپانک ۲۰۷۷ در مسیر درستی قرار دارد. بدیهی است که استفاده از این نمودارها تعیین‌کننده‌ی چگونگی پیش‌روی این پروژه‌ها نیست. از آنجایی که پشتیبانی از بازی همچنان بزرگ‌ترین دسته از تخصیص منابع است اما با این وجود این نشانه‌ی امیدوارکننده‌ای است که استودیوی سازنده از اهمیت بازی و گسترش آن آگاه است.

سایبرپانک ۲۰۷۷ برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است. نسخه‌های نسل نهمی بازی همچنان در دست توسعه هستند.

منبع: GameRant

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما