سایبرپانک ۲۰۷۷ به این زودی‌ها به پلی‌استیشن استور بازنخواهد گشت

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۰ ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Cyberpunk 2077

در جریان همه‌ی حاشیه‌هایی که برای بازی «سایبرپانک ۲۰۷۷» پیش آمد، یکی از عجیب‌ترین و بزرگ‌ترین‌ها واکنش سونی بود که تصمیم گرفت بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ را از پلی‌استیشن استور حذف کند. اکنون که حدود ۶ ماه از عرضه‌ی بازی سپری شده است، همچنان این بازی به فروشگاه دیجیتالی سونی بازنگشته است و به نظر می‌رسد که استودیو «سی دی پراجکت رد» هم نمی‌داند چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد.

همه‌چیز از زمانی شروع شد که کاربران متوجه مشکلات عظیم نسخه‌ی کنسولی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ شدند و به همین خاطر از سی دی پراجکت رد درخواست کردند که هزینه‌ی بازی را به آن‌ها بازگردانند. سی دی پراجکت بیان کرد که طرفداران می‌توانند از مایکروسافت و سونی این درخواست را انجام دهند. مایکروسافت به درخواست زیادی از کاربران پاسخ گفت و پول بسیاری از کاربران را به آن‌ها بازگرداند.

با این حال، مسأله‌ی اصلی شرکت سونی بود که از طرفی تعداد بیشتری بازی را روی کنسول‌های سونی خریده بودند و از طرف دیگر سیاست‌های ریفاند این شرکت کمی بسته‌تر است. از آنجایی که توافقی میان سی دی پراجکت رد و سونی رخ نداده بود و درخواست طرفداران بسیار زیاد بود، سونی تصمیم گرفت به‌صورت استثنا پول همه‌ی افرادی که سایبرپانک را خریداری کرده‌اند بازگرداند. با این حال نکته‌ی جنجالی این بود که سونی اعلام کرد تا زمانی که مشکلات بازی بهبود پیدا نکرده و وضع آن مطلوب نشده است، بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ از پلی‌استیشن استور حذف خواهد شد.

سایبرپانک 2077

اکنون در جریان جلسه‌ی اخیر مدیران شرکت سی دی پراجکت رد با سرمایه‌گذاران، اشاره‌ای هم به این موضوع شد. سرمایه‌گذاران از مدیران استودیو خواستند که جزئیاتی از بازگشت این بازی روی پلی‌استیشن استور بدهند اما آدام کیچینسکی (Adam Kicinski)، مدیرعامل استودیو سی دی پراجکت رد، در پاسخ اعلام کرد: «متأسفانه من اطلاع جدیدی درباره‌ی این موضوع ندارم. ما همچنان در حال گفت‌وگو و مذاکره هستیم و با عرضه‌ی هر کدام از آپدیت‌ها وضعیت بازی روی کنسول‌ها بهتر می‌شود و این پیشرفت قابل‌مشاهده است. با این حال، همان‌طور که گفتیم این تصمیم کاملا به سونی بازمی‌گردد و ما منتظر هستیم که آن‌ها اطلاعاتی درباره‌ی این موضوع به ما بدهند. تا آن زمان، من نمی‌توانم چیز بیشتری به شما بگویم.»

ماه گذشته، استودیو «سی دی پراجکت رد» به‌صورت رسمی اعلام کرد که حدود ۳۰ هزار نسخه از بازی سایبرپانک ریفاند شده است که البته این آمار نسبت به فروش بازی که تا دسامبر ۲۰۲۰ حدود ۱۳٫۷ میلیون نسخه بوده است، درصد کمی به حساب می‌آید.

آدام کیچینسکی همچنین اعلام کرد که این استودیو خود را موظف می‌داند که مشکلات فنی بازی را رفع کند و در نظر ندارد که سایبرپانک ۲۰۷۷ را به‌صورت کامل رها کند و چنین چیزی در برنامه‌ی آن‌ها نیست.

منبع: Gameindustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما