سی‌دی پراجکت: سایبرپانک ۲۰۷۷ وضعیت مطلوبی پیدا کرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی سایبرپانک 2077

به احتمال زیاد به این زودی حواشی عرضه‌ی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ و وضعیت بد اجرایی آن را به‌خصوص روی کنسول‌های نسل هشتم فراموش نخواهید کرد. اکنون که چندین ماه از عرضه‌ی این بازی سپری شده است، سی دی پراجکت رد اعلام کرده که ثبات و پایداری بازی به سطح رضایت‌بخشی رسیده است.

طبق گزارش جدیدی که وب‌سایت یوروگیمر منتشر کرده است، آدام کیچینسکی (Adam Kicinski)، مدیرعامل سی دی پراجکت رد، به‌تازگی در توضیحات خود این سخنان را اعلام کرده است. او درباره‌ی این موضوع بیان کرده: «ما هم‌اکنون در این زمینه به سطح رضایت‌بخشی دست پیدا کرده‌ایم. همچنین در حال کار روی کارایی کلی بازی بوده‌ایم که اکنون درباره‌ی آن کاملا خوشحال هستیم. علاوه بر این، ما به‌صورت مشخص باگ‌ها و گلیچ‌هایی را هم از بازی حذف کرده‌ایم و قصد داریم این کار را همچنان ادامه دهیم.»

او در ادامه اضافه می‌کند: «با گذشت زمان، ما در حال پیاده‌سازی بهبودهایی در سیستم‌های کلی بازی هستیم که بازیکنان هم متوجه آن خواهند شد.»

ثبات بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ چیزی بوده است که در این مدت سی‌ دی پراجکت رد روی آن تمرکز زیادی داشته است و منظور از آن جلوگیری از خارج شدن‌های مکرر از بازی یا وقوع باگ‌های بزرگ آن روی کنسول‌ها و کامپیوتر است. آن‌ها مدتی پیش نموداری منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد وضعیت بازی در مرور زمان بهبود پیدا کرده است. البته این نمودار برای چند وقت پیش است و به احتمال فراوان اکنون آن‌ها توانسته‌اند حتی به نتایج بهتری دست پیدا کنند.

نمودار وضعیت پایداری بازی سایبرپانک 2077

نمودار وضعیت پایداری بازی سایبرپانک ۲۰۷۷

مدتی پیش بازی بعد از حدود ۶ ماه دوباره به پلی‌استیشن استور اضافه شد. در زمان عرضه وقتی که بازی روی پلی‌استیشن ۴ و حتی پلی‌استیشن ۵ وضعیت نابسامانی داشت، سونی در اقدام عجیبی تصمیم گرفت که بازی را از پلی‌استیشن استور حذف کند. اضافه شدن دوباره‌ی بازی به فروشگاه دیجیتال سونی می‌تواند دقیقا در راستای اظهار نظر جدید آدام کیچینسکی باشد.

حتی اگر به ثبات رسیدن وضعیت بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ و عرضه‌ی آن روی پلی‌استیشن استور را در نظر بگیریم، سی دی پراجکت رد همچنان قصد ندارد میزان دقیق فروش بازی را تا به این لحظه اعلام کند. پیوتر نیلوبوویچ (Piotr Nielubowicz)، نائب رییس سی دی‌ پراجکت رد، درباره‌ی این موضوع می‌گوید: «در حال حاضر ما جزئیاتی از داده‌های فروش بازی را ارائه نمی‌دهیم. وقتی که این داده‌ها به نقطه‌ی عطفی یا میزان فروش خاصی دست یابند، آن‌ها را ارائه خواهیم کرد.»

با وجود این اظهارنظر جدید، نکته‌ی جالب اینجاست که چند روز پیش که بازی دوباره به‌صورت دیجیتالی برای پلی‌استیشن ۴ در دسترس شد، سی دی پراجکت در توضیحات رسمی به بازیکنان پیشنهاد داده بود که برای تجربه‌ی نسخه‌ی بهتر و دوری از مشکلات احتمالی بازی را روی پلی‌استیشن ۴ پرو یا حتی پلی‌استیشن ۵ تجربه کنند. هرچند این را باید گفت که نسخه‌ی رسمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس سایبرپانک ۲۰۷۷ هنوز عرضه نشده است و در صورت عرضه‌ی آن در سال جاری ممکن است تجربه‌ی به‌مراتب بهتری را روی کنسول‌ها فراهم کند.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما