[CES 2016] اجاق خورشیدی GoSun شب‌ها هم کار می‌کند

امیرحسین میرزایی ۱۵ دی ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۰ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت GoSun، سازنده‌ی اجاق‌هایی است که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند. این شرکت در نمایشگاه CES 2016 از محصولات جدید خود رونمایی کرده. این مدل جدید، هیبریدی است و هم توسط انرژی خورشید و هم توسط برق کار می‌کند. یعنی اگر آفتاب در دسترس نباشد، می‌توان آن را روی حالت برقی قرار داد و از اجاق استفاده کرد.

شرکت GoSun ادعا می‌کند که اجاق‌هایش می‌توانند در ۲۰ دقیقه غذا را آماده کنند.

اجاق هیبریدی GoSun شبیه بزرگ‌ترین مدل این شرکت است. این مدل قرار است در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ میلادی و با قیمت ۶۰۰ دلار وارد بازار شود.

اجاق خورشیدی شرکت GoSun در سال ۲۰۱۳ و توسط کمک‌های مالی مردم ساخته شدند. برای پخت، غذا را داخل لوله‌ی اجاق قرار می‌گیرد، سپس توسط بازتاب‌دهنده‌هایی، نور خورشید را روی اجاق متمرکز می‌کنند. لوله‌ی اجاق، نور خورشید را تبدیل به گرما می‌کند.

شرکت GoSun می‌گوید که دمای داخل این لوله می‌تواند به ۵۵۰ درجه‌ی فارنهایت (۲۸۸ درجه سانتی‌گراد) برسد؛ با این حال، خارج لوله، خنک باقی می‌ماند. این شرکت هم‌چنین ادعا می‌کند که اجاق‌هایش می‌توانند در ۲۰ دقیقه غذا را آماده کنند.

قیمت ۶۰۰ دلاری اجاق‌های GoSun، به اندازه‌ی یک اجاق بزرگ معمولی است. باید صبر کرد و دید که آیا این اجاق که نیاز به سوخت را برطرف می‌کند، می‌تواند چه مقدار محبوبیتی بین افراد پیدا کند.

منبع: Cnet

CES_2016_Slider_02

برچسب‌ها :
دیدگاه شما