مدل ارزان‌تر هدست اپل ویژن باید همیشه به آیفون یا مک وصل باشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپل ویژن

طبق گزارش‌های اخیر، اپل تمرکز خود را از توسعه نسل بعدی هدست ویژن پرو به ساخت نسخه‌ای ارزان‌تر از این هدست تغییر داده است. گزارش جدیدی که دیروز منتشر شده، جزئیات بیشتری از برنامه‌ی اپل برای هدست‌های واقعیت مجازی خود ارائه می‌دهد، همراه با توضیحاتی در مورد چگونگی کاهش هزینه‌ها توسط اپل در آینده.

مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ، در جدیدترین نسخه‌ی خبرنامه‌ی Power On خود گزارش می‌دهد که نمونه‌های اولیه‌ی هدست ارزان‌تر اپل با اسم رمز N107، دارای میدان دید محدود‌تری نسبت به ویژن پرو هستند. همچنین اپل در حال بررسی این موضوع است که این هدست جدید برای پردازش به اتصال دائمی به آیفون یا مک نیاز داشته باشد.

این موضوع یک تفاوت عمده با ویژن پرو به شمار می‌رود که می‌تواند به طور کاملاً مستقل و بدون نیاز به آیفون یا مک در نزدیکی خود کار کند. همانطور که می‌دانید، تمام توان پردازشی و قطعات ویژن پرو درون خود هدست قرار گرفته‌اند. گزارش گورمن همچنین تأیید می‌کند که اپل امیدوار است هدست ارزان‌تر خود را «تا پایان سال ۲۰۲۵» عرضه کند. او اضافه می‌کند که این برنامه «از زمان رونمایی اولیه‌ی ویژن پرو در سال گذشته» وجود داشته است. با این حال، اپل هنوز در حال «مبارزه برای کاهش هزینه‌ها و در عین حال حفظ ویژگی‌های کلیدی» است.

این گزارش همچنین اشاره کرده که اپل «هیچ برنامه‌ای برای کنار گذاشتن بخش رده‌بالای بازار هدست‌ها ندارد» و همچنان روی نسخه‌ی دوم ویژن پرو کار می‌کند. اگرچه این موضوع در اولویت کمتری قرار دارد، اما اپل همچنان در حال کار روی نسل دوم ویژن پرو است. این مدل با اسم رمز N109 شناخته می‌شود و از نظر ظاهری شباهت زیادی به مدل فعلی دارد، اما دارای پردازنده‌ی سریع‌تر و بهبودهایی در دوربین‌های خارجی است. همچنین اپل به دنبال راه‌هایی برای سبک‌تر و راحت‌تر کردن استفاده از این هدست است تا تجربه کاربری بهبود پیدا کند.

با این وجود، برای عرضه‌ی نسل دوم هدست اپل ویژن پرو باید زمان زیادی منتظر بمانیم زیرا بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اپل قصد دارد به جای ۲۰۲۵ این هدست را در بهترین حالت در اواخر ۲۰۲۶ راهی بازار کند.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما