راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن و دهه‌های مختلف زندگی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن

در میان معیارهای زیادی که هنگام انتخاب عطر باید در نظر گرفته شوند، سن می‌تواند یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها باشد. یک عطر باید با دوره‌های سنی شما تکامل پیدا کند تا به بهترین نحو شخصیت شما را منعکس کند. به عبارت دیگر، تطبیق عطر با توجه به سن و این که در چه مرحله‌ای از زندگی خود هستید، به شما در بیان تصویر و هویتی که می‌خواهید به جامعه ارائه دهید، کمک می‌کند. در ادامه راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن آمده است.

انتخاب عطر مناسب سن نوجوانی

چگونه عطر مناسب سن انتخاب کنیم

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید عطر و ادکلن برای نوجوانان باید در نظر گرفت روحیه‌ی لطیف و در حال تکاملشان است. برای دختران نوجوان تمام روایح سبک، شیرین و میوه‌ای که شامل نت‌های سیب، وانیل یا روایح میوه‌های قرمز هستند بسیار مناسب خواهد بود. این عطرها لطیف و ملایم هستند و جنبه‌های بسیار دخترانه‌ای را منعکس می‌کنند. برای دختران نوجوان آرام و محتاط‌تر، می‌توانید خرید انواع عطر زنانه که شامل اکوردهای گلی و نت‌های مرکباتی است را در نظر بگیرید. برای پسران، نوجوانی دوره‌ای با تمایل به اثبات مردانگی است. روایح چوبی سبک، انتخاب مناسبی برای پسران نوجوان است. به‌ویژه برای پسران نوجوانی که شخصیتی بسیار قاطع دارند. همچنین عطرهایی با نت‌های دریایی هم مناسب پسران نوجوان بسیار فعال و علاقه‌مند به ورزش است.

ادو پرفیوم زنانه جویسی کوتور مدل Viva la Juicy حجم 100 میلی لیتر

انتخاب عطر مناسب دهه‌ی ۲۰ زندگی

راهنمای انتخاب عطر براساس سن

در آغاز زندگی بزرگسالی، جوانان بیست و چند ساله اغلب با جاه طلبی، انرژی زیاد و تمایلشان به زندگی مشخص می‌شوند. انتخاب یک عطر جدید در دهه‌ی ۲۰ زندگی می‌تواند نقطه‌ی عطفی به سوی یک زندگی بزرگسالانه و مستقل‌تر را نشان دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، برای خانم‌های جوان روایح گلی و سبز با آکوردهایی کمی سنگین‌تر از دوره‌ی نوجوانی، ایدئال است. روایحی همچون یاس، رز یا زنبق پودری، برگ نارنج و اسطوخودوس، نشان‌دهنده‌ی دوره‌ی شکوفایی هستند و به راحتی می‌توانند تغییرات مختلفی که در این دهه از زندگی رخ می‌دهد را مشخص کنند. برای برخی از زنان جوانی که بالغ‌تر به نظر می‌رسند، می‌توان نت‌های کاریزماتیک و سداکتیوتری همچون روایح شرقی یا چاپیری (مدیترانه‌ای) را در نظر گرفت. برای مردان جوان، دهه‌ی ۲۰ زندگی با بی‌احتیاطی‌های خاص و احساس شدید آزادی، انرژی و سرزندگی همراه است. عطرهایی با روایح آروماتیک و تند ادویه‌ای مانند نعناع، زعفران، زنجبیلف ​​ریحان یا بادیان رومی و حتی روایح چوبی کمی سنگین‌تر و اغواکننده‌تر مانند چرم، می‌تواند انتخاب خوبی برای آقایان جوان باشد.

ادو پرفیوم مردانه مون بلان مدل Explorer حجم 100 میلی لیتر

انتخاب عطر برای دهه‌ی ۳۰ زندگی

انتخاب عطر مناسب سن سی سالگی

در دهه‌ی ۳۰ زندگی، عموما به خودشناسی بیشتری رسیده‌ایم. می‌دانیم که چه چیزی را خیلی دوست داریم و چه چیزی را کمتر دوست داریم. دهه‌ی سی به طور کلی دوره‌‌ی دست‌یابی به سطح جدیدی از اعتماد به نفس است که در طی آن افراد احساس پختگی و قاطعیت بیشتری می‌کنند. روایح شرقی، این دوره از زندگی را به خوبی به نمایش می‌گذارند. شکوفه‌ی پرتقال، میموزا، کهربا، نت‌های شیرین شرقی و حتی نت‌های آبزی، برای زنانی که در ۳۰ سالگی خود پرشور و فعال هستند بسیار مناسب است. راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن در مردان سی ساله، بارزترین ویژگی شخصیتی‌شان است. اسپرت، حرفه‌ای، حساس یا کاریزماتیک، آقایان با توجه به این که کدام ویژگی مشخص‌تر است می‌توانند عطر خود را انتخاب کنند. عطرهای چوبیو ادویه‌ای شامل چوب صندل، نعناع هندی، وتیور و سدر ترکیب شده با بوی چرم، عنبر یا حتی روایح شیرین، گزینه‌های مناسبی برای آقایان کاریزماتیک و جذاب سی و چند ساله است.

ادو پرفیوم زنانه ژان پاول مدل گوتیه سو اسکندال حجم 80 میلی لیتر

عطر مناسب دهه‌ی چهل زندگی

راهنمای خرید عطر بر اساس سن

دهه‌ی چهل عموماً با خودشناسی بالاتر و میل به اصالت و عمق مشخص می‌شود. همچنین برای بسیاری از مردم مرحله‌ی تأمل، ارزیابی و گاهی تغییر است. زنان در دهه‌ی چهل زندگی، با اعتماد به نفس و آسودگی از زنانگی تثبیت‌شده‌ی خود، با عطرهایی از خانواده‌ی بویایی گلی_شرقی یا چوبی_شرقی و حتی چایپر، سازگارتر هستند. برای مردانی که پا به دهه‌ی ۴۰ زندگی خود می‌گذارند، اصالت، بالاترین و مهم‌ترین خصوصیت است. روایح معطر و سبزی که در نت‌های چرمی یا چوب‌های غنی مانند صندل و عود پیچیده‌ شده‌اند، انتخاب ایدئالی برای آقایان در این دوره از زندگی است.

ادو تویلت مردانه گرلن مدل L’Homme Ideal حجم 100 میلی لیتر

انتخاب عطر در ۵۰ سالگی

راهنمای انتخاب عطر بر اساس سن

در سن ۵۰ سالگی، برای خانم‌ها عطری مناسب‌تر است که نشان‌دهنده‌ی خرد و پختگی آن‌ها باشد. برای مردان ۵۰ ساله، این عزت نفس و اطمینان خاطر است که شخصیت کلی‌شان را بیان می‌کند. انتخاب عطرهای آروماتیک شرقی، گل‌ها، آکوردهای ملایم وانیل، چوب و روایح سبز یا حتی روایح مرکباتی برای احساس سرزندگی بیشتر در این دوره از زندگی ایدئال است.

ادوپرفیوم زنانه بلوم اینتنس مدل GUCCI  حجم 100 میلی‌لیتر

انتخاب عطر مناسب سنین ۶۰ سال و بالاتر

از ۶۰ سالگی به بعد، بسیاری از افراد تشنه‌ی روایح اصیل و منعکس‌کننده‌ی طبیعت هستند. همچنین با گذشت سال‌ها، مردم عطرهایی پر از خاطرات گذشته را انتخاب می‌کنند. عطرهای کلاسیک جاودانه می‌تواند یک انتخاب مناسب برای سنین ۶۰ و بعد از ۷۰ سالگی باشد. همچنین عطرهایی با غلظت‌‌های پایین‌تر مانند ادوتویلت یا اوفرش برای این دوره از زندگی مناسب‌تر است.

تستر ادو پرفیوم مدل 1888 حجم 100 میلی لیتر

نکات ضروری راهنمای خرید عطر بر اساس سن

  • قبل از سن ۲۰ سالگی، بهتر است از انتخاب عطرهای تند با روایح شدید خودداری کنید.
  • از آنجایی که ترجیحات نوجوانان ممکن است به سرعت تغییر کند، عطرهای مقرون به صرفه را در نظر بگیرید.
  • در نیمه‌ی دوم دهه‌ی ۲۰ سالگی می‌توانید به دنبال نت‌های کاریزماتیک با شروعی از آکوردهای مرکباتی باشید.
  • در دهه‌ی ۴۰ زندگی احتمالا میل به تغییرات اساسی دوباره به سراغمان خواهد آمد. این میل به تغییر می‌تواند توسط یک عطر جدید با روایحی تندتر  و سنگین‌تر از آنچه تا پیش از این داشته‌ایم، منعکس شود.
  • در انتخاب عطر مناسب سن، واقعاً هیچ قانون دقیقی ندارد و همه چیز به سفر بویایی و شهود هر فرد بستگی دارد. پس اجازه دهید شهودتان شما را راهنمایی کند.
  •  همیشه قبل از خرید، عطر را روی پوست خود امتحان کنید. شیمی بدن شما می‌تواند روی رایحه‌ی نهایی یک عطر تأثیر بگذارد.

منابع: sylvaine-delacourte, medium, bonparfumeurبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما