با این ۱۱ ترفند ظاهر گوشی هوشمند خود را مثل روز اول نو کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه
گوشی هوشمند تمیز

گوشی‌های هوشمند بخش بزرگی از زندگی همه‌ی ما را در بر گرفته‌اند. نبودن لکه و خط‌و‌خش روی صفحه‌نمایش، بدنه و سایر بخش‌های گوشی هوشمند قطعا تاثیر زیادی در جلوه بصری آن دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم ۱۱ ترفند تمیز‌کننده بسیار کاربردی را به شما معرفی کنیم که با انجام دادن آن‌ها ظاهر گوشی هوشمندتان مثل روز اول نو خواهد شد. با دیجی کالا مگ در این مقاله همراه شوید.

تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمند

کثیف شدن نمایشگر گوشی‌های هوشمند امری کاملاً طبیعی است. شما در طول روز از گوشی هوشمندتان استفاده‌های بسیار زیادی می‌کنید و برای حمل آن نیز، گوشی هوشمند خود را درون جیب تا کیف خود قرار می‌دهید. ممکن است گاهی اوقات نمایشگر گوشی هوشمند خود را با آستینتان پاک کنید تا محتواهای به نمایش گذاشته شده بهتر دیده شوند، اما انجام این کار هرگز ظاهر گوشی هوشمند شما را مانند روز اول نو نخواهد کرد.

بنابراین شما به روش بهتری برای تمیز کردن صفحه‌نمایش گوشی هوشمند خود نیاز دارید. اگر قصد دارید که نمایشگر گوشی هوشمند خود را تمیز کنید؛ به طوری که همانند روزهای اول نو و درخشان به نظر برسد، چند ترفند پیش‌روی شما قرار دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

۱. از محلول‌های تمیز‌کننده نمایشگر گوشی‌ هوشمند استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌ها محلول‌های الکلی و غیرالکلی پاک‌کننده‌ و کیت‌های تمیز‌کننده‌ی صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند را تولید و عرضه می‌کنند. استفاده از این محلول‌ها یک راه آسان برای تمیز کردن نمایشگر شیشه‌ای گوشی هوشمند شما بدون آسیب رساندن به آن به شمار می‌آید. این تمیزکننده‌ها همچنین شما را از درست کردن محلول‌های تمیزکننده مختلف بی‌نیاز خواهند کرد.

کیت‌های تمیزکننده معمولا با یک محلول تمیز کننده و مجموعه‌ای از پارچه‌های مخصوص و بدون پرز ارائه می‌شوند. می‌توانید دستورالعمل‌های درج شده روی کیت تمیزکننده را دنبال کنید تا نمایشگر گوشی هوشمندتان مثل روز اول نو و درخشان شود. همچنین شما می‌توانید از این روش‌ها برای تمیز کردن دوربین‌های گوشی هوشمند خود نیز بهره ببرید. در ادامه چند کیت تمیزکننده برای این کار از فروشگاه آنلاین دیجی کالا به شما معرفی خواهیم کرد.

کیت تمیزکننده نمایشگر گوشی مهرتاش حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

این کیت تمیزکننده که یکی از محصولات بسیار پرفروش فروشگاه دیجی کالا به شمار می‌رود، برای تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمند، مانیتور و سایر محصولات دیجیتال به کار می‌رود. درون این کیت، یک اسپری تمیزکننده و یک پارچه‌ی نخی باکیفیت و بدون پرز وجود دارد. اسپری کردن مایع تمیزکننده روی پارچه و کشیدن آن روی نمایشگر، منجر به حذف لکه‌ها از روی تصویر می‌شود و ظاهر صفحه‌نمایش گوشی هوشمند شما را مثل روز اول نو خواهد کرد. شما می‌توانید این کیت‌ تمیز‌کننده را با قیمت ۴۲,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی کالا تهیه کنید.

خرید کیت تمیزکننده نمایشگر گوشی مهرتاش از دیجی‌کالا

کیت تمیزکننده اسپلوژی مدل SCL410 مناسب برای نمایشگر گوشی هوشمند

در بسته‌بندی کیت تمیزکننده‌ی مدل «SCL410» از سری محصولات «اسپلوژی» یک محلول تمیز‌کننده و یک دستمال میکروفایبر قرار گرفته است. شما می‌توانید با استفاده از محلول و دستمال موجود در این کیت صفحه‌نمایش گوشی موبایل، تبلت و دیگر لوازم از این قبیل خود را به خوبی تمیز کنید تا هیچ اثری از لک روی آن باقی نماند. برای این کار کافی است ابتدا مقدار مناسبی از محلول موجود در این کیت را روی صفحه‌نمایش گوشی هوشمندتان اسپری کنید.

سپس با استفاده از دستمال میکروفایبر موجود در بسته‌بندی سطح مورد نظرتان را به خوبی تمیز کنید تا هیچ لکه یا اثر انگشتی روی آن دیده نشود. حجم محلول موجود در این کیت ۱۲ میلی‌لیتر است. دستمال و محلول این کیت ابعاد کوچکی دارند. بنابراین شما می‌توانید آن‌ها را به سادگی داخل کیف خود قرار داده و همیشه همراهتان داشته باشید. شما می‌توانید این کیت‌ تمیز‌کننده را با قیمت ۲۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی کالا تهیه کنید.

خرید کیت تمیزکننده اسپلوژی مدل SCL410 از دیجی‌کالا

کیت تمیز‌کننده نمایشگر گوشی ایتوک مدل Limpio حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

این کیت تمیز‌کننده با دستمال مایکروفایبر باکیفیت و بدون پرزی که دارد، گزینه‌ی بسیار مناسبی برای تمیز کردن انواع نمایشگرهای محصولات دیجیتال عم از گوشی‌ هوشمند، تبلت، کامپیوتر، لپ‌تاپ و تلویزیون به شمار می‌رود. درون بسته‌بندی کیت تمیزکننده‌ی ایتوک یک اسپری تمیزکننده‌ی طبیعی به حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر (که با فرمولاسیون نانو ساخته شده است) و یک دستمال مخصوص قرار دارد. کافی است محلول تمیزکننده را بر روی سطح دستمال اسپری کرده و سپس آن را پاک ‌کنید. شاهد خواهید بود که هیچ‌گونه لکه، اثرانگشت یا ردی از آلودگی بر روی سطح باقی نخواهد ماند. شما می‌توانید این کیت‌ تمیز‌کننده را با قیمت ۴۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی کالا تهیه کنید.

خرید کیت تمیز‌کننده نمایشگر گوشی ایتوک مدل Limpio از دیجی‌کالا

کیت تمیزکننده نمایشگر تام کلین مدل TC-DG250Y52

این کیت تمیز‌کننده به شما امکان می‌دهد که نمایشگر انواع محصولات هوشمند به ویژه گوشی خود را مثل روز اول نو کنید. این محصول شامل یک عدد اسپری تمیز و براق‌کننده‌ی نمایشگرهای LCD و LED به همراه یک عدد دستمال ویژه بوده که مانع از ایجاد خط‌وخش بر روی صفحه‌ی نمایش می‌گردد.

اسپری تمیزکننده‌ی تام کلین با حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر فاقد الکل و هرگونه مواد آسیب‌زننده بوده و با ایجاد یک لایه‌ی محافظتی از نمایشگر گوشی هوشمند در برابر گرد و خاک و چربی مراقبت می‌کند. شما می‌توانید این کیت‌ تمیز‌کننده را با قیمت ۵۲,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی کالا تهیه کنید.

خرید کیت تمیزکننده نمایشگر تام کلین از دیجی‌کالا

کیت تمیز‌کننده مهرتاش مدل Anti Bacterial

کیت‌تمیز کننده مهرتاش مدل Anti Bacterial دارای یک محلول تمیزکننده و یک دستمال است. این محلول با استفاده از مواد سازگار با محیط زیست تولید شده و هیچ خطری برای محیط زیست ندارد. این محلول همچنین بدون الکل و آمونیاک بوده و آسیبی به صفحه‌نمایش نمی‌رساند. برای تمیز نمایشگر گوشی خود کافی است، مقدار مناسبی از محلول را به‌طور مستقیم روی سطح مورد نظرتان اسپری کرده؛ سپس با دستمال موجود در بسته‌بندی، سطح اسپری‌شده را به‌خوبی تمیز کنید.

حجم محلول کاملا گیاهی مهرتاش ۶۰ میلی‌لیتر است. این پاک کننده و ضدعفونی‌کننده به هیچ وجه اسیدی یا قلیایی نبوده و نه تنها به سطح مورد نظر آسیبی نمی‌رساند بلکه در صورت آغشته شدن آن‌ها به دست شما نیازی به شست‌وشوی دستانتان نیست. شما می‌توانید این کیت‌ تمیز‌کننده را با قیمت ۲۲,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی کالا تهیه کنید.

خرید کیت تمیز‌کننده مهرتاش مدل Anti Bacterial از دیجی‌کالا

۲. محلول تمیزکننده نمایشگر درست کنید

اگر ترجیح می‌دهید که برای تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمندتان هزینه نکنید، می‌توانید محلول تمیزکننده‌ی صفحه‌نمایش گوشی هوشمند خود را تنها با استفاده از دو ماده بسازید:

 • الکل یا سرکه
 • آب مقطر

با مخلوط کردن نصف این دو مایع ذکر شده، شما یک محلول تمیزکننده بسیار خوب خواهید داشت. مقدار کمی از محلول را روی یک پارچه میکروفایبر اسپری کنید و سپس پارچه را به آرامی و به صورت دایره‌ای روی صفحه‌نمایش گوشی خود حرکت دهید. با این کار نمایشگر گوشی هوشمند شما به طرز خیره کننده‌ای تمیز می‌شود.

از بین بردن خط‌وخش روی نمایشگر گوشی هوشمند

مهم نیست که شیشه نمایشگر گوش هوشمند شما از چه برندی باشد؛ زیرا هر چقدر هم از نمایشگر گوشی خود مراقبت کنید ممکن است ناخواسته خط‌وخش‌های بسیار زیادی روی آن ایجاد شود. اما نیازی نیست در این مورد نگران باشید، شما می‌توانید با انجام طیف وسیعی از روش‌های مختلف خط‌وخش را از روی صفحه لمسی گوشی هوشمند خود پاک کنید.

۳. از پاک‌کن‌های جادویی برای رفع خط‌وخش‌های سطحی استفاده کنید

پاک‌کن‌های جادویی می‌توانند لکه‌های سخت را از روی دیوارها، کف و سطوح مختلف پاک کنند. اما، آیا می‌دانستید که آن‌ها می‌توانند خط‌وخش را از روی صفحه‌نمایش گوشی هوشمند شما نیز پاک کنند؟ بسیاری از شرکت‌ها برای رفع خط‌وخش پشت گوشی و یا خش‌گیری نمایشگر گوشی هوشمند پاک‌کن‌هایی را تولید کرده‌اند.

این پاک‌کن‌ها دقیقا مثل پاک‌کن مداد هستند. با این تفاوت که برای رفع خط‌وخش استفاده می‌شوند و شباهت‌هایی به سمباده دارند. به آرامی پاک‌کن جادویی خود را با حرکات دایره‌ای روی خط‌خش‌های سطحی نمایشگر بمالید تا ناپدید شوند. توجه داشته باشید که این روش فقط روی خط‌وخش‌های سطحی و خفیف کار می‌کند.

۴. از پولیش شیشه برای از بین بردن خط‌وخش‌های عمیق استفاده کنید

برای رفع خط‌وخش‌های عمیق‌تر نمایشگر گوشی، محصولاتی مانند پولیش شیشه (اکسید سریم) می‌تواند انتخاب خوبی باشد. این نوع پولیش معمولاً به صورت پودری عرضه می‌شود که برای عملکرد صحیح آن نیاز است که آن را با آب ترکیب کنید. می‌توانید دستورالعمل‌هایی را که به همراه پولیش شیشه ارائه می‌شود، را برای رفع خط‌وخش‌های عمیق‌ دنبال کنید.

توصیه می‌شود که قبل از شروع کار، بخش‌های حساس گوشی هوشمند خود را بپوشانید. این کار مانع از ورود مواد پولیش به پورت‌های بلندگو و سایر قسمت‌های مهم گوشی می‌شود. در این روش هم مشابه روش‌های قبلی باید از پنبه یا پارچه نرم بدون پرز استفاده کرد. با توجه‌ به اینکه پولیش نسبت به دیگر مواد از قدرت بالاتری برخوردار است، نباید زیاد از آن استفاده کنید. زیرا استفاده مکرر از این روش ممکن است آسیب جدی به صفحه‌نمایش گوشی وارد کند.

۵. از گلس‌های محافظ برای جلوگیری از ایجاد خط‌ و خش استفاده کنید

طبیعتاً جلوگیری از ایجاد خراشیدگی همیشه بهتر از از بین بردن آن‌ها است. بنابراین توصیه می‌کنیم که همواره بعد از خرید گوشی، حتما نسبت به خرید و نصب گلس محافظ روی نمایشگر گوشی هوشمند خود اقدام کنید. استفاده از گلس‌های محافظ راهی بسیار آسان و همچنین مقرون‌به‌صرفه برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی و ایجاد خط‌وخش روی نمایشگر گوشی هوشمند به شمار می‌رود.

خرید گلس محافظ از دیجی‌کالا

از بین بردن ترک‌های سطحی نمایشگر گوشی هوشمند

امروزه گوشی‌ها از شیشه‌های محافظ بسیار مقاوم و انعطاف‌پذیری به عنوان محافظ نمایشگر بهره می‌برند. اما با این وجود این شیشه‌ها همانطور که از نامشان بر می‌آید، زمانی که روی سطوح سخت بیفتند، مستعد ترک خوردن هستند. در صورتی که ترکی در نمایشگر گوشی شما دیده شده، می‌توانید قبل از تعویض آن راهکارهای زیر را انجام دهید تا شاید اصلا نیازی به تعویض آن نداشته باشید.

۶. از کیت‌های تعمیر شیشه ترک‌خورده نمایشگر گوشی استفاده کنید

برای رفع ترک‌خوردگی شیشه نمایشگر گوشی هوشمند خود، همیشه نیاز به تعویض نمایشگر نیست و به جای آن می‌توان از کیت‌های مخصوص تعمیر نمایشگر گوشی یا تبلت استفاده کرد.

کیت تعمیر ترک‌خوردگی صفحه‌نمایش موبایل و تبلت یس مدل ۴۲۸i مجموعه ۲۰ عددی

این کیت تعمیر ترک‌خوردگی صفحه‌نمایش به شکلی طراحی شده که شما بتوانید ظرف مدت ۳۰ الی ۵۰ دقیقه هرگونه ترک و آسیب‌دیدگی را از روی صفحه‌نمایش گوشی هوشمند خود محو کنید تا هم کیفیت اصلی نمایشگر بازیابی گردد و هم از هزینه‌های بسیار سنگین تعویض نمایشگر بی‌نیاز شوید. طرز استفاده از این کیت بسیار راحت آسان است. این کیت با تخلیه هوای بین ترک‌ها و جایگزینی رزین و چسب نانو دو پوششه، نمایشگر موبایل شما را مثل روز اول محکم و شفاف خواهد کرد.

پس از رفع ترک‌خوردگی، محل آسیب دیده کاملا صاف و یکنواخت شده و از بریدگی انگشتان شما جلوگیری می‌کند. همچنین بازخورد لمسی (هپتیک) صفحه‌نمایش در محل آسیب دیدگی، ترمیم می‌شود و قادر به دریافت فرمان‌های تاچ در آن قسمت خواهد بود. این کیت با توجه به میزان آسیب دیدگی، برای ۱ الی ۱۰ گوشی هوشمند کفایت خواهد کرد. شما می‌توانید این کیت تعمیر ترک‌خوردگی صفحه‌نمایش را با قیمت ۴۶۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی کالا تهیه کنید.

خرید کیت تعمیر ترک‌خوردگی صفحه‌نمایش موبایل و تبلت یس از دیجی‌کالا

از بین بردن گرد‌وغبار موجود در اسپیکر و میکروفون گوشی هوشمند

گوشی‌های هوشمند مدرن و امروزی به چندین میکروفون و بلندگو مجهز هستند. این قطعات به مرور زمان و بسته به استفاده‌ی شما خاک می‌گیرند و ممکن است گاهی اوقات به همین دلیل در عملکردشان اختلال ایجاد شود. در ادامه به چند راهکار برای از بین بردن گرد‌وغبار موجود در اسپیکر و میکروفون گوشی‌های هوشمند اشاره می‌کنیم

۷. از مسواک برای از بین بردن گرد‌وغبار اسپیکر و میکروفون گوشی استفاده کنید

گوشی هوشمند تمیز

مسواک‌ها برای تمیز کردن و خاک‌گیری بخش‌های مختلف گوشی هوشمند شما عالی هستند و بدون آسیب رساندن به قطعات آن‌ها را تمیز می‌کنند. با استفاده از مسواک می‌توانید گرد و غبار داخل اسپیکر و میکروفون را به راحتی پاک کنید. توصیه می‌شود که برس مسواک را با ملایمت روی این بخش‌ها چند بار بکشید تا هرگونه گرد‌وغبار درون آن پاک شود.

از بین بردن گرد‌وغبار موجود در پورت شارژ و جک هدفون گوشی هوشمند

گوشی هوشمند تمیز

پورت شارژ و جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون در گوشی‌های هوشمند، همواره در معرض گرد‌وغبار قرار دارند و گاهی اوقات نیز شدت آن در حدی است که در عملکرد آن‌ها اختلال ایجاد می‌کند. بنابراین تمیز کردن این قسمت‌ها علاوه بر اینکه می‌تواند ظاهر گوشی شما را نو جلوه دهد، بلکه بسیاری از مشکلات نظیر دیر شارژ شدن یا قطع و وصل شدن صدا در هنگام استفاده از هدفون نیز رفع خواهد شد. اما چطور این قسمت‌ها را تمیز کنیم؟

۸. از اسپری‌های هوا برای رفع گرد‌وغبار پورت شارژ و جک هدفون گوشی بهره ببرید

اسپری‌های هوا می‌توانند گردوغبار موجود در پورت شارژ و جک هدفون گوشی هوشمند را بدون آسیب رساندن به گوشی هوشمند شما پاک کنند. برای انجام این کار کافی است تا نازل این قوطی‌ها را در بخش‌های مورد نظر خود قرار داده و اجازه دهید که گرد‌وغبار از آن خارج شود.

اسپری خشک هوا ولف استار مدل POWER DUSTER حجم ۴۰۰ میلی‌لیتر

گوشی هوشمند تمیز

اسپری خشک هوا ولف استار مدل POWER DUSTER، محصولی عالی برای زدودن گردوخاک از روی قطعات داخلی بخش‌های مختلف گوشی نظیر پورت شارژ، جک صدا و برد‌های سایر دستگاه‌های الکترونیکی است. لازم به ذکر است به علت قابلیت اشتعال این دمنده باد، همان طور که بر روی کالا نوشته شده ابتدا گوشی هوشمند را خاموش نموده و سپس از دمنده باد بر روی آن استفاده کنید. شما می‌توانید این اسپری هوا را با قیمت ۶۴,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی کالا تهیه کنید.

خرید اسپری خشک هوا ولف استار مدل POWER DUSTER از دیجی‌کالا

۹. از خلال دندان‌ پلاستیکی برای رفع گرد‌وغبار پورت شارژ و جک هدفون استفاده کنید

گوشی هوشمند تمیز

خلال دندان‌های پلاستیکی نازک و نارسانا هستند و برای ورود به پورت‌های محکم گوشی گزینه‌ی بسیار مناسبی به شمار می‌روند. شما می‌توانید این خلال دندان‌ها به آرامی وارد پورت مورد نظر خود کرده و با حرکات دورانی درون آن‌ها را خاک‌گیری کنید.

از بین بردن لکه‌های ایجاد شده در بدنه‌ی گوشی هوشمند

ترفند

گوشی‌های هوشمند مدرن امروزی بدنه‌ای شیشه‌ای یا آلومینیومی دارند. این متریال اگرچه زیبایی و جلوه‌ی خاصی به گوشی هوشمند شما می‌دهند، اما به مرور زمان و در اثر استفاده‌ی زیاد لکه‌هایی روی آن‌ها ایجاد می‌شوند که شاید به این راحتی‌ها نتوان آن‌ها را پاک کرد.

۱۰. پاک کردن لکه‌ها از گوشی‌های با بدنه‌ی شیشه‌ای

گوشی هوشمند تمیز

تمیز کردن لکه‌‌ها از بدنه‌ی شیشه‌ای آسان‌تر از آن چیزی است که انتظار دارید. برای این کار می‌توانید از محلول‌های تمیزکننده نمایشگر گوشی که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد استفاده کنید. بنابراین با توجه به افزایش روزافزون گوشی‌های هوشمند با بدنه‌ی شیشه‌ای، داشتن یک محلول تمیزکننده بسیار منطقی است.

۱۱. پاک کردن لکه‌ها از گوشی‌های با بدنه‌ی آلومینیومی

کیت تمیزکننده

تمیز کردن گوشی‌های با بدنه‌ی آلومینیومی کمی سخت‌تر است. چربی دست‌های شما لایه اکسید شده‌ای که روی این ماده تشکیل می‌شود را می‌شکند و لکه‌های زشتی بر جای می‌گذارد که پاک نمی‌شوند. برای رفع این لکه‌‌ها، محلولی از آب و سرکه می‌تواند به عنوان یک جلا‌دهنده آلومینیومی موثر عمل کند. علاوه بر این همچنین می‌توانید محصولات مخصوص پولیش را نیز برای این کار خریداری کنید.

سخن آخر

گوشی هوشمند تمیز

در این مقاله ۱۱ ترفند تمیزکننده بسیار کاربردی را به شما معرفی کردیم که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید ظاهر گوشی هوشمند خود را مثل روز اول نو کنید. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید

منبع: Makeuseof

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. علی

  همش تبلیغ محصول بود
  ترفند نبود

  و گرنه اینارو که همه میدونن
  😏

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما