Comcast استودیوی دریم‌ورکس را خرید

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۵ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در حالی که شنیده بودیم شرکت رسانه‌ای Comcast قصد دارد استودیوی فیلم‌سازی DreamWorks Animation را بخرد، دیروز شنیدیم که شرکت تلویزیونی NBCUniversal، از زیرمجموعه‌های Comcast، برای خرید استودیوی فیلم‌سازی دریم‌ورکس با هم به توافق رسیده‌اند. مبلغ این توافق هم ۳.۸ میلیارد دلار است.

مجموعه‌های دریم‌ورکس از این پس متعلق به NBCUniversal خواهند بود.

بر اساس توافق جدید، استودیوی دریم‌ورکس به یکی از زیرمجموعه‌های Universal Filmed Entertainment Group تبدیل می‌شود. این شرکت، استودیوهایی مثل Universal Pictures یا Fandango را زیر نظر خود دارد.

«جفری کاتزنبرگ» (Jeffery Katzengerb)، مدیرعامل و موسس استودیوی فیلم‌سازی دریم‌ورکس، به عنوان یکی از مشاوران NBC Universal فعالیت خواهد کرد. مدیریت استودیوی فیلم‌سازی DreamWorks هم به «کریس ملداندری» (Chris Meledandri) سپرده خواهد شد که فیلم‌هایی مثل Despicable Me را برای شرکت Comcast ساخته است.

با خرید استودیوی فیلم‌سازی DreamWorks، مجموعه‌های این استودیو از این پس متعلق به NBCUniversal خواهند بود. این مجموعه‌ها، «شرک» (Shrek)، «پاندای کونگ‌فو کار» (Kung Fu Panda)، «ماداگاسکار» (Madagascar)، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» (How to Train Your Dragon) و مجموعه‌های دیگری را شامل می‌شود. استودیوی دریم‌ورکس که ۲۲ سال از تاسیس‌اش می‌گذرد، تا به حال ۳۲ فیلم سینمایی ساخته است.

خرید استودیوی DreamWorks توسط NBCUnivesal تا پایان سال جاری میلادی نهایی خواهد شد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما