بازی Control بیش از ۱۰ میلیون گیمر داشته است

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی کنترل

به‌تازگی استودیو رمدی گزارش مالی خود در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ میلادی را منتشر کرده است که نشان از رشد و عملکرد موفقیت‌آمیز این استودیو دارد.

طبق این گزارش، رمدی بیان کرده است که در این بازه‌ی زمانی درآمد آن‌ها حدود ۳٫۳ درصد افزایش داشته است و به ۱۷٫۵ میلیون یورو رسیده است. در این بازه سود عملیاتی استودیوی سازنده‌ی بازی «کنترل» (Control) تقریبا مشابه سال گذشته بوده است. با این حال، اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، از ۳٫۱۶ میلیون یورو به ۳٫۱۵ میلیون یورو کاهش داشته است.

این گزارش نتایج مالی استودیو در سه‌ماهه‌ی اخیر را که به پایان ژوئن ۲۰۲۱ منتهی شده، به‌صورت برجسته مشخص کرده است. در سه‌ماهه‌ی اخیر، درآمد رمدی با ۳٫۲ درصد افزایش به ۹٫۴ میلیون یورو و سود عملیاتی هم با افزایش ۱۰ درصدی به ۲٫۳ میلیون یورو رسیده است.

در این میان، باید از اهمیت و نقش بازی «کنترل» در عملکرد موفقیت‌آمیز رمدی سخن بگوییم. ترو ویرتالا، مدیرعامل رمدی، بیان کرده است که درآمدهای حق امتیاز بازی کنترل در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ کمی بیشتر از سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۰ بوده است. به احتمال زیاد، عرضه‌ی نسخه‌ی آلتیمیت ادیشن بازی در ماه فوریه برای کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/ اس عامل اصلی برای این افزایش درآمد بوده‌اند.

بازی کنترل

علاوه بر این، تعداد افرادی که از زمان عرضه تا به اکنون بازی کنترل را تجربه کرده‌اند از مرز ۱۰ میلیون نفر عبور کرده است. البته، از آنجایی که این بازی برای مدتی در سرویس‌هایی همچون گیم‌ پس یا پلی‌استیشن پلاس قرار گرفته بود، طبیعی است که این تعداد بازیکنان آن بسیار بیشتر از میزان فروش آن باشد. در دسامبر سال پیش اعلام شده بود که این بازی بیش از ۲ میلیون نسخه فروش داشته است. به واسطه‌ی عرضه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی کنترل به احتمال زیاد فروش بازی بیشتر شده است اما مشخص است که فاصله‌ی قابل‌توجهی با ۱۰ میلیون دارد. طبق گفته‌ی رمدی این فروش برای آن‌ها موفقیت‌آمیز بوده است.

می‌دانیم که این روزها استودیو رمدی روی پروژه‌های مختلفی کار می‌کند. آن‌ها در ماه ژوئن اعلام کردند که با همکاری شرکت «۵۰۵ گیمز» (۵۰۵ Games) قصد دارند یک بازی چندنفره‌ی آنلاین با نام رمز Condor را توسعه‌ دهند که در جهان بازی کنترل رخ خواهد داد و در واقع یک نسخه‌ی فرعی از آن خواهد بود. آن‌ها همچنان اعلام کردند که پروژه‌ای بزرگ‌تر دیگری را هم در ارتباط با کنترل توسعه‌ خواهند داد.

با نگاهی به آینده، رمدی انتظار دارد درآمد و سود عملیاتی در طول سال ۲۰۲۱ و به‌خصوص نیمه‌ی دوم آن افزایش یابد. نکته‌ی جالب این است که عملکرد موفقیت‌آمیز رمدی در شرایطی به دست آمده است که آن‌ها بازی جدیدی را در سال ۲۰۲۰ منتشر نکرده‌اند.

علاوه بر آن، رمدی قرار است ۲ بازی هم با همکاری اپیک گیمز بسازد که طبق شواهد به نظر می‌رسد یکی از آن‌ها دنباله‌ی آلن ویک ۲ باشد. اگر حدس و گمان‌ها درست باشد، این پروژه وارد مراحل اصلی توسعه‌ی خود شده است.

منبع: GameIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه