کانتر استرایک ۲ در دست ساخت است؛ بتای بازی احتمالا همین ماه می‌آید

۲۰ اسفند ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کانتر استرایک

طبق جدیدترین شایعات منتشر شده، به نظر می‌رسد که نسخه‌ی جدید کانتر استرایک (Counter-Strike) در دست ساخت است.

در سال‌های گذشته بحث‌های زیادی حول محور ساخت نسخه‌ی دوم کانتر استرایک با استفاده از موتور بازی‌سازی سورس ۲ (Source 2) شکل گرفته است و بسیاری از وجود این نسخه خبر داده‌اند. با این حال، شایعات مربوطه در پایان ماه فوریه‌ی سال جاری و زمانی که حساب رسمی توییتر بازی بنر خود را تغییر داد، بیشتر قوت گرفت. از طرفی در اول مارس، برخی از حساب‌های توییتری محبوب، اشاره کردند که درایورهای اینویدیا (NVIDIA) پشتیبانی از دو فایل اجرایی جدید با نام‌های csgos2.exe و cs2.exe را به نوعی معرفی کرده‌اند.

از آن زمان، منابع رسمی در سکوت فرو رفته‌اند و بسیاری گمان می‌کنند که این نیز یک انتظار بیهوده است. با این حال ظاهرا عرضه‌ی نسخه‌ی جدید کانتر استرایک تا حد زیادی نزدیک است. طبق اطلاعات لو رفته، مدتی است که روی نسخه‌ی دوم کار می‌شود و  ظاهرا با عنوان Counter-Strike 2 منتشر خواهد شد. از طرفی نسخه‌ی بتای بازی نیز در ماه جاری میلادی معرفی می‌شود.

طبق گفته‌ها کمپانی ولو (Valve) در این نسخه سعی کرده تا از سازندگان قدیمی این سری استفاده کند و در تلاش است تا مشکلات مربوط به مربوط به CS:GO را برطرف کند و نسخه‌ای بهینه را در اختیار بازیکنان قرار دهد. بازی روی موتور سورس ۲ ساخته می‌شود که البته با اینکه از نظر گرافیکی پیشرفت‌هایی خواهد داشت اما به نظر می‌رسد که ولو برای پشتیبانی از رایانه‌های شخصی پایین‌رده نیز حساب باز کرده است.

هرچند سوال بسیاری این است که آیا ولو برای این بازی از سرورهایی با نرخ تیک ۱۲۸ بهره خواهد برد یا خیر. البته منابع تایید کرده‌اند که این مورد در نظر گرفته شده و احتمالا در نسخه‌ی بتا نیز شاهد آن خواهیم بود. همچنین قرار است که بازی از یک سیستم مچ میکینگ جدید و بهینه شده استفاده کند تا نیاز به استفاده از پلتفرهایی نظیر FACEIT را به حداقل برساند. البته این ویژگی‌ به طور خاص در نسخه‌ی بتا حضور نخواهد داشت.  جالب است بدانید که بازی حتی قبلا توسط یک گروه ناشناس از بازیکنان حرفه‌ای که به صورت مخفیانه به دفتر مرکزی ولو در سیاتل فرستاده شده بودند، آزمایش شده است.

کانتر استرایک

در نهایت باید دید که آیا این نسخه‌ی جدید به‌عنوان جایگزینی مستقیم برای CS:GO خواهد بود یا در کنار نسخه‌ی اصلی قابل تجربه خواهد بود. از طرفی وجود یک نسخه‌ی جدید می‌تواند مسابقات حرفه‌ای حول محور بازی که به طور متعدد در سراسر جهان برگزار می‌شوند را به طور کلی دستخوش تغییرات زیادی کند.

گفتنی است که کمپانی ولو در حال حاضر از اظهار نظر در مورد اطلاعات ذکر شده خودداری کرده است.

منبع: RichardLewis

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه