نقدها و نمرات Crackdown 3 منتشر شدند

۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰ ۱ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
بازی Crackdown 3

عرضه‌ی اولین قسمت مجموعه بازی‌های «کرک‌داون» (Crackdown) به ۱۲ سال پیش باز می‌گردد؛ زمانی که کرک‌داون با روند بازی سرگرم کننده و اعتیادآور خود سر و صدای زیادی روی ایکس‌باکس ۳۶۰ راه انداخت. قسمت اول کرک‌داون، ساخته‌ی استودیوی Realtime Worlds هنوز هم طرفداران زیادی دارد و در خاطر گیمرهای ایکس‌باکس باقی مانده. ساخت قسمت دوم بازی به دست استودیوی دیگری به اسم Ruffian Games سپرده شد و نتیجه‌ی کار یعنی کرک‌داون ۲، به هیچ وجه مثبت نبود.

خاطرات بازی کردن اولین کرک‌داون و گرفتن گوی‌های بی‌شمار نقشه‌ی بازی، کاری کرد که رونمایی از کرک‌داون ۳ هم جمعیت زیادی را خوشحال کند.

منتقدان گفته‌اند که بازی هیچ پیشرفتی نسبت به اولین قسمت کرک‌داون نداشته.

با این حال، از زمان رونمایی کرک‌داون ۳ نزدیک به پنج سال می‌گذرد، عرضه‌ی بازی بارها به عقب افتاد، استودیوی سازنده‌ی آن بارها تغییر کرد و کارگردان و تهیه کننده‌ای هم که آن را رونمایی کرده بودند، ذره‌ای در ساخت بازی نقش نداشته‌اند.

کرک‌داون ۳ در حالی عرضه می‌شود که نه تنها هیچ کدام از قول‌های مایکروسافت را برآورده نکرده، بلکه حتی آن ذره‌ی امیدی که در طرفداران بازی اصلی برای دیدن یک قسمت جدید وجود داشت را هم به طور کلی نابود کرده است.

منتقدانی که یکی دو هفته‌ی اخیر را مشغول بازی کردن کرک‌داون ۳ بوده‌اند،‌ مجبورند که روی محصول نهایی نظر دهند و نه مراحل و مشکلاتی که ساخت بازی درگیر آن بوده.

اساسا می‌توانیم بگوییم که تمام منتقدان، کرک‌داون ۳ را یک بازی متوسط می‌دانند. بیشتر نمراتی که به بازی داده شده ۵ و ۶ است. در حالی که تعداد نمره‌ی ۷ هم می‌توانیم ببینیم، ولی در مقابل این نمرات هم تعدادی نمره‌ی ۳ و ۴ وجود دارد که تاثیر آن نمرات حول ۷ را از بین می‌برد.

نقدهای بازی از روند تکراری کرک‌داون ۳ صحبت کرده‌اند. منتقدان گفته‌اند که نه تنها روند بازی کرک‌داون ۳ متعلق به همان دوره‌ی بازی اول است، بلکه هیچ پیشرفتی هم نسبت به اولین قسمت کرک‌داون نداشته.

در ادامه تعدادی از نقدها را برای‌تان به صورت خلاصه آورده‌ایم.

بازی Crackdown 3

GameSpot: نمره‌ی ۵ از ۱۰

پریدن روی پشت بام‌ها و پرتاپ کردن وسایل مختلف به سمت دشمنان، تنها چیزهایی هستند که می‌توانند در کرک‌داون ۳ سرگرم‌تان کنند. مدتی نمی‌گذرد تا از خالی بودن بازی خبردادر شوید. بازی به غیر از قابلیت تخریب پذیری جدید خود، که هرگز به خوبی از آن استفاده نشده است، هیچ چیز جدیدی برای ارایه ندارد. بازی به شما اجازه می‌دهد در شهر به این طرف و آن طرف بپرید و همه چیز را منفجر کنید، ولی یک دهه پس از عرضه‌ی کرک‌داون، که همین تجربه را داشت و چیز دیگری ارایه نمی‌داد، دیدن این موضوع که کرک‌داون ۳ هم همان مشکلات را دارد واقعا ناراحت کننده است.

IGN: نمره‌ی ۵ از ۱۰

پس از این همه سال، کرک‌داون ۳ همان چیزی را ارایه می‌دهد که قسمت اول را سرگرم کننده کرده بود و بازی هیچ چیز بیشتری ندارد. شاید برای مدتی به لطف آیتم‌های جمع کردنی بازی درگیر شود، ولی بخش تک نفره‌ی کرک‌داون ۳ پایش را از یک بازی خالی که در آن فقط اتوماتیک نشانه گیری و شلیک می‌کنید، فراتر نمی‌گذارد. بخش چند نفره‌ی بازی تخریب پذیری جالبی به لطف پردازش ابری دارد که هرگز به خوبی در بازی آن استفاده نمی‌شود.

PC Gamer: نمره‌ی ۶۰ از ۱۰۰

قسمت چهارم Saints Row در سال ۲۰۱۴ تمام قدرت‌های ابرقهرمانی را به شما ارایه داد. می‌توانستید آن‌قدر سریع بدوید که موج دویدن‌تان خودروهای اطراف را پرتاب و نابود کند. می‌توانستید مردم را با قدرتی به زمین پرتاپ کنید که زمین به داخل فرو رود. تمام قدرت‌ها را در اختیار داشتید و در واقع هم سوپرمن بودید و هم نیو (ماتریکس)؛ به علاوه بازی بامزه بود و سبک جدید و سرگرم کننده‌ای را معرفی می‌کرد. کرک‌داون ۳ دوازده سال پس از قسمت اول عرضه شده، ولی به اندازه‌ی ۱۲ سال ایده‌ی جدید ندارد. به آن همه بازی عالی محیط باز نگاه می‌کنم و پرسم که چرا کرک‌داون ۳ باید وجود داشته باشد. بازی بد نیست؛ بازی قابل قبول است و شاید یک دهه‌ی پیش می‌توانست هیجان‌انگیز باشد.

Giant Bomb: نمره‌ی ۲ از ۵

نمی‌گویم کرک‌داون ۳ بازی بدی است، ولی می‌گویم که بازی قدیمی است. نمی‌دانم چه اتفاقی در مراحل ساخت آن رخ داده، ولی می‌دانم که این بازی اگر سال‌ها پیش عرضه می‌شد، بازخورد بهتری دریافت می‌کرد. در عین حال، کرک‌داون ۳ به عنوان یک بازی روی سرویس گیم پس مایکروسافت جواب می‌دهد. شصت دلار برای این بازی پرداخت کردن کاملا احمقانه است. بازی یک بخش داستانی کوتاه و خالی و دو بخش چند نفره دارد که ارزش وقت شما را ندارند. با این حال اگر مشترک سرویس مایکروسافت هستید و می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای آن را بازی کنید، به عنوان یک هله هوله که یک روز بعد از ظهر مصرفش می‌کنید، قابل قبول است.»

بازی Crackdown 3

می‌توانید در ادامه تمام نمراتی که به بازی Crackdown 3 داده شده است را ببینید.

کرک‌داون ۳ روی کامپیوتر و ایکس‌باکس وان عرضه شده است.

 • Wccftech: نمره‌ی ۸ از ۱۰
 • God is a Geek: نمره‌ی ۷.۵ از ۱۰
 • USgamer: نمره‌ی ۳.۵ از ۵
 • Twinfinite: نمره‌ی ۳.۵ از ۵
 • Press Start: نمره‌ی ۷ از ۱۰
 • GamingBolt: نمره‌ی ۷ از ۱۰
 • Atomix: نمره‌ی ۶۵ از ۱۰۰
 • PC Gamer: نمره‌ی ۶۰ از ۱۰۰
 • Game Informer: نمره‌ی ۶ از ۱۰
 • Destructoid: نمره‌ی ۶ از ۱۰
 • VideoGamer: نمره‌ی ۶ از ۱۰
 • Telegraph: نمره‌ی ۳ از ۵
 • Easy Allies: نمره‌ی ۵.۵ از ۱۰
 • GameSpot: نمره‌ی ۵ از ۱۰
 • DualShockers: نمره‌ی ۵ از ۱۰
 • IGN: نمره‌ی ۵ از ۱۰
 • Giant Bomb: نمره‌ی ۲ از ۵
 • Stevivor: نمره‌ی ۴ از ۱۰

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar Amin

  بازیچه بدید خسته شدم از بس تایپ کردم.

 2. Avatar مهدی

  چرااااااا پادکست ندااااااررررییییییمممممممممممم

 3. Avatar علیرضا

  پادکست بازی تعطیل شد؟