چرا نفرین لیورونا بخشی از دنیای فیلم‌های احضار نیست؟

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
نفرین لیورونا

مایکل چاوز کارگردان نفرین لیورونا درباره‌ی اینکه چرا این فیلم در واقع بخشی از فیلم احضار محصول شرکت برادران وارنر نیست، صحبت کرده‌ است.

پس از چندین کار کوتاه، مانند دوشیزه که برنده جایزه جشنواره شریکفست (جشنواره‌ای مختص فیلم‌های ژانر ترسناک) شد، نفرین لیورونا، در واقع اولین تجربه کارگردانی چاوز محسوب می‌شود. این فیلم با بازی لیندا کاردلینی و ریموند کروز، درباره‌ی آنا تیت گارسیا، مددکار اجتماعی و بیوه‌زنی در لس‌آنجلس است که خود و دو فرزندش مورد آزار و اذیت یک روح بد‌ذات و خبیث واقع می‌شوند.

مجموعه‌‌ی فیلم‌های احضار از سال ۲۰۱۳ آغاز شد و از آن زمان چندین دنباله و اسپین‌آف به همراه داشت. کاراکترهای اصلی احضار، اد و لورین وارن با بازی پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا هستند، دو نفر از برجسته‌ترین محققان حوزه ماوراء‌الطبیعه که روی موضوعات بحث‌برانگیزی فعالیت داشته‌اند. عنصر اصلی دیگر فیلم، عروسک تسخیر شده آنابل است. در حالی که تصور می‌شد نفرین لیورونا یک اسپین‌آف دیگر برای این سری‌ فیلم باشد اما به نظر می‌رسد که تصورات در این‌باره اشتباه از آب درآمده‌ است.

کارگردان نفرین لیورونا

در مصاحبه‌ای برای فیلم احضار: شیطان مرا وادار کرد (The Devil Made Me Do It)، از چاوز خواسته شد تا به سؤالات درباره‌ی اینکه آیا فیلم نفرین لیورونا بخشی از سری‌ فیلم‌های احضار است یا خیر، پاسخ دهد. گرچه خود فیلم، گریزی به احضار و داستان آن می‌زند اما این کارگردان عنوان کرد که بخشی از آن مجموعه محسوب نمی‌شود. چاوز بیان کرد: «دلیل ساده‌ای که چرا نفرین لیورونا بخشی از سری‌ فیلم‌های احضار نیست این است که بدون حضور یکی از تولید‌کنندگان این مجموعه ساخته شده‌ است. بنابراین در واقع نمی‌توان آن را جزء احضار به حساب آورد. در اصل، فقط قرار بود که با به کارگیری کاراکتر کشیش و گریزی به آنابل، یک پروژه سرگرم‌کننده ساخته شود. در واقع، برنامه ما این بود که تماشاگران از ارتباط لیورونا و احضار، هیجان‌زده شوند. من نمی‌توانم هیچ کدام از اسرار شرکت سازنده فیلم را فاش کنم. فقط در همین حد می‌توانم بگویم که شخصیت لیورونا، به تنهایی پتانسیل‌های یک فیلم مستقل و جذاب را دارد و ما فقط می‌خواستیم یک اشاره ریز به ارتباط میان دو فیلم داشته باشیم. واقعا درست نیست که یک اسپین‌آف رسمی، بدون تیم کامل ساخته‌ شود. وقتی نفرین لیورونا برای اولین بار در آستین به نمایش درآمد، به اشتباه اعلام شد که قسمت بعدی سری فیلم احضار است. قصد بی‌احترامی به بقیه دست‌اندرکاران را نداشتیم و به هیچ وجه نمی‌خواستیم که از برند تجاری احضار سوءاستفاده کنیم.»

توضیح چاوز درباره‌ی نبودن ارتباط بین این فیلم و سری احضار، قابل درک و مناسب است. مطمئنا با جو تبلیغاتی، می‌توانست سیل بیشتری از مخاطبان را جلب کند و کار، آسان‌تر میشد اما رخ ندادن این مسأله، قابل تحسین است و همکاری خوب و مثبت در استودیو این فیلم را نشان می‌دهد.

اولین بار نیست که مشکلی در ارتباط با یک سری‌ فیلم بزرگ پیش می‌آید، به‌عنوان مثال، سریال‌های مارول که از شبکه نتفلیکس پخش می‌شوند، به طور عام و با توجه به ارجاعات جسته و گریخته، بخشی از دنیای سینمایی مارول در نظر گرفته می‌شوند اما چون هیچ شخصیت واحدی در هر دو آن‌ها، به صورت هم‌زمان حضور نداشت، هنوز هم جای بحث دارد. اگرچه پدر پرز در هر دو فیلم نفرین لیورونا و آنابل حضور داشت اما نبود وی در فیلم‌های دیگر مجموعه احضار، خود دلیلی برای سخنان چاوز است.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. با سلام.
    منم برام سوال بود که چرا فیلم نفرین لایورونا به فیلم احضار و انابل متصل نیست… با اینکه کارگردان فیلم احضار ۳ شیطان مرا وادار کرد، و کارگردان فیلم نفرین لایورونا، هردو مایکل چاوز بود…
    امیدوارم که بعدا این فیلم هم در سری های بعدش مثل تمام فیلم های ترسناک دیگه به فیلم احضار و انابل ارتباط پیدا کنه…

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه