فروش سایبرپانک ۲۰۷۷ به ۱۸ میلیون نسخه رسید؛ ویچر ۶۵ میلیون نسخه

۲۹ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
cyberpunk 2077

بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ (Cyberpunk 2077) تا الان بیش از ۴۰ میلیون نسخه فروش داشته است. این درحالی است که ویچر ۳ (Witcher 3) بعد از گذشته حدود ۷ سال، ۴۰ میلیون نسخه فروش داشته است. به طور کلی مجموعه ویچر ۶۵ میلیون نسخه فروش جهانی داشته است.

سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در آخرین گزارش مالی خود از وضعیت فروش دو مجموعه اصلی خود رونمایی کرد. این سازنده اعلام کرد که این ارقام به معنای فروش بازی به کاربران است. نه اینکه به فروشگاه‌ها بازی‌ها فروخته شوند.

بازی سایبرپانک در زمان عرضه با مشکلات زیادی روبرو بود. مخصوصاً اینکه نسخه نسل ۸ این بازی مشکلات بسیار زیادی داشته و عملاً قابل تجربه نبود. حال بعد از حدود ۱ سال نسخه نسل ۹ این بازی عرضه شد. همینطور اینکه با پشتیبانی خوب سی‌دی پراجکت رد، این بازی توانست بهبود زیادی نسبت به قبل پیدا کند. همینطور اینکه طبق چیزی که اعلام شد، این شرکت قصد ندارد پشتیبانی خود را از سایبرپانک قطع کند.

فروش سایبرپانک ویچر 3

این دو بازی را می‌توان بزرگ‌ترین عناوین عرضه شده توسط سی‌دی پراجکت رد دانست.

در سال ۲۰۲۳ نیز قرار است اولین بسته الحاقی سایبرپانک عرضه شود. طبق چیزی هم که در زمان عرضه اعلام شد این بسته‌های الحاقی برای کاربران سایبرپانک رایگان بوده و به همین علت خرید بازی ارزش بسیاری دارد. با اینحال باید صبر کرد و دید که در بسته الحاقی چه محتوایی در خود دارد.

نکته جالب فروش بازی ویچر ۳ است. این بازی در سال ۲۰۱۵ عرضه شد و توانست موفقیت بسیار زیادی کسب کند. حتی در همان سال جایزه بهترین بازی سال را کسب کرد. حال طبق چیزی که گفته شده این عنوان توانسته بیش از ۴۰ میلیون نسخه فروش داشته باشد. این میزان فروش همچنان ادامه داشته به دلیل اینکه عنوان جدید در مجموعه ویچر معرفی شده است. این بازی جدید هنوز تا زمان عرضه فاصله زیادی داشته ولی بسیاری از افراد که تا به حال ویچر را تجربه نکرده‌اند، قطعاً آن را خریداری خواهند کرد.

بازی ویچر ۳ با استفاده از موتور انیمیشن سازی رد (Red Engine) ساخته شده است. حال اینطور که به نظر می‌رسد سی‌دی پراجکت رد تصمیم گرفته تا این موتور را کنار گذاشته و قرار است از آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) استفاده کند. پس سایبرپانک آخرین عنوان ساخته شده با استفاده از موتور اصلی خود شرکت یعنی رد انجین است.

منبع: IGN.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه