این گیف سایبرپانک مقاله می‌خواهد!

۳۰ فروردین ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
خودروی Reaver بازی Cyberpunk 2077

احتمالا نمی‌دانید، ولی جماعت نویسنده‌ی حوزه‌ی تکنولوژی و بازی مملکت ما، معمولا یکشنبه‌ها عزا می‌گیرد. آخر هفته‌ی آن‌ور آبی‌ها، روز کاری ماست؛ در نتیجه یکشنبه‌ها قحطی خبر است. پس از بالا و پایین کردن منابع مختلف و سایت‌های خبری و نتیجه نگرفتن، اپ نوت گوشی خود را باز می‌کنیم و به ایده‌های مختلفی که برای نوشتن مقاله جمع کرده‌ایم، نگاهی می‌اندازیم. طولی نمی‌کشد تا متوجه شویم که این ایده‌ها جای‌شان همان اپ نوت گوشی است. تاکیدی هم به خود می‌کنیم که هرگز آن اپ نوت گوشی را به کسی نشان ندهیم. قدم بعدی، جوریدن توییتر ویدیوگیم به دنبال خبری دست اول، شایعه‌ای عجیب و غریب یا جمله‌ای خبرساز از یک بازی‌ساز بازنشسته‌ی پیر است. به ندرت پیش می‌آید تا چیز به‌دردبخوری گیرمان بیاید، ولی هر از گاهی هم در توییتر چیزی به چشم‌مان می‌خورد که از صد خبر کنسول نسل بعد یا دخترک جدیدی که کشفش کرده‌ایم هم جذاب‌تر است؛ و آن چیزی نیست مگر این گیف سایبرپانک ۲۰۷۷.

به هیچ وجه نگذارید مقدمه‌ی طولانی ما چیزی از ارزش این گیف سایبرپانک ۲۰۷۷ کم کند. حتی اگر یکشنبه هم نبود ما این گیف را مقاله می‌کردیم و به خوردتان می‌دادیم. بگذارید بخش به بخش این گیف یا در واقع، توییت جدید اکانت سایبرپانک ۲۰۷۷ را بررسی کنیم.

[web_only]

[/web_only]

در اولین نگاه، چند دقیقه (یا شاید مثل ما نیم ساعت) چرخیدن دوربین حول این خودرو را می‌بینید و تمام مدت از خود می‌پرسید که «مگر سایبرپانک چنین خودروهایی داشت؟». همانطور که خیره‌ی این گیف هستید، به ذهن خود رجوع می‌کنید و در پایگاه داده‌ی مغزتان اسکرین‌شات‌ها و تریلرهای بازی را یکی پس از دیگری بررسی می‌کنید تا مطمئن شوید تصویری که در مقابل‌تان قرار گرفته، مشخصا سایبرپانک ۲۰۷۷ است. اضافه کنیم که تمام این‌ها باید به صورت خودکار در ذهن‌تان انجام شود و اساسا شما نباید هیچ نقشی در شکل‌گیری آن‌ها داشته باشید. در غیر این صورت، مطمئن شوید که به میزان کافی تریلرها و گیم‌پلی‌های بازی را تماشا کرده‌اید.

پس از این که ذهن‌تان گیم‌پلی نخست بازی و خودروی آن را به خاطر آورد، به این نتیجه می‌رسید که بازی فقط یک خودرو ندارد؛ چون این همان خودرویی نیست که دیده بودید. مطمئن می‌شوید که قرار نیست قضیه‌ی اسب گرالت در سایبرپانک ۲۰۷۷ تکرار شود، بلکه سایبرپانک تعداد زیادی خودروی مختلف دارد که یا آن‌ها را خریداری می‌کنید، یا پس از اتمام کوئستی به عنوان پاداش دریافت می‌کنید یا به احتمال زیاد هر دو حالت در بازی اتفاق می‌افتد.

خودروی Quadra بازی Cyberpunk 2077

کمی بیشتر که به گیف نگاه می‌کنید، خودرو به نظرتان آشنا می‌آید. این بار دیگر حافظه جواب‌گو نیست و باید به آن کمک کنید. در همین راستا اسکرین‌شات‌های بازی را بیرون می‌کشید و چیزی شبیه به این خودرو را در اسکرین‌شات‌ها پیدا می‌کنید. این جاست که ایده‌ی دوم به ذهن‌تان خطور می‌کند: احتمالا نه‌تنها با خودروهای مختلف طرف هستیم، بلکه خودروهای بازی قابلیت شخصی‌سازی هم دارند.

در همین حین که در حظ ظاهر شگفت‌انگیز خودرو به سر می‌برید، تازه بیابانی که این خودرو در آن است به چشم‌تان می‌خورد. مگر نقشه‌ی بازی چقدر بزرگ است؟ تصور می‌کردیم با یک شهر طرف هستیم و تعدادی ساختمان؛ شهری که کمی از محله‌های دوس اکس بزرگتر است. این بیابان با سبک و سیاق وسترن جذاب خود کجای نقشه‌ی بازی می‌نشیند؟ چه نقاطی را به هم متصل کرده است؟ میان آن چه پیدا می‌شود؟

گیف سایبرپانک 2077

نیم ساعتی گذشته است و تازه متوجه شده‌اید که این توییت، کپشن هم دارد. شروع به خواندن کپشن می‌کنید… «خودروی دستکاری شده‌ی Reaver که با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخاری، راندن شما را ابدی، براق، کروم…» ناگهان سر جای خود خشک می‌شوید. ادامه‌ی توییت را می‌خوانید: «سالگرد پنج سالگی جاده‌ی خشم مبارک.»

همزمان دو حس را تجربه می‌کنید. پیش از هر چیز، سی‌دی پراجکت و بر و بچه‌های سایبرپانک ۲۰۷۷را به خاطر ادای احترام‌شان به بزرگترین رویداد دهه‌ی اخیر تحسین می‌کنید و در همان حال، به سکوت دیگر بازی‌ها خرده می‌گیرید. سالگرد پنج سالگی جاده‌ی خشم است! دیگر بازی‌ها کجا هستند؟!

در همین حین که به خود قول می‌دهید تا این موضوع را هرگز از یاد نبرید، به خود می‌گویید که اگر در وضعیت کنونی مملکت و با این بازی‌های خوش‌قیمت قرار باشد امسال فقط یک بار هزینه‌ای سنگین برای یک بازی کنید، آن بازی‌ای را انتخاب می‌کنید که نه‌تنها سالگرد پنج سالگی جاده‌ی خشم را فراموش نکرد، بلکه مطمئن شد تا برای آن حسابی آماده باشد.

اگر از یک گیف ۶۰ مگابایتی هراسی ندارید: گیف سایبرپانک ۲۰۷۷ با کیفیت اصلی.

منبع: توییتر

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar Alireza

  مقاله جالب و متفاوتی بود… دمتون گرم!

 2. Avatar کیارش

  به امید بازگشت دوباره پادکست بازی……

 3. Avatar کیارش

  در همین حین که ما قول می دهیم این موضوع را فراموش نکنیم با خود میگوییم که ما گروهی را دوست داشتیم که نه تنها دیگه برنگشت بلکه یک توضیح خوب هم برای این کار ندادند……

 4. Avatar کیارش

  امیر حسین در حال خوندن توییتر هست و نیم ساعت به گیف خیره شده که ناگهان یادش میاد که قول داده بود پادکست بازی رو بر می گردونه.ولی میفهمه که خیلی وقته طرفداران پادکست رو فراموش کرده……..

  1. Avatar OzHaN

   به امید برگشت امیرحسین و مجید و آرش خان

 5. Avatar پویا

  بازی ها و بازی سازهای دیگه در حال دلداری دادن به ناتی داگ هستند و حواسشون به این نکات باحال نیست.
  میگن نسخه مخصوص کنسول های بعدی با تاخیر میاد. این همونه که با اسمارت دلیوری قراره در اختیار ایکس باکس باشه؟
  این سونی هم که لام تا کام حرف نمیزنه
  من با اینکه گفتم تو بازی اول شخص داغونم میخوام بخرمش اما قطعا میخوام با گرافیک نسل بعد باشه یا اگه تو این نسل بخرم میخوام مطمئن باشم نسخه مخصوص نسل بعدیش مجانی باشه (نه صرفا بکوارد کامپتیبیلیتی)
  از سنگ صدا در میاد از سونی نه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه