ماد واقعیت مجازی سایبرپانک ۲۰۷۷ شما را وارد نایت سیتی می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Cyberpunk 2077

ماد جدیدی برای بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ قرار است عرضه شود که تجربه واقعیت مجازی را برای این بازی میسر خواهد کرد. طبق اطلاعات منتشر شده این ماد جدید از ژانویه سال جدید میلادی در دسترس خواهد بود.

یکی از سازندگان ماد مشهور به نام لوک راس (Luke Ross) اعلام کرده که پروژه جدید او سایبرپانک است. از سوابق راس می‌توان به ماد واقعیت مجازی برای GTA 5 و رد دد ۲ اشاره کرد. او در حال کار روی یک سیستم به نام VR Injection Framework است. بر اساس این سیستم بازی‌هایی که برای سیستم واقعیت مجازی ساخته نشدند نیز قابلیت این تجربه جالب را خواهند داشت. او گفته که کار با موتور انیمیشن سایبرپانک به نام REDengine 4 هم آنچنان سخت نیست.

راس در مصاحبه‌ای گفته است:

یکی از نکات مثبت سایبرپانک ۲۰۷۷ اول شخص بودن آن است. این بسیار خوب است. به دلیل اینکه نیازی نیست تا یک دوربین اول شخص مصنوعی بسازیم. به همین دلیل کار ما تا حدی راحت‌تر خواهد بود.

ماد واقعیت مجازی سایبرپانک

به علت اول شخص بودن بازی سایبرپانک ساخت ماد واقعیت مجازی برای آن از دیگر بازی‌های سوم شخص راحت‌تر خواهد بود.

راس تأکید کرد که دلیل اینکه تا الان روی ماد برای سایبرپانک کار نکرده است به این دلیل است که از لحاظ تکنیکی بازی واقعا ثبات زیادی نداشته است. همچنین به دلیل تغییرات زیادی که سی‌دی پراجکت رد در آن ایجاد کرده است، ایجاد یک ماد نیازمند پشتیبانی بسیار زیادی داشته است. حال که بازی به یک ثبات خوبی رسیده است، فرصت بسیار خوبی برای ساخت مادهای جالب است. این ماد جدید به احتمال زیاد تا قبل از عرضه به روزرسانی بزرگ بعدی سایبرپانک عرضه خواهد شد.

یکی از نکات خوب سایبرپانک آزاد بودن آن برای ساخت ماد است. به حدی که در همان زمان عرضه مادهای زیادی برای برطرف کردن مشکلات این بازی وجود داشت. بسیاری از مادهای ساخته شده به طور کلی کاربردی نیستند اما برخی تغییر گسترده‌ای در بازی ایجاد می‌کنند. حال با عرضه این ماد بسیار جالب تجربه سایبرپانک از همیشه هیجان انگیزتر خواهد شد. البته ساخت این ماد اصلا راحت نبوده و ممکن است در ابتدا مشکلات بسیاری داشته باشد.

منبع: Gamesradar.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما