قیمت رم‌های DDR5 به‌زودی کاهش چشمگیری خواهد داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
رم‌های DDR5

اواخر سال ۲۰۲۱ اینتل از پردازنده‌های نسل ۱۲ خود رونمایی کرد که از رم‌های DDR5 پشتیبانی می‌کنند. تا چند ماه قبل، رم‌های DDR5 به طور محدود در بازار فروخته می‌شدند اما حالا تا حد زیادی مشکل محدودیت عرضه‌ی آن‌ها برطرف شده است. در همین رابطه، خبرگزاری DigiTimes گزارش داده که به دلیل کاهش تقاضا برای خرید قطعات کامپیوترها، طی ماه‌های آتی قیمت این نوع رم‌ها به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

از سوی دیگر با توجه به اینکه پردازنده‌های سری Ryzen 7000 شرکت AMD هم از رم‌های‌ DDR5 پشتیبانی می‌کنند، سازندگان رم‌ها تولید مدل‌های DDR5 را افزایش داده‌اند. در این گزارش آمده که حدود سه ماه قبل، قیمت رم‌های‌ DDR5 با کاهش ۲۰ درصدی روبرو شده و روز‌به‌روز قیمت آن‌ها کمتر هم خواهد شد.

البته این کاهش قیمت ناگهانی نخواهد بود زیرا در حال حاضر رم‌های‌‌ DDR4 همچنان طرفداران زیادی دارند و اگر قیمت مدل‌های DDR5 به طور چشمگیری کاهش پیدا کند، تعداد خریداران مدل‌های DDR4 هم کمتر خواهد شد. البته حتی اگر قیمت مدل‌های DDR5 طی ماه‌های آتی روند نزولی داشته باشد، میزان استقبال از این نوع رم‌ها بسیار بالا نخواهد بود زیرا ابتدا باید پردازنده‌های نسل ۱۲ و ۱۳ اینتل و همچنین پردازنده‌های سری Ryzen 7000 و نسل‌های بعدی آن به طور گسترده مورد استفاده قرار بگیرند.

منبع: notebookcheckبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما