فروش دویل می کرای ۵ از مرز شش میلیون نسخه گذشت

۳۰ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
devil may cry 5

مجموعه دویل می کرای (Devil May Cry) یکی از بهترین مجموعه‌ها در سبک اکشن است. این عناوین با داستان جالب و کرکترهای جذاب توانستند در این مدت موفقیت بسیار زیادی کسب کنند. از این رو طرفداران بسیار زیادی هم دارند. آخرین شماره از مجموعه دویل می کرای در سال ۲۰۱۹ عرضه شد. این بازی نیز دویل می کرای ۵ نام داشت و به طور کلی توانست توجه منتقدان را به خود جلب کند.

دویل می کرای ۵ توانست نمره ۸۹ را از سایت متاکریتیک بدست بیاورد. این امتیاز برای یک بازی در سبک هک اند اسلش (Hack and Slash) بسیار خوب است. طبق چیزی که گفته شده دویل می کرای ۵ کاملترین عنوان این مجموعه و از این رو طرفداران و منتقدان از آن بسیار راضی بودند.

در دویل می کرای ۵ نیروی شیطانی دوباره بازگشته است. این نیرو در شکل یک درخت شیطانی ظاهر شده است. حال نوبت به یک شکارچی اهریمن به نام نرو (Nero) است تا شهر را نجات دهد. نرو با یکی از کرکترهای دیگر بازی به نام نیکو (Nico) آشنا می‌شود. نیکو برای دست راست او ابزاری طراحی کرده تا بتواند از آن‌ها در مبارزات استفاده کند.

فروش دویل می کرای 5

دست راست نرو باعث شده تا این کرکتر ویژگی‌های خاصی داشته باشد. از این رو تنوع گیم‌پلی بازی نسبت به قبل بیشتر شده است. همینطور اینکه مبارزات هم لذت بخش‌تر شده‌اند. همه این موارد باعث شدند تا دویل می کرای ۵ یکی از بهترین عناوین از این مجموعه باشد. همینطور اینکه این نسخه از بازی بعد از نزدیک به ۱۰ سال عرضه شد و توانست انتظارات طرفداران برا به خوبی برآورده کند.

شرکت کپکام چندی پیش اعلام کرد که بازی دویل می کرای ۵ بیش از ۶ میلیون نسخه فروش داشته است. این بازی توانست پس از ۳ سال از عرضه خود به این مقدار فروش برسد. نکته جالب این بود که حدود ۶ ماه پیش بود که این شرکت اعلام کرد بازی دویل می کرای ۵ بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته است. پس در این مدت افراد زیادی این بازی را خریداری کرده‌اند.

این میزان فروش باعث شده تا بازی دویل می کرای ۵ موفق‌ترین عنوان این مجموعه از لحاظ فروش باشد. موفقیت دویل می کرای ۵ به مقدار زیادی هم وابسته به عرضه این بازی روی دو نسل متفاوت از کنسول‌های بازی است. در سال ۲۰۲۰ کپکام تصمیم گرفت تا این بازی را برای کنسول‌های نسل ۹ هم عرضه کند. در حال حاضر شما می‌توانید دویل می کرای ۵ را روی سیستم استریم بازی آمازون لونا (Amazon Luna) هم تجربه کنید. موفقیت بازی دویل می کرای ۵ در این مدت بسیار جالب است و نشان می‌دهد که همچنان از عناوین قدیمی و جالب استقبال می‌شود.

منبع: Gamedeveloper.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه