تاریخ انتشار دیابلو ۴ مشخص شد؛ تریلر سینمایی جدید آن را ببینید

۲۰ آذر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Diablo IV

بازی دیابلو ۴ (Diablo 4) یکی از مورد انتظارترین عناوین این مدت است. حدود ۱۰ سال از عرضه آخرین عنوان اصلی دیابلو می‌گذرد و طرفداران به شدت منتظر مورد بعدی هستند. بلیزارد نیز در این مدت تلاش زیادی کرده تا بازی خود را به خوبی تبلیغ کند. همینطور اینکه طبق چیزهایی که گفته شده این بازی قرار است محتوای رایگان زیادی داشته باشد.

حال بلیزارد (Blizzard) اعلام کرده که بازی دیابلو ۴ در تاریخ ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ (۶ ژوئن ۲۰۲۳) عرضه خواهد شد. داستان بازی دیابلو ۴ سال‌ها بعد از اتفاقات دیابلو ۳ جریان دارد. لیلیث (Lilith) و ایناریوس (Inarius) دنیای بازی به نام عبادتگاه (Sanctuary) را ساختند. حال با مشکلاتی که بین بهشت و جهنم پیش آمد این دو نیز با هم بد شده‌اند. دشمنی این دو باعث شده تا سرزمین عبادتگاه هم پر از موجودات شیطانی شود. تنها قهرمانان واقعی می‌توانند در این مکان زنده بمانند.

مانند عناوین دیگر دیابلو، بازیکنان می‌توانند از ۵ کلاس موجود یکی را انتخاب کنند. این ۵ کلاس نیز دروید (Druid)، روگ (Rogue)، ساحره (Sorceress)، بربر (Barbarian) و نکرومنسر (Necromancer) هستند. در دیابلو ۴ درخت توانایی (Skill Tree) وجود دارد. به همین دلیل بازیکنان می‌توانند بنابر شکلی که می‌خواهند تجربه گیم‌پلی خود را شکل دهند. هر توانایی ویژگی خاصی را به کرکترها می‌دهد.

Diablo IV

بازیکنان در دیابلو ۴ با مناطق زیادی روبرو هستند. این مناطق می‌توانند برفی باشند که Fractured Peaks نام داشته یا پر از باتلاق باشند که Hawezar نام دارد. حتی مناطق بیابانی به نام Kehjistan و طوفانی به نام Scosglen نیز در بازی وجود دارد. این موارد باعث می‌شوند تا بازی حالت خطی نداشته و روند داستانی آن نیز متغیر باشد. دیابلو ۴ بیش از ۱۴۰ سیاهچال مختلف داشته و پر از مأموریت‌های جانبی است.

بازی دیابلو ۴ در سبک ARPG یا اکشن و نقش آفرینی است. به همین دلیل سیستم پایانی بازی نیز بسیار خاص است. بازیکنان باید تلاش کنند تا با اتمام چالش‌های مختلف قوی‌تر شده تا در انتهای بازی با مبارزات بسیار دشواری روبرو نشوند. در دنیای دیابلو چیزی به نام Helltide وجود دارد. چیزی مانند طوفان که شیاطین را وارد دنیای عبادتگاه می‌کند. سیستم ارتقاء کرکتر نیز به شما اجازه خواهد داد تا به بهترین نحو کرکتر خود را ساخته و از آن در بازی استفاده کنید. قسمت Fields of Hatred نیز به بازی اضافه شده تا بازیکنان در آنجا علیه هم (PvP) مبارزه کنند.

قیمت شماره ۴ سری دیابلو، ۷۰ دلار خواهد بود. همینطور اینکه دارای ۲ نسخه دلوکس (Deluxe) و آلتیمیت (Ultimate) بوده که به ترتیب ۹۰ و ۱۰۰ دلار قیمت دارند. دلوکس به بازیکنان دسترسی زودرس به بازی را می‌دهد. همینطور اینکه بتل‌پس (Battle Pass) فصلی بازی نیز برای خریداران این نسخه رایگان خواهد بود. نسخه آلتیمیت نیز دارای همین موارد دلوکس به همراه چندین مورد ظاهری بیشتر است. همینطور اینکه در زمان شروع هر فصل این افراد ۲۰ لول از بازیکنان دیگر جلوتر هستند.

Diablo IV

بلیزارد تلاش زیادی کرد تا دیابلو ۴ را به سبک سرویس آنلاین عرضه نکند. با این حال با توجه به نسخه‌های مختلف و سیستم فصلی اینطور که به نظر می‌رسد ما با یک عنوان با سیستم تجاری تکراری روبرو هستیم. با این روند بلیزارد امکان دارد که کاربران خود را از دست داده و محبوبیت خود را نیز به طور کامل نابود کند. مخصوصاً اینکه دیابلو ۴ یک عنوان به شدت پرطرفدار بوده و اهمیت زیادی برای دنیای گیمینگ دارد.

منبع: Gematsu.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه