رییس هیأت مدیره دیجی‌کالا در گفت‌وگو با دیجیاتو: سرویس فروشگاه‌ساز را به‌زودی عرضه می‌کنیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به نقل از دیجیاتو؛ رییس هیأت مدیره دیجی‌کالا از ارائه سرویسی برای کمک به افراد در جهت راه‌اندازی فروشگاه آنلاین خبر داد. دیجی‌کالا ای‌کامرس سرویس امکان ساخت فروشگاه اینترنتی را در اختیار افراد گذاشته و خدمات زیرساختی مانند نیازهای لجستیکی، پرداخت و… را هم برای آن‌ها فراهم می‌کند.

«سعید محمدی» در گفت‌وگوی اینستاگرامی با دیجیاتو از اقدامات دیجی‌کالا در زمینه خدمات ابری سخن گفت:

با شروع دیجی‌کلاد، کارهای مطالعاتی را آغاز و نیازمندی‌های مبتنی بر تکنولوژی را بررسی کردیم تا بتوانیم زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات ابری را فراهم کنیم. بخش خوبی از این مقدمات و پیش‌نیازها انجام شده و تصمیم گرفتیم به سمت ارائه راه‌حل‌های تکنولوژی که در آن‌ها مزیتی داریم، حرکت کنیم.

به گفته وی آن‌ها قصد دارند خدمات تجارت الکترونیک بر پایه فضای ابری ارائه کنند تا افرادی که به دنبال راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی هستند، صفر تا صد این پروژه را به کمک سرویس جدید دیجی‌کالا انجام دهند.

دیجی‌کالا ای‌کامرس سرویس تا حدودی شبیه به یک فروشگاه‌ساز همانند «شاپیفای» است که علاوه بر آن، خدمات زیرساختی مورد نیاز یک فروشگاه اینترنتی از قبیل نیاز لجستیکی و دلیوری محصول، پرداخت و … را فراهم می‌کند.

آنطور که محمدی به دیجیاتو گفت، تیمی از دیجی‌کالا روی این پروژه متمرکز بوده و به احتمال زیاد تا اواخر امسال، بخش‌های اولیه این پروژه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. به نظر می‌رسد با این حرکت دیجی‌کالا، شاهد افزایش سهم خرده‌فروشی‌های آنلاین از این بازار باشیم.

لازم به ذکر است سرویس‌های فروشگاه‌ساز این امکان را در اختیار افراد و کسب‌وکارها قرار می‌دهند تا خیلی سریع و راحت، یک سایت فروشگاهی را بدون نیاز به برنامه‌نویسی، تهیه هاست، دامنه یا حتی نصب نرم‌افزارهای مورد نیاز راه‌اندازی کنند و از این طریق به فروش محصولات خود بپردازند.

شاپیفای شناخته شده‌ترین سرویس در این زمینه است که از زبان فارسی پشتیبانی نکرده و هزینه‌های آن به دلار است که آنچنان برای کاربران ایرانی صرفه و کاربرد ندارد.

بخشی از گفت‌وگوی اینستاگرامی دیجیاتو با رییس هیأت مدیره دیجی‌کالا را می‌توانید از اینجا ببینید:

قسمت اول

قسمت دوم

این مطلب اولین بار در دیجیاتو منتشر شده و در اتاق خبر دیجی‌کالا باز نشر شده است.

دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما