چگونه جلوی چرخش خودکار صفحه در بعضی اپلیکیشن‌ها را بگیریم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
چرخش خودکار صفحه

قابلیت چرخش خودکار صفحه نمایش از همان ابتدا در آیفون و گوشی‌های اندرویدی وجود داشته و با بهره‌گیری از این قابلیت مثلا می‌توانید هنگام تماشای ویدیو‌های یوتیوب از تمام فضای نمایشگر بهره ببرید. با این حال اگر تمایلی به قفل کردن این قابلیت نداشته باشید، هنگام استفاده از برخی اپلیکیشن‌ها با چرخش‌های ناگهانی روبرو می‌شوید و چنین چیزی اصلا تجربه‌ی خوشایندی نیست.

در این زمینه خوشبختانه اپ Rotation Control Pro در سیستم‌عامل اندروید می‌تواند به خوبی مشکلات شما را برطرف کند و با بهره‌گیری از آن قادر به مشخص کردن تنظیمات چرخش نمایشگر برای اپلیکیشن‌های مختلف هستید. یعنی مثلا می‌توانید کاری کنید که توییتر همواره به صورت عمودی باز شود ولی یوتیوب در زمینه‌ی عمودی یا افقی بودن آزادی عمل داشته باشد.

آموزش استفاده از اپ Rotation Control

همین ابتدا باید بگوییم که این اپلیکیشن در گوگل پلی با قیمت ۲.۹۹ دلار فروخته می‌شود ولی امکان دانلود نسخه‌ی آزمایشی آن وجود دارد که بعد از دانلود و نصب به مدت ۲ روز می‌توانید از آن استفاده کنید. برای بهره‌گیری از نسخه‌ی آزمایشی راهی این لینک و برای خرید نسخه‌ی پولی راهی این لینک شوید.

البته مانند بسیاری از اپلیکیشن‌های پولی اندرویدی، به راحتی می‌توانید نسخه‌ی رایگان این اپ را هم از منابع دیگری دانلود کنید اما در هر صورت اگر به شدت نگران امنیت گوشی خود هستید، چنین کاری را با در نظر گرفتن ریسک‌های معمول انجام دهید.

  • بعد از نصب اپ، از شما خواسته می‌شود مجوزهای متعددی را فعال کنید. این مجوزها برای تعیین جهت نمایش اپ‌های مختلف ضروری هستند.
  • در منوی این اپ، از فعال بودن گزینه‌های Rotation Control و Per App Settings مطمئن شوید. البته به صورت پیش‌فرض معمولا این گزینه‌ها فعال هستند.
  • سپس روی گزینه‌ی Per App rotation settings ضربه بزنید و تنظیمات چرخش خودکار صفحه نمایش برای اپ‌های موردنظر را مشخص کنید.

چرخش خودکار صفحه

با بهره‌گیری از این اپ، می‌توانید اپ‌های خاصی را روی حالت افقی یا عمودی قفل کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را در حالت چرخش خودکار صفحه نمایش نگه دارید یا از آن‌ها بخواهید پیرو تنظیمات چرخش نمایشگر گوشی باشند. فارغ از فعال یا غیرفعال بودن تنظیمات چرخش نمایشگر، قادر به مشخصه کردن تنظیمات چرخش اپ‌های مختلف هستید.


اپ Rotation Control Pro یک وظیفه‌ی اصلی دارد و همین کار را به خوبی انجام می‌دهد. بنابراین اگر این مشخصه اهمیت زیادی برای شما دارد، توصیه می‌کنم حداقل یک بار این اپ را امتحان کنید.

منبع: MakeUseOfبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. عبدی

    زیاد مهم نیست..بی زحمت بچه های نرم افزارتون روی اسنپ و تپسی کار کنند که صفحه فقط در حالت عمودی نباشه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما