دیزنی به کمک دوربین‌های نوکیا، محتوای واقعیت مجازی می‌سازد

۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

نوکیا سال گذشته از یک دوربین واقعیت مجازی به اسم OZO VR رونمایی کرد. این دوربین با قیمت ۶۰ هزار دلاری‌اش، اصلا به درد فیلم‌بردارهای آماتور نمی‌خورد و برای استودیوهای فیلم‌سازی و فیلم‌برداران حرفه‌ای طراحی شده است. استودیوی فیلم‌سازی دیزنی هم اخیرا با نوکیا وارد همکاری جدیدی شده است. دیزنی می‌خواهد با دوربین واقعیت مجازی نوکیا، فیلم‌هایی مختص هدست‌های واقعیت مجازی بسازد.

دیزنی گفته است که می‌خواهد از دوربین نوکیا برای ساخت تجربه‌های جدید واقعیت مجازی استفاده کند.

دوربین OZO VR شرکت نوکیا قابلیت‌های قدرتمندی مثل توانایی پیش‌نمایش ویدیوهای ضبط شده دارد و می‌تواند به صورت بی‌سیم هم کار کند. این دوربین می‌تواند حتی صدا و تصویر ۳۶۰ درجه را به دیگر دستگاه‌ها بفرستد. دوربین OZO VR هشت سنسور تصویربرداری، میکروفون داخلی و قابلیت ضبط ویدیوهای سه‌بعدی را دارد.

دیزنی گفته است که می‌خواهد از این دوربین نوکیا برای ساخت تجربه‌های جدید واقعیت مجازی استفاده کند. البته این تجربه‌ها قرار نیست فیلم‌های بلند باشند. دیزنی می‌خواهد تجربه‌های کوتاه‌تری بسازد. برای مثال، این استودیوی فیلم‌سازی مراحل انتخاب بازیگران فیلم «کتاب جنگل» (Jungle Book) را با استفاده از دوربین OZO VR ضبط کرده است.

نوکیا می‌گوید که دوربین OZO VR و متعلقات‌اش، به استودیوهای فیلم‌سازی در مراحل پس‌تولید فیلم‌ها کمک خواهد کرد و از هزینه‌ها و زمانی که باید برای ساخت ویدیوهای واقعیت مجازی صرف کنند، می‌کاهد.

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه