والو: استیم دک هیچ بازی انحصاری نخواهد داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
valve steamdeck

در یک جلسه پرسش و پاسخ جدید، شرکت ولو (Valve) برای چندمین بار تأکید کرد که استیم دک (Steam Deck) یک کامپیوتر است. از آنجایی که یک کامپیوتر است پس به همین علت ولو نیز روی ساخت بازی‌های انحصاری تمرکز نخواهد کرد. این شرکت از سازندگان هم انتظار چنین چیزی را ندارد.

در این جلسه گفته شد:

اصلا به نظر ما این کار منطقی نیست. استیم دک یک کامپیوتر است پس باید مانند آن بازی‌ها را اجرا کند.

در جای دیگری از این پرسش و پاسخ گفته شد که سازندگان و کاربران آزادی عمل زیادی در زمینه تغییر در سخت افزار این کنسول دارند. برای مثال ولو این کنسول دستی را برای اجرای بازی‌های واقعیت مجازی طراحی نکرده است ولی این کنسول توانایی اجرای بازی‌های واقعیت مجازی را دارد. حتی شما می‌توانید بازی‌های بدون DRM را نصب کرده و وارد استیم کنید، کاری که در کامپیوترهای عادی هم می‌شد انجام داد.

استیم دک

استیم دک رقیب سرسخت نینتندو سوییچ است و اگر انحصاری‌های نینتندو نباشد، به‌راحتی آن را از بازار رقابت خارج خواهد کرد.

طبق اطلاعات منتشر شده شما هر بازی را می‌توانید دانلود کرده و نصب کنید. شما تنها باید آن را به برنامه استیم انتقال داده و این بازی برای شما اجرا خواهد شد.

ولو تمام تلاش خود را کرده تا استیم دک بتواند تمام بازی‌های موجود در فروشگاه استیم را اجرا کند. پس با توجه به این هدف عرضه یک بازی انحصاری اصل منطقی به نظر نمی‌رسد. البته ولو تمرکز زیادی برای ساخت بازی‌های سازگار با استیم دک، خواهد داشت. به این معنا که یک بازی با کنترلر و سیستم‌های حرکتی استیم دک کاملا سازگار بوده و بتواند به بهترین نحو روی آن اجرا شود.

چندی پیش بود که یک شایعه درباره‌ی عرضه بازی Half Life: Citadel برای استیم دک، پخش شد. سپس خود شرکت ولو با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که چنین چیزی حقیقت نداشته و اگر خبری قرار باشد منتشر شود، از سوی خود شرکت ولو خواهد بود.

استیم دک

به علت باز بودن سیستم استیم دک کنترلرهای بسیاری با آن سارگار هستند.

آخرین نکته مطرح شده درباره‌ی این کنسول، این بود که سیستم عامل آن هم به صورت جداگانه در دسترس خواهد بود. همچنین پردازنده استیم دک که ترکیبی از پردازنده اصلی و گرافیکی است دارای سیستم FidelityFX Super Resolution نیز خواهد بود. این سیستم دقیقا مانند DLSS انویدیا است و باعث می‌شود که نرخ فریم بازی‌ها بالاتر برود.

کنسول استیم دک در ماه فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی (بهمن سال ۱۴۰۰) عرضه خواهد شد. البته به دلیل مشکلات کمبود سخت‌افزار ممکن است عرضه در ابتدا محدود باشد.

منبع: PCgamer.com 

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما