Doom Eternal و Elder Scrolls Online به کنسول‌های نسل بعد می‌آیند

۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Doom Eternal و بازی Elder Scrolls Online

شرکت بتسدا اعلام کرده که بازی‌های Doom Eternal و The Elder Scrolls Online روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس عرضه خواهند شد.

نسخه‌ی نسل نهم این دو بازی با بهبودهای گرافیکی متعددی همراه خواهند بود و قرار است از قدرت بالای کنسول‌های نسل نهم برای خلق گرافیکی با کیفیت‌تر استفاده کنند. نسخه‌ی نسل نهم این دو بازی برای کسانی که بازی را روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان خریداری کرده‌اند رایگان خواهد بود.

بتسدا گفته است که هم Doom Eternal و هم The Elder Scrolls Online دقیقا هم‌زمان با عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم در دسترس خواهند بود. قرار است در هفته‌های آینده جزئیات پیشرفت‌های گرافیکی نسخه‌ی نسل نهم این دو بازی اعلام شود.

اگر نخواهیم Doom Eternal را بهترین شوتر اول شخص تاریخ خطاب کنیم، می‌توانیم به جرأت لقب یکی از بهترین بازی‌های تیراندازی‌های تاریخ را به آن نسبت دهیم. نسخه‌ی اصلی Doom که در سال ۱۹۹۳ ساخته شد، پایه و اساس سبک تیراندازی اول شخص را بنا نهاد و هنوز هم یکی از بهترین بازی‌های اول شخص موجود است. سال ۲۰۱۶ هم شاهد عرضه بازنگری (ریبوت) بازی Doom بودیم. این بازنگری فرمول اساسی Doom کلاسیک را با حفظ اصول، از هر نظر گسترش داد.

نمایی از بازی Doom Eternal

امسال هم استودیوی «اید سافتور» با ساخت Doom Eternal نشان داد هنوز می‌درخشد. بازی Doom Eternal شکوه این مجموعه بازی‌ها را به حد اعلا رسانده است. این بازی سریع‌ترین و دیوانه‌وار‌ترین نسخه‌ی Doom است. مکانیک‌های تیراندازی Eternal همان هسته‌ی اصلی Doom سال ۲۰۱۶ را دارد ولی با اضافه شدن توانایی‌هایی مانند قابلیت جاخالی دادن (Dash)، هیولاهای جدید و تجهیزات جدید دووم اسلیر در کنار طراحی ستودنی محیط و مراحل، این بازی به یکی از بهترین اکشن‌های اول شخص تاریخ تبدیل شده است.

بازی The Elder Scrolls Online هم اولین تلاش بتسدا برای ساخت یک بازی آنلاین کلان است. این بازی در سرزمین تامریل، یعنی سرزمین اصلی مجموعه بازی‌های طومارهای باستانی جریان دارد و وقایع آن هزار سال قبل از داستان اسکایریم اتفاق می‌افتند. گیم‌پلی بازی نسبت به بقیه‌ی بازی‌های نقش‌آفرینی کلان آنلاین اکشن‌تر است. یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این بازی میزان محتوا و مأموریت‌های زنجیروار بازی هستند.

الدر اسکرول آنلاین شش سال پیش عرضه شد. در ابتدا، بازی مشکلات ریز و درشت زیادی داشت اما توسعه‌دهنده‌ها به بازخورد بازیکنان توجه کردند و به مرور زمان با آپدیت‌های پیاپی بازی را بهبود دادند. چند ماه پیش شاهد عرضه‌ی جدیدترین بسته‌ی الحاقی بازی به نام «گریمور» (Greymoor) بودیم. داستان این بسته‌ی جدید حول محور خون‌آشام‌ها است و چند منطقه که در بازی اسکایریم وجود داشت را به بازی اضافه می‌کند.

نمایی از بازی The Elder Scrolls Online

اینکه پیش از اسکایریم، از عرضه‌ی دوباره‌ی Doom Eternal و The Elder Scrolls Online شنیده‌ایم، حسابی برای گوش‌مان غریب است. در دهه‌ی گذشته فکر و ذکر بتسدا این بود که بازی اسکایریم را به هر شکل ممکن به گیمر‌ها غالب کند. این که با نزدیک شدن به عرضه‌ی کنسول‌های جدید بتسدا دوباره اسکایریم را نمی‌فروشد عجیب است. البته هنوز برای قضاوت کردن زود است و بدون شک در ماه‌های آینده سنت همیشگی بتسدا در عرضه‌ی دوباره‌ی اسکایریم را تماشا خواهیم کرد.

هر دو بازی Doom Eternal و The Elder Scrolls Online هم‌اکنون روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوترهای شخصی و گوگل استیدیا  برای خرید موجود است.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما