بازی Doom روی یک تراکتور هم اجرا شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
doom tractor

در دنیای امروزی هر دستگاهی دارای یک پردازنده قدرتمند شده است. از گوشی موبایل گرفته تا حتی تراکتور دارای یک دستگاه پردازشی قدرتمند هستند. بازی دووم (Doom) یکی از عناوین معروف است که روی هر دستگاهی اجرا می‌شود. به همین دلیل چرا که نه! حتی این بازی را می‌توان روی تراکتور امتحان کرد.

بیشتر بخوانید: از لگو تا خودپرداز؛ عجیب‌ترین دستگاه‌هایی که Doom را اجرا کرده‌اند

البته افراد این بازی را برای تفریح روی تراکتور خود نصب نکرده‌اند. در اصل این ماجرا یک حرکت اعتراضی است. شرکت جان دییر (John Deer) یکی از تولید کنندگان تراکتور است. این شرکت به حق تعمیر احترام نگذاشته و روی دستگاه‌های خود یک قفل قدرتمند قرار می‌دهد. این قفل باعث شده تا کاربران نتوانند دستگاه خود را به راحتی تعمیر کنند.

دوم تراکتور

بازی دوم یکی از مهم‌ترین عناوین اول شخص تاریخ دنیای بازی‌های ویدئویی است.

اینجاست که یک هکر به نام سیک کودز (Sick Codes) تصمیم گرفت تا دستگاه‌های شرکت جان دییر را هک کند. این کار اصلاً آسان نبود اما سیک کودز مهارت زیادی در این زمینه داشت. به همین دلیل توانست قفل تمامی دستگاه‌های این شرکت را از بین ببرد. سیک کودز در این مورد گفت:

کشاورزان دستگاه‌های قدیمی را ترجیح می‌دهند. به دلیل اینکه می‌توانند آن‌ها را به راحتی تعمیر کرده و نیازی ندارند زمان زیادی را صبر کنند. در اصل هر فردی نیاز به حق تعمیر داشته و باید بتواند به راحتی دستگاه خود را تعمیر کند. حال من تصمیم گرفتم تا قفل را از بین ببرم تا کشاورزان بتوانند به راحتی دستگاه خود را تعمیر کنند.

زمانی که قفل این دستگاه‌ها شکسته شد، سیستم عامل آن نیز باز شد. به همین دلیل برخی از افراد تصمیم گرفتند که بازی دوم را روی آن نصب کنند. این موضوع باعث شد تا ماجرای شرکت جان دییر هم معروف شده و رسانه‌ها به این موضوع توجه کنند. همین مورد هم جالب است که حتی سخت افزار یک تراکتور به حدی قدرتمند شده که توانایی اجرای بازی‌های قدیمی را داشته باشد.

منبع: Eurogamer.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. سروش

    منم قصد دارم رو پاشنه کش اجراش کنم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما