دراگون کوئست ۱۲ رسما معرفی شد؛ بازی با آنریل انجین ۵ ساخته می‌شود

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۰ ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Dragon Quest XII

شرکت بازی‌سازی اسکوئر انیکس رسما از قسمت بعدی مجموعه‌ی بزرگ «دراگون کوئست» (Dragon Quest) رونمایی کرده است. دراگون کوئست ۱۲ با نام کامل Dragon Quest XII: The Flames of Fate معرفی شده، بدون اینکه اطلاعاتی از پلتفرم‌ها یا زمان عرضه‌ی مشخصی برای آن اعلام شود.

رونمایی از قسمت بعدی مجموعه‌ی دراگون کوئست در برنامه‌ای بزرگ که از سوی اسکوئر انیکس به مناسبت سالگرد ۳۵ سالگی این سری برگزار شده بود، صورت گرفت. اسکوئر انیکس تعدادی بازی در این مجموعه، مثل بازسازی دراگون کوئست ۳ یا تعدادی بازی فرعی معرفی کرد و نهایتا هم مراسم خود را با رونمایی از دراگون کوئست ۱۲ به پایان رساند.

تصور می‌کنیم موفقیت‌های جهانی دراگون کوئست ۱۱ روی توسعه‌ی قسمت بعدی تأثیر بزرگی بگذارد.

دراگون کوئست ۱۲ در حالی معرفی می‌شود که قسمت قبلی آن به‌عنوان پروفروش‌ترین و موفق‌ترین شماره‌ی مجموعه نام خود را ثبت کرده است؛ طوری که تصور می‌کنیم موفقیت‌های جهانی دراگون کوئست ۱۱ روی توسعه‌ی قسمت بعدی تأثیر بزرگی بگذارد. چه بسا که تهیه‌کننده‌ی این سری در همین مراسم رونمایی از تغییرات بزرگی که برای دراگون کوئست ۱۲ در نظر گرفته‌اند، صحبت کرد.

طبق گفته‌ی «یوجی هوری»، خالق سری بازی‌های دراگون کوئست که هنوز هم مهره‌ی کلیدی و اصلی طراحی این باز‌ی‌هاست، دراگون کوئست ۱۲ داستانی تیره و تاریک خواهد داشت و بازی‌کننده‌ها در آن با تصمیماتی سخت روبه‌رو خواهند شد. او حتی اضافه کرد که مبارزات نوبتی همیشگی سری دراگون کوئست در این شماره‌ی جدید تغییر خواهند کرد، ولی طرفداران همیشگی مجموعه لازم نیست نسبت به این موضوع نگران باشند.

«تاکشی اوچیکاوا» که وظیفه‌ی کارگردانی قسمت قبل را برعهده داشت، به‌عنوان کارگردان دراگون کوئست ۱۲ هم انتخاب شده است. طبق گفته‌ی اسکوئر انیکس، آن‌ها ساخت دراگون کوئست ۱۲ را روی موتور پایه‌ی آنریل انجین ۵ شروع کرده‌اند و بازی تا عرضه و حتی نمایش اولیه هم فاصله‌ی زیادی دارد. تهیه‌کننده‌ی سری در مراسم رونمایی گفت که نوشتن سناریو به پایان رسیده و بخش‌هایی از بازی هم ساخته شده‌اند، ولی وسعت بازی بسیار زیاد است و ساخت آن به این زودی‌ها به پایان نخواهد رسید.

مشخصا هیچ حرفی از پلتفرم‌ها زده نشده است. دراگون کوئست ۱۱ در ابتدا برای پلتفرم پلی‌استیشن و سپس کامپیوتر و هم‌چنین نینتندو سوییچ عرضه شد. بازی روی سوییچ فروش خوبی کرد و موتور پایه‌ی آنریل انجین ۵ هم کاملا از نینتندو سوییچ پشتیبانی می‌کند. ممکن است مثل قسمت قبلی، در ابتدا با یک نسخه‌ی بزرگ و باکیفیت برای پلی‌استیشن ۵ طرف شویم و پس از آن، اسکوئر انیکس تلاش کند تا آن نسخه را با تغییرات روی سوییچ هم به اجرا در بیاورند. این احتمال وجود دارد تا از همان ابتدای کار، بازی روی چند پلتفرم مختلف عرضه شود.

در هر صورت، اسکوئر انیکس اعلام کرده که دراگون کوئست ۱۲ هم‌زمان در ژاپن و دیگر نقاط دنیا عرضه خواهد شد.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما