ببینید؛ تریلر جدید بازی Dragon’s Dogma 2 به گیم‌پلی آن می‌پردازد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
دراگونز داگما 2

کپ‌کام (Capcom) به تازگی تریلری نه دقیقه‌ای از دراگونز داگما ۲ (Dragon’s Dogma II) منتشر کرده که به گیم‌پلی این بازی اکشن و نقش‌آفرینی می‌پردازد.

این بازی روایت محور، بازیکنان را در یک دنیای فانتزی در قالب شخصیتی با نام آریزن (Arisen) قرار می‌دهد. شما یک گروه متشکل از حداکثر سه همراه به نام پیاده (Pawn) را رهبری خواهید کرد. شما می‌توانید شخصیت اصلی خود را شخصی‌سازی کنید و دو همراه دیگر خود را بین بازیکنان دیگر یا هوش مصنوعی دریافت کنید. قبل از شروع هر ماموریت، ضروری است که گروه خود را سازماندهی و اطمینان حاصل کنید که هر یک از اعضا می‌توانند از نقاط قوت یکدیگر استفاده کنند و با انتخاب‌های تاکتیکی خود، نقاط ضعف خود را کاهش دهند.

هنگامی که بازیکنان سفر خود را در بازی آغاز می‌کنند، می‌توانند سبک بازی مورد نظر خود را از بین چهار کلاس اولیه‌ی موجود یعنی جنگجو (Fighter)، کماندار (Archer)، دزد (Thief) و جادوگر (Mage) انتخاب کنند. البته آن‌ها می‌توانند در هر زمانی که بخواهند با بازدید از Vocation Guilds در سراسر جهان، کلاس اصلی خود را تغییر دهند و در حین پیشرفت در بازی نیز کلاس‌های جدید را باز کنند.

دراگونز داگما 2

کلاس جنگجو از شمشیر و سپر استفاده می‌کند تا از صفوف دشمن عبور کند و ضربات قدرتمندی وارد کند. این در حالی است که از سپرها برای محافظت از خود و متحدانش نیز استفاده می‌کند. در این میان کمانداران از تیر و کمان برای ضربه زدن به دشمنان از راه دور استفاده می‌کنند و در هدف قرار دادن دشمنان هوایی یا ایجاد فرصت‌هایی برای حملات بعدی پس از ضربه زدن به نقاط ضعف دشمن، برتری دارند. از سوی دیگر دزد با حملات سریع و مرگبار خود با خنجری در هر دو دست به دشمن ضربه می‌زند. دزدها س از ضربه زدن به دشمن به سرعت از آن‌ها دور می‌شوند. در نهایت جادوگر با داشتن یک چوب دستی، به طرق مختلف از طلسم‌های شفابخش گرفته تا حمله‌های جادویی و افسون‌هایی که سلاح‌های همراهان را تقویت می‌کنند، از گروه خود حمایت می‌کند.

البته دو کلاس دیگر با نام‌های Magick Archer و Mystic Spearhand نیز معرفی شده‌اند که مختص شخصیت قابل کنترل توسط بازیکن هستند. با استفاده از تیر‌های جادویی، Magick Archer دارای مجموعه‌ حرکات گسترده است که قادر به حمله، درمان متحدان یا حتی یادگیری یک مهارت خاص است که در ازای کاهش حداکثر سلامتی خود، یک حمله‌ی ویرانگر را در یک منطقه‌ی نسبتا بزرگ پیاده‌سازی می‌کند. Mystic Spearhand با نیزه و حملات منحصر‌به‌فرد خود برای حمله به دشمنان از نزدیک یا از دور با جادو استفاده می‌کند. جادویی که می‌تواند دشمنان را فلج کند یا چندین اشیاء را به سمت آن‌ها پرتاب کند.

کلاس دزد در دراگونز داگما 2

گفتنی است که داستان دراگونز داگما ۲ بین دو ملت یعنی ورموند (Vermund)، پادشاهی بشریت و ملت وحشی باتال (Battahl) تقسیم می‌شود. ورموند سرزمینی پر از تپه‌های سرسبز و با پایتختی مستحکم محسوب می‌شود که با اشراف زادگان فراوان پر شده است. از طرفی سکونتگاه‌های معمولی و گسترده در اطراف محوطه‌ی قلعه‌ی اصلی آن قرار دارند. در همین حال، دره‌های شیب‌دار باتال مملو از خرابه‌های باستانی است. وقتی بازیکنان در خارج از امنیت شهرهای هر کشور قدم می‌زنند، با مسافران، بازرگانان، سربازان و افراد دیگر در حین انجام کارهای روزمره‌ی خود مواجه می‌شوند.

هر شخصیت انگیزه‌ها و اهداف خاص خود را دارد و حتی ممکن است با یک ماموریت خاص به آریزن نزدیک شود. اگر یک همراه در گروه شما اطلاعاتی در مورد یک ماموریت داشته باشد، به شما راه را نشان خواهد داد. جالب است بدانید که اگر آسمان در طول مسیر شروع به تاریک شدن کند، آریزن باید به دنبال یک جای مناسب برای خوابیدن باشد. در این میان گاری‌هایی نیز سفری سریع بین هر شهر بزرگ را فراهم می‌کنند، اما این وسایل حمل‌ و نقل قبل از رسیدن به مقصد می‌توانند مورد حمله قرار گیرند.

بازی دراگونز داگما ۲ برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در تاریخی نامعلوم عرضه خواهد شد. در ادامه می‌توانید تریلر و تصاویر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما