قفل نرم‌افزاری Assassin’s Creed Origins عملکرد بازی را پایین آورده

۱۶ آبان ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های «فرقه اساسین» بسیار خوب از آب درآمده است. با این حال، ظاهرا قرار است مثل همیشه نسخه‌ی کامپیوتر آن مشکل داشته باشد. خریداران نسخه‌ی کامپیوتر Assassin’s Creed: Origins گزارش داده‌اند که میزان استفاده‌ی بازی از پردازنده‌ی اصلی آن‌ها غیرمعمول است؛ طوری که به هنگام اجرا بودن بازی میزان استفاده از CPU به ۹۰ تا ۱۰۰ درصد می‌رسد. این رقم اصلا طبیعی نیست. خیلی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که به خاطر قفل کپی‌رایت یا همان DRM بازی است که میزان استفاده از CPU را بالا می‌برد.

به هنگام اجرا بودن بازی میزان استفاده از CPU به ۹۰ تا ۱۰۰ درصد می‌رسد.

یکی از اعضای تیم Revolt که بازی‌ها را کرک می‌کنند، به وب‌سایت TorrentFreak گفته است که یوبی‌سافت از دو قفل روی بازی استفاده کرده: یکی قفل معروف Denuvo است و در کنار آن یوبی‌سافت قفل VMProtect را هم روی بازی قرار داده.

او گفته است: «یوبی‌سافت اساسا روی Denuvo قفل VMProtect هم قرار داده و همین کار باعث شده عملکرد بازی ۳۰ تا ۴۰ درصد پایین بیاید. در نتیجه افراد باید پردازنده‌ی گرانتر و قوی‌تری داشته باشند. آن هم فقط به خاطر قفل بازی. این حرکت برای خریداران و مخاطب بازی مضر است.»

یوبی‌سافت بیانیه‌ای صادر کرده و گفته چنین چیزی حقیقت ندارد:

«راهکارهایی که برای جلوگیری دستکاری بازی در نسخه‌ی کامپیوتر Assassin’s Creed Origins قرار داده شده هیچ تاثیر قابل مشاهده‌ای روی عملکرد بازی ندارد.

برای به تصویر کشیدن یک دنیای بزرگ و زیبا و منظم در مصر باستان، دنیایی که بازی‌کننده‌ها می‌توانند در آن جزییات زیاد، محیط‌های زیبا و شهرهای شگت‌انگیز را بدون هیچ صفحه‌ی لودینگ ببینند، بازی Assassin’s Creed Origins تمام و کمال از سیستم حداقل و پیشنهادی ارایه شده استفاده می‌کند و هم‌چنین عملکرد ثابت ۳۰ فریم در ثانیه دارد.»

نمی‌دانیم «تاثیر قابل مشاهده» دقیقا چه معنایی می‌تواند داشته باشد. می‌توان برداشت دیگری هم از این بیانیه‌ای یوبی‌سافت داشت: قفل بازی مشکل ندارد، بلکه مشکل از خود بازی است.

چند هفته‌ای است که Assassin’s Creed Origins روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شده است.

منبع: Kotaku

برچسب‌ها :
دیدگاه شما